Sberbank byla vyhlášena nejlepší transakční bankou střední a východní Evropy

Praha 10. 9. 2019 Sberbank se stala vítězem globální finanční soutěže Transaction Banking Awards 2019. Dle pořadatele soutěže, britského časopisu The Banker, se Sberbank již podruhé za sebou stala nejlepší bankou pro obchodní transakce ve střední a východní Evropě.

V letošním roce představili účastníci porotě tři novinky v oblasti bankovních produktů, postupů a služeb. Sberbank se zaměřila na změny v platebních službách, zavedení unikátní webové služby, mobilní aplikace pro Cash-in-Transit a digitální firemní karty s integrovanou telemedicínou.

„Hlavním požadavkem klientů je kvalita a rychlost prováděných transakcí. Proto je jedním z našich klíčových cílů zkrátit dobu, kterou tráví komunikací s bankou a měli tak dostatek času věnovat se svému podnikání. Všechny služby, které jsme spustili v roce 2019, umožňují klientům řešit všechny záležitosti s bankou online a šetřit tak jejich čas. V letošním roce získali klienti Sberbank přístup k novým službám, jako je elektronický hotovostní šek (E-Check), webová služba pro správu převodu hotovosti, možnost vzdáleného otevření účtu atd. Díky těmto službám mohou klienti své obchodní potřeby vyřešit několika kliknutími, aniž by museli volat nebo navštěvovat svoji pobočku,“ komentuje Sergey Popov, ředitel divize transakčních obchodů Sberbank.

Každoroční ocenění Transaction Banking Awards předního světového časopisu si klade za cíl představit banky, které jsou nejlepšími partnery v podnikání. Porota se skládá z nejvlivnějších odborníků v oboru.

Sberbank CZ, a.s. 

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. Dlouhodobě rozvíjí program FÉR produktů s jasnými cenami a podmínkami. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.