Menstruační kalhotky Snuggs vyhrály české kolo startupové soutěže FTRNW Awards

FTRNW Regional Round Prague v pražském coworkingovém centru HubHub Palác ARA vyhrál projekt Snuggs se svými menstruačními kalhotkami. Dostal se tak do akcelerátoru, odkud může postoupit až do mezinárodního finále, které se uskuteční 21. listopadu v Bratislavě.

2019-10-01 15_28_48-FutureNow Conference – Slovakia’s biggest tech & innovation conference and start.png

Naopak soutěž skončila pro zbylé finalisty pražského regionálního kola, mezi nimiž byla aplikace na konference ImpromptMe, ohleduplný budík Undout a WorkLabs.

Vítěze vybrala tříčlenná porota složená z Nikoly Rafaje ze StartupYardu, Barbory Tóthové z FTRNW Awards a Petry Končelíkové z Nation 1 VC: „V porotě jsme se shodli, že Snuggs mají vše, co startup předurčuje k úspěchu. Mají funkční produkt s globálním potenciálem, promyšlený business plán a hlavně nadšenou a talentovanou zakladatelku, která je pro celý projekt oporou a které tímto gratulujeme,” říká Petra Končelíková.

„Jsme moc rádi, že jsme se FTRNW Awards mohli zúčastnit. Díky výhře v českém kole se nám otevřou možnosti zúčastnit se bootcampu, kde můžeme potkat spoustu zajímavých potenciálních partnerů a lidí, se kterými si můžeme vyměnit zkušenosti,” říká Linda Šejdová, zakladatelka a šéfka startupu Snuggs, který vyvíjí a prodává menstruační kalhotky z high-tech materiálů s cílem přinést pohodlnější a ekologičtější alternativu za vložky a tampóny.

Kromě postupu do další fáze soutěže Snuggs vyhrálo taky tříměsíční členství v coworkingu HubHub, který soutěž spolupořádá a kde se regionální kolo soutěže odehrálo: Gratulujeme a jsme rádi, že HubHub a FTRNW Awards přitahují pozornost velmi nadějných a talentovaných startupů. Máme obrovskou radost, že Snuggs díky této výhře rozšíří naši komunitu inovativních startupů,“ říká Vít Řezníček, Brand & Marketing Manager pražského HubHubu.

Snuggs teď čeká od 24. října intenzivní třídenní akcelerátor FTRNW Bootcamp v X-Bionic Sphere v Šamoríně na Slovensku. Šest nejlepších startupů se pak dostane do mezinárodního finále soutěže, které se uskuteční v rámci FTRNW Conference 21. listopadu v Bratislavě a ze kterého si vítěz odnese 30.000 eur v penězích a službách. 

Z okolních zemí do bootcampu postoupily maďarští HeatVentors, polští VideoFerret a slovenští UXTweaks.

O FTRNW:

FTRNW, jinými slovy FutureNow, je nezisková eventová platforma sdružující inovativní myslitele, startupy, tech nadšence a širší veřejnost ve střední Evropě.

Před 9 lety byla založena vytvořením lokální startupové soutěže Startup Awards, z níž se později stala největší a nejvýznamnější startupová akce na Slovensku a jedna z největších národních startupových soutěží v Evropě. To už pod značkou FutureNow, kterou založil a dále rozvíjí HubHub a CIVITTA Slovakia.

O HubHub:

HubHub je síť coworkingových center, za nimiž stojí mezinárodní poskytovatel pracovních prostor HB Reavis. Nabízí designové prostory určené jak freelancerům a startupům, tak rovněž větším týmům i specializovaným projektům. V Praze provozuje dvě pobočky, a to Na Příkopě 14 a také v nově zrekonstruovaném Paláci ARA u Jungmannova náměstí, kde na 2 700 metrech čtverečních nabízí přes 350 pracovních míst, a to jak v samostatných kancelářích, tak ve flexibilních prostorách, k nimž je přístup 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Nedávno HubHub otevřel i nové pobočky ve Varšavě, Budapešti a v centru

Londýna. Coworkingovou síť HubHubu tak nyní tvoří 8 lokalit v 5 zemích s více než 200 společnostmi a 2000 členy. Všechny zahraniční lokality jsou přístupné i pražským členům.