NETGEAR rozšiřuje svou řadu firemních přepínačů M4300

Praha, 16. října 2019 – Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, rozšířila portfolio firemních přepínačů řady M4300 o tři nové modely se šestnácti, dvaceti čtyřmi a čtyřiceti osmi 10G porty. Novinky jsou určeny zejména k propojování serverů či úložišť a instalaci AV-over-IP (certifikace pro SDVoE). 

Řada M4300 je tvořena vysoce výkonnými přepínači s dvaceti čtyřmi 1G až čtyřiceti osmi 10G porty, které lze snadno vzájemně stohovat a vytvářet tak efektivní, výkonnou a cenově přijatelnou síť především v malých a středně velkých podnicích. Její rozšíření o nové 16, 24 a 48portové 10G modely umožní ještě flexibilněji pokrýt různorodé potřeby firem, a to zejména v oblasti AV-over-IP. Řada M4300 byla doplněna o tyto přepínače:

  • M4300-16X se 16x 100M/1G/2,5G/5G/10G měděným ethernetovým portem a podporou PoE+
  • M4300-24XF se 24x 1G/10G optickým ethernetovým portem
  • M4300-48XF se 48x 1G/10G optickým ethernetovým portem

Přepínače řady M4300 jsou vybaveny širokou řadou pokročilých funkcí ve vrstvách L2/L3/L4. Patří mezi ně statistické a definovatelné (policy-based) routování, RIP, VRRP, OSPF, dynamické PIM směrování, IGMP+, široké možnosti správy (CLI, GUI, SNMP, sFlow, RSPAN), inovativní DHCP/BootP automatická instalace zahrnující i aktualizaci firmwaru a upload konfiguračního souboru, či podpora SDN-Ready OpenFlow 1.3. Vysokou ochranu před selháním zajišťuje duální redundantní napájecí zdroj. Přepínače M4300 jsou rovněž vhodné pro agregaci serverů, kdy lze např. dvojici modelů s poloviční šířkou úsporně nainstalovat do jediného racku.

Doživotní záruka

Na přepínače řady M4300 se vztahuje unikátní kombinace doživotní hardwarové záruky a NBD výměny, která jejich prvním majitelům umožňuje poškozené zařízení nejen kdykoli reklamovat, ale zároveň si bezplatně zažádat o jeho výměnu během následujícího pracovního dne. Kompletní zákaznickou podporu těchto produktů doplňuje i doživotní online technická podpora poskytovaná v nepřetržitém režimu 24/7.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.