Canon slaví. Vyrobil 100 milionů fotoaparátů řady EOS

PRAHA, 9. října 2019 – Společnost Canon Inc. slaví významný mezník ve výrobě fotografických přístrojů – počet vyrobených kinofilmových a digitálních fotoaparátů s výměnným objektivem řady Canon EOS letos 20. září přesáhl hranici 100 milionů kusů. Přístroj s pořadovým číslem 100 000 000 byl systémový kompakt EOS R (uvedený na trh v říjnu 2018).

Společnost Canon svojí atraktivní nabídkou fotoaparátů a aktuálně více než 70 objektivů typu EF a EF-S vychází vstříc nárokům různých žánrů, úrovním dovedností a požadavkům a posouvá hranice možností kreativního vyjádření. Přístroje řady EOS slouží širokému spektru uživatelů, od naprostých začátečníků po ostřílené profesionály. Společnost Canon si díky tomu již 16 let, od roku 2003 do 2018, udržuje nejvyšší příčku na celosvětovém trhu digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy

Historie řady EOS se začala psát v březnu 1987, kdy Canon zahájil výrobu modelu EOS 650, jednooké zrcadlovky s automatickým ostřením a s prvním plně elektronickým bajonetem na světě. Výroba řady EOS začínala v tehdejší továrně společnosti Canon ve Fukušimě a dnes se uskutečňuje na řadě míst – včetně Taj-wanu, Mijazaki, Nagasaki a stěžejního výrobního závodu Oita Canon – kde probíhá za přísné kontroly kvality. Po uvedení modelu EOS 650 Canon pokračuje ve vývoji inovativních produktů technologií, které do popředí staví rychlost, komfort a obrazovou kvalitu – jako byl například špičkový model EOS-1 uvedený na trh 1989 nebo uživatelsky zcela intuitivní EOS 500, který přišel na trh v roce 1993 a rozšiřuje řadu EOS pro všechny typy uživatelů, od amatérů po profesionály. 

Po roce 2000, kdy začal rychleji stoupat zájem o digitální zrcadlovky, přišel Canon s ještě zajímavějšími produkty. Do konceptu řady EOS přibyl další základní kámen, a to „vysoká kvalita obrazu“ dosahovaná pomocí špičkových technologií, které společnost Canon sama vyvinula, včetně vlastního snímače typu CMOS, který byl v době CCD prvků zcela průkopnický, a obrazového procesoru DIGIC. Přístroj EOS 300D ֪– lehká a kompaktní zrcadlovka za příznivou cenu – přispěl k růstu obliby fotoaparátů s výměnnými objektivy mezi spotřebiteli. Modelové řady EOS 5D a 1D rozšířily digitální systém EOS mezi profesionály – zejména model EOS 5D Mark II, který představil digitální zrcadlovku jako plnohodnotnou kameru pro video a nezávislou filmovou tvorbu. Uvedení profesionálního kinematografického systému Cinema EOS System v roce 2011 rozšířilo videotechnologie značky Canon i do segmentu produktů pro filmový průmysl. 

Canon stále zkoumá nové přístupy. Staví přitom na úspěších přístrojů EOS a původního bajonetu EF, aby fotografům a filmařům poskytoval skutečně všestranný systém. Jedním z výsledků tohoto vývoje bylo v roce 2018 uvedení systému EOS R s novým bajonetem s označením RF. Těla EOS a objektivy EF rozšiřují možnosti statického i dynamického záznamu obrazu a slouží nejširšímu okruhu uživatelů od naprostých začátečníků přes nadšence po profesionály. Rychlost, komfort a vysoká kvalita obrazu zůstávají základními stavebními kameny konceptu EOS. Díky nim celý systém přispívá k rozvoji fotografické a filmové kultury.

O společnosti Canon Europe

Canon Europe je strategická centrála pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon Europe působí přibližně ve 120 zemích, zaměstnává okolo 18 000 lidí a přispívá zhruba čtvrtinou ke globálním ročním výnosům společnosti Canon.  
Společnost Canon byla založena v roce 1937. Po celou dobu své osmdesátileté existence přináší zákazníkům špičkovou obrazovou techniku a neustále investuje do dalšího rozvoje. Inovacemi v oblasti obrazových technologií od kamer přes produkční tiskárny po podnikové poradenství a lékařské technologie Canon obohacuje životy jednotlivců a podporuje podniky.
Firemní filozofie společnosti Canon je Kyosei, což znamená „žít a pracovat společně pro obecné blaho“. V regionu EMEA společnost Canon Europe usiluje o trvale udržitelný obchodní růst a zaměřuje se na snižování svého dopadu na životní prostředí a pomáhá jej snižovat i svým zákazníkům pomocí svých produktů, řešení a služeb.
Další informace o společnosti Canon Europe naleznete na stránkách www.canon-europe.com