Zlepšete svůj komfort s chytrým řešením vytápění od Netatmo

Praha, 8. října 2019 – V roce 2018 se náklady na vytápění a ohřev vody podílely na celkových spotřebních výdajích domácností přibližně šesti procenty. V průměru zaplatila česká domácnost za vytápění 14 až 16 tisíc korun ročně. Ceny energií však v posledních pár letech prudce stoupají.  

Optimalizace vytápění je nezbytná pro zajištění energetických úspor při zachování stálého tepelného komfortu. Například průměrná čtyřčlenná rodina žijící v rodinném domku vytápěným elektřinou utratila za vytápění podle ceníku z minulého roku 31 570 Kč (při spotřebě 12,99 MWh). Inteligentní regulace vytápění je vůbec nejčastěji využívaný prvek chytrých domácností a pro domácnost může každoročně přinést nejen několikatisícové úspory, ale i konec nepohodlí způsobených kolísavými teplotami uvnitř domu.

Chytré řešení Netatmo pro individuální vytápění

Zákazníci s individuálním vytápěním zemním plynem, elektřinou, pevnými palivy nebo tepelnými čerpadly mohou ke kontrole spotřeby tepla využít chytrý termostat.

Inteligentní Termostat Netatmo umožňuje uživatelům optimalizované vytápění pouze v případě potřeby. Na základě pěti otázek týkajících se životního stylu uživatele, nabídne termostat plán vytápění šitý na míru celé domácnosti.

Dále termostat nabízí režimy Pryč a Hlídání mrazu, které se starají o vytápění, když členové domácnosti odjedou na dovolenou. Nicméně termostat je možné ovládat i na dálku prostřednictvím smartphonu.  

Inteligentní Termostat se snadno instaluje a nevyžaduje žádné technické znalosti. V případě potřeby může uživatel také zavolat certifikovaného instalatéra.  

Chytré řešení Netatmo pro dálkové vytápění

1,48 milionu bytů v České republice je v současné době dálkově vytápěných, dohromady se to týká zhruba 4-5 milionů obyvatel. Trendem současnosti je odklon od těžkých radiátorů a jejich náhrada za lehčí otopná tělesa nebo článkové radiátory z důvodu snadnější regulovatelnosti. Chytré ovládání vytápění v podobě inteligentních hlavic tak může ušetřit až několik desítek procent nákladů díky rychlejším reakcím na výkyvy teplot a udržování stabilnější teploty v místnosti bez teplotních špiček. 

Sada pro vytápění od Netatmo, Inteligentní termostatické hlavice – balíček pro dálkové vytápění, nabízí inteligentní řešení vytápění, které umožňuje regulovat teplotu v domácnosti napojené na dálkové vytápění. Uživatelé se můžou těšit z ideální a přesné teploty za všech okolností podobně jako u inteligentního termostatu. 

Pro ještě větší komfort mohou uživatelé svůj inteligentní termostat nebo sadu pro dálkové vytápění obohatit o Přídavné inteligentní termostatické hlavice. Hlavice jsou kompatibilní s 90 % radiátorů vytápěných horkou vodou a pomáhají regulovat teplotu v jednotlivých místnostech pomocí nastavení příslušného plánu vytápění podle životního stylu obyvatel. Například je možné naprogramovat vytápění v koupelně, tak, aby se spustilo dříve, než se probudí obyvatelé domácnosti, bez toho, aniž by se zapnulo vytápění v jiných částech domu.

Hlasové ovládání zařízení Netatmo 

Chytré řešení vytápění Netatmo je kompatibilní s předními hlasovými asistenty: Apple HomeKit, Google Asistent a Amazon Alexa. Díky této kompatibilitě mohou uživatelé řídit vytápění domu hlasem. Stačí říci: „Alexa, nastav teplotu termostatu Netatmo na 20 °C“, „Ok Google, zvyš teplotu o 5 stupňů“, nebo „Siri, sniž teplotu o 3 stupně.“

Cena a dostupnost 

Inteligentní termostat se prodává za 4999,99 Kč, Přídavná inteligentní termostatická Hlavice za 1999,99 Kč. Inteligentní termostatické hlavice – balíček pro dálkové vytápění lze zakoupit za 5499,99 Kč. 

Výrobky Netatmo je možné zakoupit prostřednictvím e-shopu na www.netatmo.cz, www.alza.cz a dalších.

Aplikace Netatmo Energy je zcela zdarma a je kompatibilní s telefony iPhone s operačním systémem iOS 9 a vyššími verzemi a smartphony Android s operačním systémem 5.0 a vyššími. Aplikace Netatmo Energy Web App je k dispozici pro počítače Mac a PC.

O společnosti Netatmo

Společnost Netatmo se specializuje na chytrou elektroniku. Vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku, která uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Chytrá řešení přináší i do privátní sféry. Svého cíle dosahuje Netatmo dodržováním čtyř závazků, které tvoří DNA společnosti.

  • Současný design: žádná zastarávání
  • Soukromí: garantujeme ochranu dat
  • Užitečnost a spolehlivost: naše produkty usnadňují život
  • Ohleduplná upozornění: oznámení posíláme jen když je to opravdu důležité

Od roku 2012 uvedla společnost Netatmo na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky chytré domácnosti. Nabízí různá řešení pro automatizaci domova a usnadňuje život od svého prvního produktu v roce 2012 po současnost.

Ve spolupráci s předními značkami ve stavebnictví rozvíjí Netatmo možnosti integrace inovativního řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. Díky této strategii Netatmo přináší do bydlení nové zážitky a jednoduchost.

V listopadu 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovým odborníkům v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.