Češi propojují technologie, umění a business v Dubaji

 

  • České firmy mají jedinečnou příležitost navštívit veletrh GITEX Technology Week od 6. do 10. října v Dubai Internet City
  • Na veletrhu se prezentuje také česká firma Node21, která pomáhá českým společnostem v SAE expandovat

 

Dubaj 7. října 2019 Nový dubajský projekt Node21, za kterým stojí skupina ryze českých zakladatelů, uvádí a pomáhá na trh českým technologickým a inovativním firmám ve Spojených arabských emirátech a regionu jihozápadní Asie. Vizí společnosti Node21 je vytvořit komunitu českých Tech subjektů ve spolupráci s dubajskou a českou státní správou. Na veletrhu GITEX Technology Week, který se koná od 6. do 10. října v Dubai Internet City, mohou české firmy navštívit zástupce Node21 ve stánku číslo CC2 10, u kterého je vystavena maketa sochy Metalmorphosis – Kafkova Hlava, s technologickými prvky od Davida Černého. Originál této sochy je na Národní třídě v Praze. 

Milivoj Uzelac, CEO a zakladatel společnosti Node21, říká: „Chceme zúročit dlouholeté zkušenosti našeho týmu Node21 na místním trhu, které jsme otevřeni sdílet s dalšími partnery. Dobře víme, že vysoké vstupní náklady a místní obchodní zvyklosti způsobuji až 90% úmrtnost firem, které se o vstup na trh ve Spojených arabských emirátech pokoušejí. Naše poradenská firma byla založena v roce 2019 za účelem snížení rizik a bariér vstupu na trh v SAE a regionu, které plynou z kulturních odlišností. Nyní podporujeme již sedm českých společností.“ 

GITEX Technology Week je každoroční veletrh a konference o technologiích a inovacích, kterou navštíví více než 100 000 účastníků z celého regionu. Zástupci firem z České republiky se mohou kromě zástupců projektu Node21 seznámit také s nejnovějšími trendy, inovacemi a technologiemi, které na GITEXu představuje přes 4 500 společností.

„Dubaj, jako světový technologický lídr, neustále inovuje s cílem dosáhnout konkurenceschopné, udržitelné a inteligentní město. Spojené Arabské Emiráty jsou mladá dynamická země schopna adaptovat a implementovat technologie napříč odvětvími jako jsou digitální samospráva, stavebnictví, turismus ale také i ve zdravotnictví a sportu. Zde je tedy příležitost pro české firmy, kterým můžeme předat ověřené a efektivní rady s podnikáním na místním trhu. Technologie v dnešní době pronikají do všech oborů včetně umění, což nám již několik dekád dokazuje také světový sochař David Černý, který projektem „Kafkova hlava“ objevuje Dubaj,“ doplňuje Milivoj Uzelac, CEO a zakladatel společnosti Node21.  

V Dubaj Internet City, člen skupiny Tecom Group v rámci Dubai Holding, jsou koncentrovány nejvýznamnější zahraniční firmy, které se podílejí na technologickém rozvoji celého regionu. Jedním z vystavovatelů na GITEXu je také projekt Node21, který podporuje technologie, inovace a umění a propojuje české podnikatele s místním obchodním trhem. Více informací naleznete na http://www.node21.com/.