NOVALIA radila při nákupu a zpětném pronájmu pražských velkoprodejen Makro

Pavel Marc, Kamil Staněk a Markéta Kučerová Pechová z právní kanceláře NOVALIA radili francouzskému realitnímu fondu LFPI Group při koupi a zpětném pronájmu tří velkoprodejen Makro v Praze. Fond koupil celkem 11 velkoprodejen Makro v Polsku, Maďarsku a České republice v hodnotě 250 milionů euro. Ty zpětně pronal v rámci zpětného leasingu původnímu provozovateli společnosti METRO.

“I když se jedná o nemovitosti v Česku, využili jsme při přípravě smluv a vedení jednání i naše mezinárodní zkušenosti. Alespoň jedna z námi zastupovaných stran bývá často ze zahraničí, a tady se nám sešly rovnou dvě,” říká Pavel Marc, partner v advokátní kanceláři NOVALIA. 

Realitní fond LFPI Group získal nákupem nemovitosti strategicky umístěné v jedněch z nejvýznamnějších středoevropských měst v celkové hodnotě 250 milionů euro. Kromě Prahy je to například Varšava nebo Budapešť. 

NOVALIA neradila jen při samotném prodeji pražských velkoprodejen, ale také při přípravě smluv o dlouhodobém pronájmu a financování koupě. Na jejich základě bude velkoprodejny Makro nadále provozovat původní majitel společnost METRO v rámci zpětného leasingu. Ta díky prodeji získala další finance na rozvoj a investice. 

Informace pro editory:

NOVALIA je právní kancelář zabývající se právním poradenstvím pro digitální budoucnost. Svým klientům nabízí znalost moderních technologií, pokroková právní řešení a mezinárodní rozhled. Kromě korporátního práva a velkých transakcí (zastupovali například kupujícího v akvizici Hamé skupinou Orkla) se zabývají také právní službou pro technologické firmy. Zastupovali například ProductBoard, Stories, Keboola, Daytrip nebo CreativeDock. V roce 2017 přidala Novalia do své nabídky také účetní a daňové poradenství pro startupy.