Nové průlomové produkty Western Digital představené na veletrhu IFA 2019 jsou rychlé a štíhlé

Novinky zahrnují herní externí disky WD_BLACK, super tenký přenosný externí disk s kapacitou 5 TB a nové paměťové karty SanDisk s vysokou rychlostí přenosu dat

IFA, BERLÍN, 5. září 2019 (Hala 17, stánek 201) – Uživatelé digitálních technologií vytvářejí stále vice digitálního obsahu. Na tuto situaci reaguje společnost Western Digital (NASDAQ: WDC) a vyvíjí a dodává uživatelům inovativní řešení, která jim napomohou zachytit, uložit a sdílet digitální obsah a mít jej pod kontrolou. Na probíhajícím veletrhu IFA 2019 společnost Western Digital představuje své nejnovější produkty pod značkami WD_Black®, WD® a SanDisk®

Nadšený hráč počítačových her chce vždy zvítězit, rodinný kronikář chce uchovat vzácné vzpomínky a fotograf chce uložit jedinečný záběr. Pro všechny tyto uživatele, a nejen pro ně, jsou určeny nové produkty Western Digital, které poskytují prvotřídní kvalitu, výkon a spolehlivost, a drží tak krok s rostoucími nároky uživatelů. 

WD_Black 

Produktová řada externích herních disků WD_Black, je postavena na míru hráčům počítačových her, kteří čelí problémům při rozhodování, které oblíbené hry obětovat, v okamžiku, kdy ukládací kapacita jejich herních zařízení dosáhla limitu. Mezi pěti novinkami této produktové řady stojí za povšimnutí herní disk WD_Black P50 Game Drive SSD, který je ve své třídě prvním externím herním diskem s rozhraním SuperSpeed USB (20 Gb/s). Tato novinka bude v prodeji v průběhu tohoto roku. Navíc tato produktová řada zahrnuje dva externí disky licencované značkou Xbox: Herní disk WD_Black P10 Game Drive pro Xbox One™ (již nyní k dostání) a WD_Black D10 Game Drive pro Xbox One™ (k dostání koncem měsíce září). Tyto dva disky nabízejí také zkušební členství v programu Xbox Game Pass Ultimate.** Produktová řada WD_Black poskytuje výkon, kapacitu a spolehlivost, které umožní hráčům na PC i konzolách hrát ještě lépe a bez omezení.

WD

Oceňovaná produktová řada přenosných externích disků My Passport™ je nově vylepšena tak, aby mnohem lépe vyhovovala dnešním potřebám uživatelů. Nyní s kapacitou až 5 TB* ve vůbec nejtenčím rozměru nabízí tento disk větší ukládací prostor kdekoli na cestách pro snadný přenos a uchování dat, jako jsou drahocenné fotografie, videa a dokumenty. Nové externí disky My Passport a My Passport for Mac jsou dodávány v široké paletě barevných variant a štíhlém designu a je na ně poskytovaná tříletá záruka.

SanDisk

Značka SanDisk u své nové a dosud své nejrychlejší paměťové karty SanDisk Extreme PRO® CFexpress™ Card Type B využívá technologii NVMe™ nové generace. Nová karta je určena především pro fotografy a kameramany, kteří potřebují využívat výhod nejmodernějších technologií pro digitální obsah ve vysokém rozlišení. Díky doslova bleskové rychlosti přenášení dat, vice než třikrát vyšší než u našich stávajících paměťových karet1, karty formátu CFexpress umožňují konzistentní nahrávání videa v rozlišení RAW 6K video3 a vylepšují sled prací. Nové karty budou k dostání v průběhu tohoto roku. 

SanDisk dále představuje paměťovou kartu 1TB* SanDisk Extreme PRO SD™ UHS-I, nejrychlejší kartu na světě s kapacitou 1 TB* formátu UHS-I SD2. Karta bude k dostání koncem měsíce září a díky své kapacitě je tato karta předurčena pro pořizování videa ve 4K UHD a fotografování v sekvenčním režimu.

Dalším průlomovým produktem značky SanDisk je světově první zařízení typu dva-v-jednom, bezdrátová nabíječka s automatickým zálohováním iXpand™ Wireless Charger . Tento nový produkt nabízí uživatelům současně nabíjení a lokální zálohování fotografií pro iPhony a chytré telefony s Androidem, které podporují technologii Qi™. Toto řešení přináší elegantní způsob, jak bezpečně zálohovat digitální vzpomínky při rutinní činnosti, jakou je dobíjení telefonu. 

Pro zákazníky, kteří hledají rychlou dodatečnou ukládací kapacitu pro svůj iPhone a chtějí na něm uvolnit místo pro další fotografie a videa uvádí SanDisk nový flash disk iXpand Flash Drive Go.

“Lidé na celém světě důvěřují naším řešením a svěřují jim svůj drahocenný digitální obsah. Od počítačových her, sbírek rodinných fotografií až po třeba soubory profesionálních fotografií a videozáznamů. Produkty Western Digital jsou všechny navrženy tak, aby uživatelům zjednodušovaly práci. Chceme dosahovat nejlepších výkonů a maximálně usnadňovat práci s našimi produkty, které chrání uložený digitální obsah. Naše v odvětví nejširší produktové portfolio je důkazem výše uvedených snah,” říká David Ellis, viceprezident produktového marketingu zákaznických řešení společnosti Western Digital. 

Společnost Western Digital umožňuje maximalizovat zpracování dat a nabízí ve svém odvětví nejširší portfolio produktů a řešení. Pomáhá tak lidem zachytit, uchovat a transformovat jejich digitální obsah a přistupovat k němu. Více informací na: WD Black, WD a SanDisk.

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní snímače až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk®, a WD®.

* Pro popis ukládací kapacity je 1 GB = 1 miliarda bajtů. Vlastní uživatelská kapacita může být nižší v závislosti na operačním prostředí.

** Dostupné pouze po omezenou dobu. Více informací na obale produktu.

1Rychlost čtení je třikrát vyšší než standardní rychlost 525 MB/s u karet CFast 2.0. Na základě interního testování. Výkon může být nižší v závislosti na hostitelském zařízení, použití, podmínkách a dalších faktorech. 

2Navrženo při využití proprietární technologie pro dosažení rychlostí nad úroveň UHS-I 104 MB/s. Je vyžadováno kompatibilní zařízení s možností takovýchto hodnot dosahovat.

3Rozlišení RAW 6K a 4K se může lišit v závislosti na hostitelském zařízení, atributech složek a dalších faktorech. Více na    

http://www.sandisk.com/HD.