Air Ventures investuje do hitech startupu Cross Network Intelligence, který pomáhá budovat efektivní sítě mobilním operátorům ve světě i u nás

Bratislava / Praha, 24. říjen 2019  –  Investiční fond Air  Ventures vstupuje do mezinárodně  úspěšného českého  startupu Cross  Network  Intelligence. Ten dodává mobilním operátorům v  Dánsku, Lotyšsku, Česku, Slovensku a  USA nástroje na efektivní výstavbu a provozování datových sítí, včetně sítí 5G nebo sítí pro tzv. internet věcí (IoT). Air Ventures se i touto transakcí posouvá ke splnění svého plánu – investovat 10 milionů EUR do startupů v nejbližších třech letech.

Ve startupu se zaměřením na síťovou infrastrukturu získává fond Air Ventures 15% podíl. CNI tak od investorů získalo již více než milion euro.  Cross  Network Intelligence řeší správu a řízení dokumentace OSS procesů v telekomunikačních a inženýrských sítích. Svým produktem oslovuje především mobilní operátory, kterým poskytuje informace v reálném čase o dopadech a výpadcích sítě u koncových zákazníků.

„Spolupráce s Air Ventures je atraktivní nejen z pohledu investice, ale i z důvodu silného týmu, který nám umí poskytnout odbornou pomoc s rozvojem marketingu i rozvojem tržních příležitostí, říká Martin Staněk, zakladatel Cross Network Intelligence.

Společnost poměrně brzy od svého vzniku v roce 2014 získala první atraktivní klienty především z oblasti telekomunikací. V roce 2016 byla oceněná jako nejinovativnější firma ve svém regionu. V roce 2017 se pak Cross Network Intelligence získal investici a inkubaci od UP21. V letošním roce je pozvaná na Telecom Council v USA, kde bude přednášet na akci The Service Provider Innovation Forum. Tato nominace je obzvlášť cenná, protože je vyhrazená jen šesti vybraným firmám z celého světa. Jde tak o velký úspěch této české společnosti a o nadějný krok směrem k postupu na americký trh.

„Cross Network Intelligence řeší od začátku konkrétní potřebu specifických zákazníků v oblasti síťové infrastruktury. Zvlášť dnes, kdy se masivně investuje do optické infrastruktury a sítí 5G je produkt “CNI” velmi aktuální,” vysvětluje Managing Partner Air Ventures Václav Pavlečka. “Líbí se nám podnikatelský zápal i bohaté zkušenosti zakladatelů firmy, stejně jako promyšlený business model. Jsem upřímně rád, že se společnost Cross Network Intelligence stala součástí našeho investičního portfolia,” doplňuje Ivan Kristel, Head of Venture Capital ve společnosti MiddleCap.

“Cross Network Intelligence se od tradičních startupů velmi liší. Jejich velmi pokročilý B2B produkt a extrémně seniorní tým byl před třemi lety tím důvodem, proč jsme se jim rozhodli dát investici. Tehdy peníze měly sloužit pro účely zahraniční expanze a jak je dnes vidět, zadařilo se. Cross Network Intelligence spolupracuje s telekomunikačními firmami z celé Evropy,” říká Martin Vápeník, finanční ředitel startupového inkubátoru UP21.

O  Cross  Network  Intelligence  (www.cross-ni.com)

Cross  Network  Intelligence  je inovativní softwarová platforma na správu a modelování datových sítí – od fyzické a logické infrastruktury až po procesy jako jsou alarmy (při výpadku sítě) nebo jiné zákaznické služby. Produkt CROSS je inteligentní platforma pro “Network Inventory” (inventorizaci sítí) napříč procesy telekomunikačního operátora. Všechna data o síti slučuje do jednotné databáze, čímž poskytuje ucelený přehled o dokumentaci, provozu a kapacitě sítí. 

V roce 2016 byla společnost oceněna jako nejinovativnější firma Moravsko-slezského kraje, v roce 2019 byla jako jedna ze šesti světových firem vybrána jako přednášející na prestižní akci Telecom Council v USA. Společnost působí mimo jiné v Dánsku, Lotyšsku, Rumunsku, Česku, Slovensku a  USA.

O Air Ventures (www.airvcs.com)

 Air Ventures je startupový investiční fond s  pobočkami v  Praze a Bratislavě. Vyhledává a aktivně podporuje talentované podnikatele, usilující o změnu statu quo pomocí pokročilých technologií. Majoritním akcionářem Air Ventures je poradensko-investiční holding MiddleCap Group – ten do fondu vstoupil minulý rok –, dalšími podílníky jsou úspěšný podnikatel v reklamní branži Michal Nýdrle a marketingový stratég Václav Pavlečka.  Air Ventures plánuje investovat do startupů v příštích třech letech 10 milionů eur

První společnou investicí startupového fondu Air Ventures a holdingu MiddleCap se stal vstup do českého startupu InsightArt, která se věnuje rozpoznávání pravosti umění pomocí patentované technologie, kterou mimo jiné využívá i americká NASA nebo vědci v urychlovači částic CERN.

Více o UP21 (www.up21.com)

UP21 je přední CEE inkubátor a investor, který startupům nabízí 5 klíčových věcí pro to, aby mohly vzlétnout: finanční investici, kopilota, navigační plán, neocenitelnou síť byznysových kontaktů a komunitu. Pro každý startup UP21 vytváří a personalizuje navigační plán a inovátory vede na jejich cestě k úspěchu v duchu svého motta: „Investice nestačí. Chtějte svého kopilota.“