Syndrom vyhoření hrozí třetině zaměstnanců, konference se špičkovým obsazením se to snaží změnit

Praha, 25. září 2019 – Chronický stres, únava, a dokonce i vyhoření ohrožují každodenní životy nás všech. Podle Světové zdravotnické organizace patří neuropsychiatrická onemocnění mezi největší zdravotní rizika současnosti a začátkem léta dokonce Světová zdravotnická organizace překlasifikovala syndrom vyhoření na nemoc. Tématu se bude v říjnu věnovat i konference s příznačným názvem Prevence syndromu vyhoření v zaměstnání. Na konferenci v průběhu dne vystoupí zajímaví hosté, dozvíte se novinky okolo syndromu vyhoření a budete mít možnost zúčastnit se i praktických workshopů.

V průzkumu Psychiatrické kliniky 1. Lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze uvedlo 34 procent dotázaných Čechů, že pociťuje fyzické příznaky vyhoření, zejména vyčerpání. 32 procent respondentů trápily psychické symptomy, jako je nemožnost se soustředit, poruchy paměti či deprese. Velkou měrou se na tomto podílí životní styl. Pouze 17 procent dotazovaných dodržuje pravidla zdravého životního stylu, jako je pravidelný pohyb a strava či dostatečný příjem tekutin. Dalším rizikovým faktorem je dlouhodobý stres ze zaměstnání, který pociťuje 39 procent respondentů. Ty nejvíce stresuje kontakt s klienty a partnery, nevyhovující platové podmínky či přílišné pracovní i časové vytížení. O rizicích vyhoření a jeho předcházení se snaží zvednout povědomí společnost MultiSport Benefit prostřednictvím konference Prevence syndromu vyhoření v zaměstnání.

Konference se uskuteční 9. října v budově Business Link Visionary v pražských Holešovicích. Mezi přednášející patří například mistryně světa ve sportovním aerobiku Olga Šípková, která sama vyhořením trpěla, nebo jeden z nejúspěšnějších handicapovaných sportovců světa Jiří Ježek. Vystoupí také Marian Jelínek, hokejový trenér a manažer, který se více než 25 let zabývá sportovní psychologií, terapeutka Zdenka Kmuníčková či přední světoví kouči z oblasti osobního a organizačního rozvoje Charline S. Russo a Jan Mühlfeit.

Účastí si návštěvníci osvojí schopnost syndrom vyhoření u svých zaměstnanců rozpoznat, poskytnout pomoc, zajistit prevenci, účinně je motivovat či redukovat stresové faktory. V průběhu dne pak budou k dispozici workshopy pod vedením zkušených odborníků, kteří v praxi poradí třeba se zdravou výživou, motivací k pohybu či péčí o duševní pohodu. Ještě před zahájením konference si mohou sportovní nadšenci zasportovat s vicemistrem světa v Ironmanu Petrem Soukupem nebo Jiřím Vilímkem. Souhrn konference bude pro účastníky k dispozici také v tištěné podobě.

„O zaměstnance našich partnerů se dokážeme postarat dalece nad rámec vystavení karty. Což zahrnuje například i na míru šité firemní eventy nebo poradenství zaměřené na zdravý životní styl,“ doplňuje Marián Škripecký, Managing Partner ve společnosti MultiSport. „Tématikou fyzické a duševní pohody zaměstnanců se chceme dlouhodobě zabývat. Naším cílem je pomáhat nejen uživatelům karty MultiSport, ale i ostatním zaměstnancům. Konference o prevenci syndromu vyhoření představuje jednu z našich aktivit zaměřených na tuto problematiku.“

Program a podrobné informace ke konferenci najdete na www.dusevnizdravivpraci.cz.

O společnosti MultiSport Benefit, s.r.o.:

Firma MultiSport Benefit, s.r.o., působí v ČR od roku 2010 a je dceřinou společností Benefit Systems SA. Tato mateřská společnost byla založena v roce 2001 a zaujímá vedoucí postavení na polském trhu zaměstnaneckých benefitů v oblasti sportu a relaxace. Hlavním produktem společnosti MultiSport Benefit, s.r.o., je karta MultiSport – zaměstnanecký benefit, který může zaměstnavatel pracovníkům buď plně hradit, na jeho financování se podílet, nebo si kartu zaměstnanec platí na měsíční bázi sám.

Kartu MultiSport mohou zaměstnanci využít každý den na jeden volný vstup v síti více než 2 500 sportovních a relaxačních zařízení po celém Česku a Slovensku. Na výběr zde mají přes 260 druhů aktivit. Tento benefit tedy dává svým vlastníkům možnost vyzkoušet si různé aktivity a dělat zrovna to, na co mají náladu.

Karta MultiSport dnes dává více než 170 000 zaměstnancům příležitost, aby se cítili lépe jak po fyzické, tak i psychické stránce. Díky tomu jsou zdravější, spokojenější a v práci výkonnější. Pomáhá tak se snížením fluktuace zaměstnanců a posílením loajality vůči zaměstnavateli.