Netatmo představuje Inteligentní Bezpečnostní Systém s Kamerou

Netatmo zlepšuje zabezpečení domácností pomocí nového Inteligentního Bezpečnostního Systému s Kamerou. Skládá se z Inteligentní Interiérové Kamery, Inteligentní Interiérové Sirény a Inteligentních Snímačů pro Detekci Otevřených Oken a Dveří. V případě pokusu o vloupání dostane uživatel v reálném čase upozornění na svůj smartphone a Siréna automaticky spustí alarm o síle 110 dB.

Praha, 5. září 2019 – Netatmo, francouzský lídr v oblasti inteligentních zařízení pro bezpečnější a pohodlnější domácnost oznamuje zahájení prodeje Inteligentního Bezpečnostního Systému s Kamerou.  

V roce 2018 bylo v České republice nahlášeno 24 837 případů neoprávněného vniknutí do objektů. Vloupání tvoří více než polovinu veškeré trestné činnosti. Podle dlouhodobých statistik zloději nejčastěji vnikají do bytů a domů dveřmi, hned v závěsu jsou okna či balkony. Přitom bezpečnostním alarmem je vybaveno jen okolo 9 % českých domácností.  

Inteligentní Bezpečnostní Systém s Kamerou Netatmo

Inteligentní Bezpečnostní Systém s Kamerou, který se skládá z Inteligentní Interiérové Kamery, Inteligentní Interiérové Sirény a Inteligentních Snímačů pro Detekci Otevřených Oken a Dveří, představuje kompletní řešení pro zabezpečení vašeho domova.   


Inteligentní Interiérová Kamera

Inteligentní Interiérová Kamera Netatmo upozorní uživatele v reálném čase prostřednictvím oznámení na mobilní telefon. Díky technologii rozpoznávání obličeje dokáže kamera rozlišit mezi známou a neznámou tváří, zvířetem či pohyby, kterým není třeba věnovat pozornost. Když kamera detekuje neznámou tvář, dostane uživatel v reálném čase upozornění na svůj smartphone s fotografií a videozáznamem události. 

Inteligentní Snímače pro Detekci Otevřených Oken a Dveří

Inteligentní Snímače pro Detekci Otevřených Oken a Dveří zachycují jakýkoli pohyb nebo vibrace na dveřích či oknech signalizující jejich pokus o otevření. Uživatel okamžitě dostane upozornění na svůj smartphone, například
„Zjištěn pohyb u kuchyňského okna“.

Inteligentní Snímače umožňují uživateli kontrolu stavu dveří a oken přímo v aplikaci. V závislosti na nastavených parametrech mohou také uživatele po určité době upozornit, pokud jsou dveře nebo okno otevřeny příliš dlouho.

Inteligentní Interiérová Siréna

Inteligentní Interiérová Siréna funguje s Kamerou a Inteligentními Snímači. Když Inteligentní Interiérová Kamera zjistí přítomnost nevítané osoby, nebo pokud Inteligentní Snímače zjistí pohyb u dveří či okna, automaticky spustí ohlušující alarm o síle 110 dB. 

Uživatel dostane v reálném čase přesné oznámení na svůj smartphone, například „Zjištěna neznámá osoba“, spolu s videozáznamem natočeným Kamerou.

Může také spouštět nebo deaktivovat Sirénu z aplikace Netatmo Security.  

Parametry Inteligentního Bezpečnostního Systému s Kamerou jsou plně přizpůsobitelné

Uživatel si může nastavit parametry Inteligentního Bezpečnostního Systému s Kamerou z aplikace Netatmo Security podle svého a dostávat pouze užitečná upozornění. Například si může naprogramovat alarm tak, aby se podle různých kritérií spouštěl, když není doma: pokud Interiérová Kamera spatří neznámý obličej nebo pohyb, nebo zjistí-li Inteligentní Snímače pohyb u dveří či okna. 

Z aplikace lze také aktivovat různé předem nahrané zvuky, jako je štěkání nebo pravidelné pípání, které vyvolají iluzi, že obyvatelé jsou doma a tím odradí lupiče.

Pro zjednodušení se Inteligentní Bezpečnostní Systém s Kamerou automaticky zapne, když uživatel opustí dům, a zase se vypne po jeho návratu. Toto umožní technologie rozpoznávání obličeje Inteligentní Interiérové Kamery, kdy systém zachytí přítomnost uživatelů doma a sám se vypne. 

Uživatel může také deaktivovat upozornění zasílaná Inteligentními Snímači, ve chvíli jsou doma rodinní příslušníci. Nedostává tedy zbytečná oznámení, pokud někdo z rodiny otevře okno, aby vyvětral. 

Žádné předplatné 

Všechny funkce Inteligentního Bezpečnostního Systému s Kamerou jsou k dispozici zdarma. Za používání systému nebo přístup k jeho informacím se nevyžaduje žádné předplatné ani další poplatky. 

Respekt k soukromí 

Videozáznamy pořízené Inteligentní Interiérovou Kamerou se ukládají lokálně na interní kartu typu micro-SD. Lze je také automaticky přeposílat a archivovat na osobním Dropboxu či FTP serveru uživatele.

Snadná a rychlá instalace 

Inteligentní Bezpečnostní Systém s Kamerou Netatmo se instaluje velmi snadno. Pro připojení různých produktů si uživatel stáhne do svého smartphonu aplikaci Netatmo Security. Umístí Kameru a Sirénu ke vchodu a připevní Inteligentní Snímače na dveře a okna, která chce monitorovat. Uživatel si může nainstalovat jednu Sirénu na Interiérovou Kameru a až 12 Inteligentních Snímačů.

Cena a dostupnost

Inteligentní Snímač pro Detekci Otevřených Oken a Dveří bude k dispozici od 6. září 2019 a Inteligentní Interiérová Siréna od 26. Září 2019 na https://www.netatmo.com/cs-cz

Inteligentní Interiérová Kamera je k dostání za doporučenou obchodní cenu 5999,99 korun, Inteligentní Interiérová Siréna za 1999,99 korun a balení 3 kusů Inteligentních Snímačů pro Detekci Otevřených Oken a Dveří za 2599,99 korun. 

Inteligentní Interiérová Siréna a Inteligentní Snímač pro Detekci Otevřených Oken a Dveří jsou příslušenstvím Inteligentní Interiérové Kamery a samostatně nefungují.

Aplikace Netatmo Security je zcela zdarma a kompatibilní s telefony iPhone od operačního sytému iOS 10 a výše a Android od operačního systému 5.0 a výše.

Aplikace Netatmo Security je také dostupná na PC a Mac. 

Fotografie ke stažení naleznete zde:

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/albums/72157710685980112

O společnosti Netatmo

Společnost Netatmo se specializuje na chytrou elektroniku. Vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku, která uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Chytrá řešení přináší i do privátní sféry. Svého cíle dosahuje Netatmo dodržováním čtyř závazků, které tvoří DNA společnosti.

  • Současný design: žádná zastarávání
  • Soukromí: garantujeme ochranu dat
  • Užitečnost a spolehlivost: naše produkty usnadňují život
  • Ohleduplná upozornění: oznámení posíláme jen když je to opravdu důležité

Od roku 2012 uvedla společnost Netatmo na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky chytré domácnosti. Nabízí různá řešení pro automatizaci domova a usnadňuje život od svého prvního produktu v roce 2012 po současnost.

Ve spolupráci s předními značkami ve stavebnictví rozvíjí Netatmo možnosti integrace inovativního řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. Díky této strategii Netatmo přináší do bydlení nové zážitky a jednoduchost.

V listopadu 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovým odborníkům v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.