IFA: TP-Link rozšiřuje populární řadu mesh sítí Deco

Mesh sítě v kombinaci s Wi-Fi 6 a nové verze s technologií powerline

 

  • Deco X60 a Deco X20 kombinují mesh technologii s novým WLAN standardem Wi-Fi 6
  • Mesh s integrovanou technologií powerline u Deco P9
  • Deco M3 pro cenově zajímavou migraci na inteligentní mesh sítě

 

Hofheim am Taunus / Berlin, 6. září 2019  – TP-Link představuje návštěvníkům na veletrhu IFA čtyři nové mesh systémy ze své široké řady Deco. Především se jedná o Deco X60, které kromě inteligentní mesh technologie disponuje také novým standardem Wi-Fi 6. Stejně jako jeho menší bratr, Deco X20. Síťový specialista TP-Link představuje v hale 17 také novou verzi Deco P9, která je vybavena funkcí datového přenosu přes elektrické vedení, jakož i Deco E3 v roli cenově dostupného mesh systému. 

Deco X20

Zařízení Deco X20 je o něco menší než Deco X60, ale stejně výkonné. Má též Wi-Fi 6 a dosahuje rychlosti až 1800 Mbit/s. Každá jednotka komunikuje ve dvou pásmech, má dva gigabitové porty a je vybavena bezpečnostním řešením HomeCare, které přináší bezplatný antivirový software a rozsáhlé funkce pro ochranu dětí na internetu. V případě chytrých domácností funguje Deco X20 jako rozbočovač pro správu bezdrátových zařízení prostřednictvím IFTTT nebo lze nastavovat vybrané síťové funkce přes hlasové asistenty Alexa nebo Google Assistant. V závislosti na aktuální potřebě jej lze nastavit i jako přístupový bod.

Deco P9

Toto Deco kombinuje inteligentní mesh síť s technologií powerline umožňující přenos dat přes elektrické vedení. To znamená, že WLAN signál lze zprostředkovat na vzdálená místa, i za tlusté stěny a stropy, až do dílny, garáže či zahradního domku. Ve srovnání s již dostupným systémem Deco P7 nepřichází P9 v podobě designových disků, ale ve stylovém sloupkové provedení, a lze jej proto snadněji integrovat do domácího prostředí. Pokud chcete připojit k síti televizor, set-top box, herní konzoli nebo PC pomocí kabelu, můžete využít dva gigabitové porty na každé jednotce.

Deco E3

Nejefektivnější způsob, jak nahradit stávající Wi-Fi infrastrukturu za moderní Wi-Fi mesh síť, představuje právě model Deco E3. Balíček se skládá z routeru a extenderu. Po instalaci pak v domácnosti vytvoří inteligentní, jednotnou mesh síť s jedním síťovým názvem, např:. “Domácí Wi-Fi”. Pro kabelové připojení je pak k dispozici gigabitový port a Deco E3 podporuje také Alexu a IFTTT.

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103