Společnost Samsung Electronics se umístila na 6. místě v žebříčku Best Global Brands 2019 sestavovaném společností Interbrand

Praha, 18. října 2019 – Společnost Samsung oznámila, že se v žebříčku Best Global Brands 2019 sestavovaném společností Interbrand opět umístila na šestém místě, přičemž celková hodnota značky Samsung dosáhla 61,1 miliardy dolarů a vykázala dvouprocentní nárůst.

K růstu společnosti Samsung přispěly rozhodující měrou tyto hlavní faktory:

  • Soustavné uvádění inovativních produktů, které vyhovují novému životnímu stylu, trendům a potřebám spotřebitelů, mezi něž patřila např. lednička BESPOKE, televizor Sero či telefon Galaxy Fold
  • Silný růstový potenciál založený na budoucích inovačních technologiích včetně 5G, AI, IoT a automobilového průmyslu
  • Globální jednička na trhu polovodičových pamětí a celkově vedoucí postavení v tomto sektoru

Divize společnosti Samsung zaměřená na mobilní technologie dokázala udržet krok s vývojem trhu úspěšným uvedením řady Galaxy. Společnost Samsung uvedla také zařízení Galaxy Fold, čímž se stala průkopníkem kategorie skládacích chytrých telefonů, a i nadále pokračuje ve svém úsilí v duchu motta značky Samsung „Udělejte nemožné“. Divize zobrazovacích zařízení si již celých 13 let udržuje vedoucí postavení na trhu a díky produktům, jako jsou televizory QLED 8K či displeje mikro LED, poskytuje zákazníkům nejen kvalitativně nové zážitky při sledování obsahu, ale věnuje pozornost také jejich životnímu stylu a nabízí produkty, jako jsou The Sero, The Frame či The Serif. V oblasti digitálních spotřebičů si společnost Samsung udržela přední postavení na trhu v oblasti chladniček i praček a představila inovativní nové produkty s jedinečnými výhodami pro spotřebitele, jako je BESPOKE.

Společnost Samsung razí cestu vyspělé technologii 5G a uvedla na trh svůj první chytrý telefon, který ji využívá. Její technologie 5G hraje také významnou roli při praktickém zavádění a uplatňování AI a IoT. Významnou měrou rovněž přispívá ke zrychlení vývoje autonomních vozidel.

Divize polovodičových pamětí společnosti Samsung letos posílila svou přítomnost na trhu zahájením hromadné výroby prvního 12gigabitového (Gb) mobilního DRAM modulu LPDDR5 v tomto odvětví a pamětí V-NAND šesté generace, které představují první čipy s více než 100 vrstvami v jediném stacku. Společnost Samsung kromě toho neustále investuje do výzkumu a vývoje a rozšiřuje výrobní kapacity v oblasti polovodičových systémů.

K letošnímu úspěšnému umístění přispělo i vedoucí postavení společnosti Samsung na trhu a investice do inovací. Investice společnosti se neomezovaly pouze na vlastní výzkum a vývoj, ale zahrnovaly také úsilí o rozšíření produktového ekosystému prostřednictvím strategických partnerství, jakož i investice do začínajících podniků, které se zaměřují na nové obchodní příležitosti v různých oblastech včetně automobilového průmyslu.

„Jsme moc rádi, že naše trvalé úsilí o poskytování smysluplných inovací, které potěší spotřebitele a pomohou jim žít lepší životy, má tak příznivou odezvu,“ uvedl YH Lee, marketingový ředitel společnosti Samsung Electronics. „V zájmu dalšího posílení naší značky budeme i nadále naslouchat zákazníkům, a učit se od nich a prostřednictvím inovací budeme přispívat ke změnám ve společnosti, které povedou k naší společné prosperitě.“

Po zveřejnění letošního žebříčku nejlepších světových značek sestavovaného společností Interbrand se 23. října uskuteční v New Yorku summit Best Global Brands.

Růst hodnoty značky Samsung Electronics

Rok 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
Hodnota značky
(v milionech USD)
39 610 45 462 45 297 51 808 56 249 59 890 61 098
Pořadí značky 8 7 7 7 6 6 6

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.