Hyundai podporuje již pátým rokem český basketbal

Značka Hyundai je v České republice známá svou velkou podporou sportu. Je dlouholetým partnerem české fotbalové reprezentace a od roku 2015 i České basketbalové federace, která teď zažívá díky úspěchům národního týmu na světovém šampionátu zlaté časy.

Společnost Hyundai Motor Czech a Česká basketbalová federace zahájily svou spolupráci v únoru 2015. Kromě finanční podpory Hyundai v rámci partnerství poskytl do užívání i početnou flotilu svých vozů – v současné době je to 77 vozidel, a to včetně demo marketingových kusů. Jedná se o modely Tucson, Santa Fe, IONIQ a užitkový vůz H1.  

„Českou basketbalovou federaci podporujeme dlouhodobě a v příštím roce se bude jednat již o 6 let úspěšného partnerství, v rámci něhož jsme český basketbal podpořili jak finančně, tak prostřednictvím vozů Hyundai. Fenomenální úspěch, kterého čeští basketbalisté dosáhli na nedávno skončeném mistrovství světa, nás velice těší a za odměnu jsme se rozhodli vyměnit jim starší model Santa Fe za nejnovější verzi. Pokaždé jsme sledovali průběh jednotlivých utkání, drželi palce a celkové šesté místo na světě považujeme za něco mimořádného! A to je teprve jen začátek, neboť příští rok basketbalisty čeká olympiáda v Japonsku a rok později Mistrovství Evropy,“ říká Jana Sekeráková, ředitelka marketingu společnosti Hyundai Motor Czech.

Nový Hyundai Santa Fe patří v mnoha ohledech mezi lídry ve svém segmentu. Zákazníkům poskytuje neobyčejný komfort, prostornost, výkonné a úsporné motory, 8stupňovou automatickou převodovku nebo pokročilý systém pohonu všech kol HTRAC. Především však byl navržen, aby za každé situace nabídl posádce maximální bezpečí. Jeho základem je karoserie z vysokopevnostní oceli a široká škála bezpečnostních asistentů Hyundai SmartSense, mezi které patří autonomní nouzové brzdění, detekce vozidel v mrtvém úhlu, asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích či systém aktivního upozornění na provoz za vozidlem při couvání. Speciální důraz byl kladen na ochranu dětí na zadních sedadlech. Asistent pro bezpečné vystupování z vozu zabraňuje nehodám detekcí vodidel, která se blíží zezadu. Dalším unikátním systémem je systém upozorňující na cestující na zadních sedadlech. Tento systém je užitečný v situacích, kdy řidič opustí a uzamkne vozidlo, ve kterém se stále nachází cestující nebo zvířata a pomocí ultrazvukových senzorů detekujících jejich pohyb systém zvukovou a světelnou výstrahou upozorní řidiče.