Student gymnázia využívá umělou inteligenci pro automatizované nahrávání snímků do fotobank

  • Automatizace zrychluje vystavení nových snímků ve fotobankách díky aplikaci Contributr.io
  • Michal Doubek se svým projektem uspěl v regionálním kole soutěže T-Mobile Rozjezdy 2019

Teplice, 15. října 2019 Student Gymnázia Jana Ámose Komenského v severočeském Dubí Michal Doubek přišel se zcela novým způsobem, jak s pomocí umělé inteligence výrazně zrychlit vystavování fotografií ve fotobankách a tím i zvětšit možnosti výdělku pro fotografy, kteří svoje snímky do fotobank umísťují. Se svojí cloudovou aplikací Contributr.io získal první místo v regionálním kole soutěže pro začínající podnikatele T-Mobile Rozjezdy 2019 v Ústeckém kraji. Finanční odměna pomohla Michalu Doubkovi z Krupky na Teplicku začít s vlastním podnikáním.

Aplikace Contributr.io využívá technologii umělé inteligence na automatické vygenerování klíčových slov a kategorií ke snímkům nahrávaným do fotobank. Umělá inteligence umí rovněž rozpoznat tváře modelek a modelů na snímcích a spárovat zjištěné údaje s uzavřenými smlouvami. „Odesílání snímků do fotobank je zdlouhavá manuální práce, kterou jsem chtěl zjednodušit a co nejvíce automatizovat. Existující řešení pro generování klíčových slov jsou založena na hledání podobných snímků a přebírání jejich klíčových slov, což ale není automatický proces. Proto jsem se rozhodl vyvinout vlastní aplikaci využívající technologii umělé inteligence,” říká Michal Doubek, autor aplikace Contributr.io: „Umělá inteligence aplikace Contributr.io momentálně funguje jako připojené řešení třetí strany, ale do budoucna chci vytvořit vlastní modely s mnohem větší slovní zásobou.“

Soutěž T-Mobile Rozjezdy je určena pro začínající podnikatele. Vítězové regionálních kol získávají balíček výher v hodnotě 125 000 Kč a postupují do celorepublikového finále. 

https://www.contributr.io/