IFA: TP-Link představuje portfolio produktů s podporou Wi-Fi 6

Nový WLAN standard pro vyšší rychlost, delší dosah a větší kapacitu

 

  • Deco X60 – Wi-Fi 6 WLAN mesh systém 
  • Archer AX50 –Wi-Fi 6 WLAN router 
  • TX3000E – Wi-Fi 6 síťová karta pro PC
  • RE505X –Wi-Fi 6 repeater 

 

Hofheim am Taunus / Berlin, 6. září 2019  – TP-Link představuje novou generaci bezdrátového připojení k síti na veletrhu IFA. V hale 17, stánek 202, přední světový výrobce síťových produktů představuje řadu produktů podporujících nový standard Wi-Fi 6. Aby bylo možné reagovat na rychle rostoucí požadavky na síť, byl nutný nový Wi-Fi standard (Wi-Fi 6/802.11ax). Do domácí sítě je integrováno stále více koncových zařízení, což vede k jejímu častému přetížení a prodlevám v komunikaci. Wi-Fi 6 zaručuje pro připojená zařízení vyšší rychlost, delší dosah a větší kapacitu.

Mesh sada pro Wi-Fi 6: Deco X60

Deco X60 je první mesh systém společnosti TP-Link s Wi-Fi 6, který může v sadě se třemi jednotkami pokrývat Wi-Fi signálem plochu až 650 m2. Deco X60 poskytuje datový přenos bez zpoždění (575 Mbit/s na 2,4GHz pásmu a 2400 Mbit/s na 5 GHz) pro více než 100 zařízení a přidělí vhodnou šířku pásma podle potřeby. Tím se uvolňují zbytečně blokované prostředky a jsou distribuovány mezi aktivní uživatele. Zvýšená účinnost tak zajišťuje rozšíření kapacity pro paralelně běžící aplikace a umožňuje existenci aplikací náročných na šířku pásma, jako jsou televizní vysílání ve 4K i 8K, hraní her nebo řízení inteligentní chytré domácnosti.

WLAN router Archer AX50

Tento Wi-Fi 6 router pracuje v pásmu 2,4 GHz při rychlosti až 574 Mbit/s a v pásmu 5 GHz při rychlosti až 2402 Mbit/s. Uvnitř je výkonný dvoujádrový procesor od společnosti Intel. Protože nový WLAN standard je schopen znásobit výkon svého předchůdce Wi-Fi 5, lze generovat dva datové proudy v jednom směru a současně přenášet data na několik zařízení najednou (2×2 MU-MIMO). Jako obvykle u produktů v této kategorii, poskytuje TP-Link svým zákazníkům v rámci HomeCare zdarma antivirový software a rodičovskou kontrolu.

WLAN repeater RE505X

I přes výrazně zvýšený dosah Wi-Fi 6, ne všechny rohy bytu mohou být vybaveny dostatečnou šířkou pásma. Pro zesílení existujícího signálu zde přichází v úvahu cenově efektivní extender. RE505X přenáší zaznamenaný signál do vzdálených míst bezprecedentní rychlostí až 1,5 Gbit/s. RE505X je kompatibilní s produkty OneMesh pro pozdější rozšíření sítě, takže pokud se změní požadavky, nic nebrání tomu, aby dovybavil a rozšířil pokrytí jakékoliv OneMesh sítě.

Síťová PC karta TX3000E

Aby bylo možné plně využívat výhod nového WLAN standardu, musí být připojená koncová zařízení samozřejmě také kompatibilní s Wi-Fi 6. Pro PC představuje TP-Link novou síťovou kartu TX3000E, která prostřednictvím dvou externích antén dosahuje přenosové rychlosti až 2402 Mbit/s. To umožňuje stahovat videa v HD kvalitě během několika sekund nebo přenášet několik streamovaných živých videí současně a bez prodlevy. To je obzvláště zajímavé pro náročné hráče, pro které i nejmenší zpoždění může mít dalekosáhlé důsledky. Síťová karta také podporuje aktuální šifrovací standard WPA3 a instaluje se klasicky přes PCI Express. 

Více informací o produktech a fotografie naleznete zde:

https://www.dropbox.com/s/hdrg2mb8jldwq9b/IFA_2019_Press-Pack.zip?dl=0 

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103