3D tiskárna TRILAB DeltiQ 2 přináší revoluční ovládání, vzdálenou správu i tisk z více materiálů najednou

Brno, 8. října 2019 – Společnost TRILAB, dodavatel inovativních produktů a služeb z oblasti 3D tisku pro profesionály, dnes představila druhou generaci tiskárny DeltiQ. Model TRILAB DeltiQ 2, postavený plně v souladu s iniciativou Průmysl 4.0, zachoval veškeré výhody předchozí generace a doplnil je novými funkcemi, které jsou na současném trhu 3D tiskových řešení zcela unikátní.

Vzdálená správa bez omezení

Na první pohled nejviditelnější změnou je revoluční ovládání z ruky pomocí telefonu s TRILAB DeltaControl aplikací. Smartphone s Androidem, který je zahrnut v ceně tiskárny, může být připojen přímo k tiskárně přes display hub s integrovaným nabíjením, ale stejně tak jej lze nosit u sebe a tiskárnu ovládat vzdáleně na displeji telefonu s velmi jemným zobrazením a skvělou čitelností. Vestavěná kamera v tiskárně navíc umožňuje kontrolu tisku odkudkoli i vizuálně. Samozřejmě nechybí ani možnost obsluhy tiskárny přes webové rozhraní počítače nebo tabletu, a to jak lokálně, tak i prostřednictvím vzdáleného přístupu.

Mezi atraktivní a praktické novinky patří rovněž vyměnitelné tiskové podložky. Flexibilní podložky TRILAB PrintPad umožňují po dokončení tisku snadné sejmutí výtisku a jsou prvním krokem pro automatizaci aditivní výroby. Široké spektrum povrchových variant TRILAB PrintPad podložek navíc zajistí optimální adhezi pro jednotlivé typy použitých tiskových materiálů.

Tisk až ze čtyř materiálů najednou

Pouze s tiskárnou TRILAB DeltiQ 2 lze v současnosti využít výhod dvou snadno vyměnitelných extruderů. Bowdenový E3D Titan přináší vysoký kroutící moment a perfektní kvalitu tiskového povrchu při použití s PLA, PETG, ASA a dalšími materiály. Sofistikovaný remote direct drive extruder Zesty Nimble, který je součástí FlexPrint rozšíření, zase umožňuje tisk houževnatých a flexibilních materiálů.

Pro aplikace vyžadující tisk z více materiálů najednou vyvinula společnost TRILAB komplexní řešení TRILAB QuadPrint postavené na nejpropracovanějším konceptu multifilamentového 3D tisku. Díky chytrému externímu zařízení Mosaic Palette 2 dokáže DeltiQ např. míchat čtyři různé barvy (PLA, PETG), tisknout rozpustné podpory (např. PLA s BVOH), využívat pro jeden výtisk více materiálů (třeba PLA s TPU) nebo kombinovat vše dohromady.

Chytrá a výkonná elektronika

Špičková 32bitová řídící deska umožňuje tiskárně pracovat i ty nejsložitější pohyby rychle, přesně a bez zádrhelů. Obsahuje mimořádně tiché ovladače motorů a nabízí online přístup nejen pro řízení tiskárny, ale také pro aktualizaci firmwaru. 

Model TRILAB DeltiQ 2 současně zachoval veškeré stěžejní výhody své předchozí generace. Pracuje s delta kinematikou pro přesný a rychlý pohyb v celém tiskovém objemu, obsahuje pevný rám s důmyslně navrženými rohovými díly v kombinaci s masivními kovovými komponentami pro vysokou pevnost a stabilitu tiskárny. Životnost tiskárny zvyšuje lehká hlava bez těžkého extruderu, která kombinuje výkonné a přesně zaměřené chlazení výtisku se sondou pro automatickou kalibraci s nejlepším celokovovým hotendem E3D V6.

Skutečná svoboda tisku

Díky velmi široké paletě podporovaných materiálů, dvěma extruderům a naprosté svobodě v orientaci výtisku lze tisknout:

  • Standardní modely a materiály: Běžné modely z PLA, PETG nebo CPE vytiskne DeltiQ 2 bez problémů a s perfektním tiskovým povrchem.
  • Rozměrnější a složitější modely: Velké a obtížněji tisknutelné modely z PLA, PETG nebo CPE vytiskne DeltiQ 2 často zcela bez podpor nebo jen s minimálním množstvím.
  • Technické a kompozitní materiály: Modely z ABS, ASA, čistého nylonu nebo nylonu v kombinaci s uhlíkovými vlákny vytiskne DeltiQ 2 snadno díky tvrzené trysce.
  • Flexibilní materiály: Tisk z TPU nebo TPE zvládá DeltiQ 2 bez problémů díky rozšíření TRILAB FlexPrint.
  • Vytavitelné materiály: DeltiQ 2 vytiskne také pozitivní formy modelů pro následnou další výrobu přesných odlitků, a to z voskových nebo PMMA filamentů.
  • Multifilamentový tisk: Díky DeltiQ 2 s rozšířením TRILAB QuadPrint není problém kombinovat barvy, rozpustné podpory nebo odlišné materiály.

Cena a dostupnost

3D tiskárna TRILAB DeltiQ 2 je v prodeji na e-shopu store.trilab.cz v následujících modelových provedeních:

  • TRILAB DeltiQ 2 pro tisk až 30 cm modelů:  54 990,- Kč bez DPH
  • TRILAB DeltiQ 2 Plus pro tisk až 50 cm modelů: 84 990,- Kč bez DPH
  • TRILAB DeltiQ 2 s rozšířením FlexPrint:  71 480,- Kč bez DPH
  • TRILAB DeltiQ 2 Plus s rozšířením FlexPrint: 91 480,- Kč bez DPH

O společnosti TRILAB

Společným cílem zakladatelů startupu TRILAB bylo vyrábět špičkové 3D tiskárny s delta kinematikou a zpřístupnit je českému trhu. Tohoto cíle se povedlo dosáhnout v roce 2018. Díky zpětné vazbě od partnerů z průmyslu, výzkumných institucí a umělecké oblasti byl na podzim roku 2019 představen inovovaný model DeltiQ 2, který představuje nový etalonem ve své třídě. Společnost TRILAB současně pracuje na dalších 3D tiskových řešeních, které budou pokrývat další kreativní oblasti aditivní výroby. Další informace lze najít na webu, Facebooku a Instagramu.