Revolgy jsou 10 let jediným prémiovým partnerem Google Cloud v Česku, implementaci cloudu zajistili již 2000 klientům

Praha, 25. září – Revolgy, přední IT specialisté na cloudové technologie, slaví 10 let jako největší ryze český google cloud partner. Implementaci cloudu zajistili již 2000 zákazníkům, mezi nimi i Home Credit, Kiwi.com nebo Česká spořitelna. Revolgy, kteří loni dosáhli obratu 130 milionů korun, stojí od počátku u zavedení cloudu na český trh a začali ho prosazovat jako nezbytný předpoklad pro bezproblémový růst byznysu. V současnosti mají pobočky ve třech balkánských zemích a nově také v Estonsku.

„Firemní IT na správné architektuře stojí a padá. Důležité totiž není zda, ale jak se dělá. Revolgy od počátku podporuje a nabízí cloud od Googlu, který s sebou nese ucelenou sadu nástrojů, zároveň je platforma škálovatelná a může růst společně s firmou. Řada klientů si naštěstí uvědomuje, že investice do kvalitní infrastruktury neznamená v první řadě náklad, ale zajištění plynulého chodu firmy a předcházení budoucím problémům. Jsme rádi, že za 10 let jako Google Cloud Premier Infrastructure Partner jsme tento postoj nemuseli přehodnotit,” říká Miroslav Vlasák, CEO Revolgy.

Za deset let se podle Revolgy firemní IT zásadně změnilo, od neomezené kapacity emailových klientů a úložiště, přes nové komunikační nástroje po připojování na síťový disk, nastavování VPN a další relikty minulosti. Tedy již žádné promazávání schránky či pomalá odezva. Architektura a škálovatelnost cloudu nyní odbourává nutnost investic do hardwaru, na kterém je závislý výkon a kapacita serveru, zároveň přináší větší funkcionalitu. Fyzicky se server nemusí nacházet v prostorách firmy, ta si ho jenom pronajímá podle svých potřeb. 

„Spolupráce s Revolgy je pro Google hodně významná. Jako jedni z prvních začínali se vzděláváním firem ve střední a východní Evropě v oblasti cloudových řešení od Google a jeho benefitů a od té doby značně vyrostli. V současnosti jsou jedním z našich největších a nejvěrnějších partnerů. Firmy jako je Revolgy nám pomáhají upevňovat pozici našich cloudových řešení na trhu,” říká k desetileté spolupráci Ula Leciejewská, Head of Google Cloud Channel CEE & Russia at Google.

Co vše přinesl cloud od Googlu

Změny ve fungování firem za poslední dekádu do značné míry kopírují technologický pokrok. Můžeme například sledovat, jak s sebou zavedení cloudu od Googlu přineslo postupně i ucelenou sadu nástrojů G suite, které usnadňují řadu běžných úkonů a zároveň není nutné se starat o jejich aktualizaci. Podle studie Forrester o celkovém ekonomického dopadu řešení od Googlu to například znamená průměrnou úsporu 30 minut týdně z pracovní doby zaměstnance, a to jenom na updatech. Další úspory souvisí se zvýšením bezpečnosti až o 20%, licencemi (studie udává až 100 dolarů za zaměstnance) či úsporu času IT managementu až o 50 hodin týdně kvůli opravám chyb v systému.

Milníky v Google produktech

 

  • 2006 – sada nástrojů Gmail, Google Docs, Calendar a Admin Console
  • 2008 – spuštění Google Play
  • 2010 – otevření obchodu Google pro aplikace třetích stran
  • 2012 – spuštění Googled Drive a Vault
  • 2014 – neomezená kapacita Drive a Gmailu pro firmy

 

  • 2017 – Google Hangouts – Chat, Meet, Hardware

Řada firem si uvědomuje, že dobře řešená IT infrastruktura založená na cloudu umožňuje hladký růst byznysu. Každá úspěšná společnost se zároveň stává i technologickou společností s kvalitním IT, ať už se jedná o startup, korporát či retail. A že na něm stojí nejen kvalita produktu, ale i veškeré interní procesy.

Krátce o Revolgy

Revolgy je tým IT expertů, kteří se specializují na cloudové technologie. Od počátku stojí u zavedení cloudu na český trh a jako jedni z prvních ho začali prosazovat jako nezbytný předpoklad pro bezproblémový růst byznysu. Revolgy mají jako jediná česká společnost certifikáty Google Cloud Premier Infrastructure Partner a Amazon Web Services advanced consulting partner. Poskytují komplexní servis při implementaci cloudu od migrace dat, návrhu architektury systému, technického 

supportu, školení koncových uživatelů až po implementaci G Suite. Revolgy mají za sebou spolupráci pro více než 1700 firem v 15 evropských zemích a jejich tým certifikovaných specialistů v současnosti poskytuje podporu tisícům uživatelů.