Kaufland rozesmál 14 667 dětí v nemocnicích

/Praha, 10. září 2019/ Smích léčí, a u nemocných to platí dvojnásob. Tým klaunů neziskové organizace Chance 4 Children pravidelně navštěvuje děti v devíti nemocnicích po celé České republice a přináší jim terapii smíchem. V dlouhodobém projektu Dr. Klaun, jehož hrdým generálním partnerem je společnost Kaufland, klauni jen za poslední rok uskutečnili 401 návštěv a rozesmáli téměř 15 000 dětí! „Velmi nás těší, že malým pacientům tímto způsobem pomáháme lépe zvládnout pobyt v nemocnici,“ vysvětluje smysl projektu Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.

Léčba smíchem hospitalizovaným dětem dovoluje zapomenout na jejich trápení a cizí nemocniční prostředí, ve kterém se ocitli, a napomáhá přirozeným uzdravujícím procesům. Bylo vědecky prokázáno, že smích pozitivně ovlivňuje imunitní systém, uvolňuje skryté uzdravující síly a posiluje chuť k životu. „Speciálně vyškolení klauni proto pravidelně navštěvují vybraná dětská oddělení v nemocnicích, kde tráví na pokojích čas s dětmi a každému věnují individuální pozornost. Společně kouzlí, tančí, hrají hry či z balónků tvoří zvířátka,“ popisuje Renata Maierl. 

Tým Doktora Klauna se skládá z dobrovolníků a pomocníků, kteří dětem usnadňují jejich náročný pobyt v nemocnici. Zábavné programy projektu se staly již nedílnou součástí psychologicko-sociální péče o mladé pacienty vybraných nemocnic. „Díky velkorysé podpoře společnosti Kaufland můžeme projekt Dr. Klaun dlouhodobě realizovat celkem v devíti nemocnicích po celé republice. Každý týden navštívíme dvě až tři dětská oddělení,“ dodává zakladatel organizace Chance 4 Children Manfred Franke. 

Klauni na cestách  

Kaufland podporuje projekt Dr. Klaun už rok a půl. Během této doby věnoval organizaci Chance 4 Children nejen finanční podporu ve výši 2 500 000 korun, ale také speciální „klaunské“ auto, které organizaci ulehčuje cestu za dětskými pacienty.

Tisková sdělení společnosti naleznete ZDE.

Facebook: @KauflandCeskaRepublika

O společnosti Kaufland:

Kaufland Česká republika v.o.s. je součástí německé obchodní skupiny Schwarz. Na český trh vstoupil v roce 1998. Provozuje 133 prodejen, 2 logistická centra a vlastní masozávod. 

Kaufland působí v 7 zemích Evropy: v Německu, České republice, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku a Bulharsku. Provozuje více než 1 230 prodejen, masozávody a logistická a distribuční centra. Zaměstnává více než 150 500 lidí. 

O projektu Dr. Klaun:

Dr. Klaun pomáhá dětem již od roku 1999 překonat mnohdy náročný léčebný pobyt v nemocnici. Speciálně vyškolení klauni pravidelně navštěvují vybraná dětská oddělení v nemocnicích, kde tráví s dětmi čas na pokojích a každému věnují individuální pozornost. Společně kouzlí, tančí, hrají hry či z balónků tvoří zvířátka.