SAP oznamuje nové vedení společnosti

PRAHA, Česká republika11. října 2019 Společnost SAP oznamuje, že dosavadní CEO Bill McDermott se rozhodl dále neprodlužovat smlouvu a skončit tak ve své současné funkci. Tímto rozhodnutím SAP aktivuje dlouhodobý plán nástupnictví. Se souhlasem dozorčí rady s okamžitou platností byli novými výkonnými řediteli jmenováni Jennifer Morgan a Christian Klein. Pro zajištění hladkého průběhu nástupnictví zůstává do konce roku McDermott v roli poradce.

„SAP by nebyl takový, jak jej dnes známe bez Billa McDermotta,“ řekl profesor Hasso Plattner, předseda dozorčí rady SAP a navázal: „Bill byl pro naši společnost neocenitelným přínosem, byl hlavní hnací silou přechodu SAP do cloudu, což, věřím, bude podporovat náš růst na mnoho dalších let. Děkujeme mu za všechno, co pro SAP udělal a zároveň blahopřejeme Jennifer a Christianovi. Bill a já jsme se před rokem rozhodli rozšířit jejich role jako součást dlouhodobého plánu rozvoje další generace lídrů. Jsme přesvědčeni o jejich schopnostech a vizi.“

„Každý generální ředitel sní o tom, že bude schopen předat firmu nové generaci v její plné síle,“ řekl McDermott a dodal: „Když jsem se s odstupem podíval, kde teď jsme, jednoduše jsem nemohl uvěřit, co tato firma za poslední desetiletí dokázala. Jsem vděčný za příležitost vést jednu z nejlepších společností na světě. Teď přišel čas, aby všichni začali novou vzrušující kapitolu. Nepochybuju, že Jennifer a Christian odvedou skvělou práci. Jsem upřímně vděčný všem zákazníkům, partnerům, akcionářům a kolegům, kteří v SAP věří.“

McDermott nastoupil do společnosti SAP v roce 2002. Z řídící pozice regionu Severní Ameriky dokázal zvýšit podíl SAP na trhu, čímž výrazně přispěl k tomu, aby se společnost stala globální. Vedl zákaznické scénáře po celém světě a v roce 2008 se stal členem výkonné rady. McDermott v posledních letech působil jako CEO a dohlížel na období strmého růstu společnosti SAP včetně rozšíření portfolia a posunu do cloudu. Od roku 2010 pod jeho vedením posilovala společnost klíčové ukazatele včetně tržní hodnoty, výnosů, zisku, zapojení zaměstnanců a udržitelnosti životního prostředí.

Jennifer Morgan i Christian Klein mají desítky let zkušeností ze softwarového prostředí, oba jsou členy výkonné rady. Morgan se připojila k SAP v roce 2004, naposledy působila na pozici vedoucí Cloud Business Group a měla na starost Qualtrics, SAP SuccesFactors, SAP Ariba, SAP Fieldglass, SAP Customer Experience a SAP Concur. „Jsem velmi vděčná Hasso Plattnerovi a dozorčí radě za to, že svěřili mně a Christianovi vedení SAP. Tuto výzvu přijímáme s pokorou, ale také s přesvědčením, že pro SAP to nejlepší teprve přijde. Po celém světě máme výborné a talentované kolegy, kteří nám dodávají důvěru. Bill McDermott byl nejen skvělým vůdcem, ale také vzorem pro mnoho z nás. Těšíme se, že na jeho odkazu můžeme budovat další úspěchy“ okomentovala své zvolení Jennifer Morgan.

Christian Klein zahájil kariéru v SAP před dvěma desítkami let jako student, naposledy působil jako provozní ředitel. V této pozici měl na starost vývoj produktů pro vlajkové ERP řešení SAP S/4HANA. „Stát se generálním ředitelem spolu s Jennifer je pro mě, jako pro někoho, kdo začínal svou kariéru v SAP, ta největší čest, kterou si vůbec dokážu představit. Hasso Plattner nám dal obrovskou příležitost a jsme mu opravdu vděční, stejně tak i dozorčí radě. SAP má nejkomplexnější portfolio řešení v oboru. Nyní je ten správný čas dokončit to, co jsme započali a nabízet opravdu inteligentní podnik. To je podle mého názoru ten nejlepší způsob, jak ocenit našeho předchůdce Billa McDermotta,“ řekl Klein.

Zároveň společnost SAP oznámila své obchodní výsledky za třetí čtvrtletí dříve, čímž zdůraznila silný dvouciferný nárůst příjmů a zisků. Kvůli předběžné povaze oznámení jsou čísla přibližná. Více informací naleznete zde.

O společnosti SAP

SAP, společnost zaměřená na zkušenost a řízena principy inteligentního podnikání, je lídrem na trhu s podnikovým aplikačním softwarem. Pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. 77 % světových výnosů z obchodních transakcí má co dočinění se systémy SAP. Technologie, jejichž součástí je strojové učení, internet věcí a pokročilé analytiky, pomáhají našim zákazníkům přetvořit jejich firmy v inteligentní podnikání. SAP poskytuje jednotlivcům a organizacím obchodní expertízu a rozvíjí spolupráci, díky níž jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Společnostem zprostředkováváme jednoduché využití technologií, díky čemuž mohou náš software využívat tak, jak sami chtějí a bez komplikací. Naše end-to-end sady aplikací a služeb pomáhají více než 437 000 zákazníků z komerční i veřejné sféry v dosahování vyšších zisků, v přizpůsobování se aktuálním potřebám a ve schopnosti těžit z rozdílného přístupu. Díky celosvětové síti zákazníků, partnerů, zaměstnanců a uvědomělých lídrů pomáhá SAP ke zkvalitňování lidských životů. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services, SAP Ariba a SAP Concur. Pro vice informací navštivte www.sap.com.

 

Označeno tagem