Atos: Thierry Breton odstoupí ze své funkce CEO společnosti ATOS SE

Paříž, Praha, 24. října 2019 – Představenstvo společnosti ATOS SE vzalo na vědomí návrh, kterým Prezidentský úřad Francouzské republiky nominoval Thierryho Bretona na pozici komisaře, reprezentujícího Francii v Evropské komisi.

Thierry Breton proto odstoupí ze své funkce předsedy představenstva a ředitele (CEO) společnosti ATOS SE s účinností od 31. října 2019.

V souladu s nástupnickým plánem Výboru pro nominace a odměňování má představenstvo společnosti ATOS SE v úmyslu oddělit funkce předsedy představenstva a ředitele společnosti.

Za ředitele (CEO) tak s účinností od 1. listopadu 2019 jmenuje dosavadního zástupce CEO Elieho Girarda. Zároveň jmenuje Thierryho Bretona za nevýkonného předsedu představenstva ATOS SE s účinností od stejného data až do potvrzení jeho jmenování za eurokomisaře. Představenstvo pak v souladu s nástupnickým plánem nahradí Thierryho Bretona ve funkci nevýkonného předsedy představenstva společnosti ATOS SE Bertrandem Meunierem.

***

O Atos

Atos je globálním lídrem v digitální transformaci s více než 110 000 zaměstnanci v 73 zemích a ročním obratem ve výši více než € 11 miliard. Evropská jednička v poskytování cloudových služeb, kybernetické bezpečnosti a výpočetní techniky s vysokým výkonem poskytuje end-to-end řešení pro Orchestrated Hybrid Cloud, Big Data, Business Applications i Digital Workplace.

Atos je celosvětovým partnerem Olympijských a Paralympijských her v oblasti informačních technologií a působí pod značkami Atos, Atos Syntel a Unify.

Atos je SE (Societas Europaea), kótovaná na CAC40 akciovém indexu v Paříži.

Cílem společnosti Atos je napomáhat ve vytváření budoucnosti informačních technologií. Svými odbornými znalostmi a službami podporuje rozvoj vědomostí, vzdělávání i multikulturních a pluralitních přístupů k výzkumu, které přispívají k vědeckotechnické excelenci. Atos na celém světě umožňuje svým zákazníkům, zaměstnancům a spolupracovníkům, jakož i členům společností, aby žili, pracovali a rozvíjeli se udržitelně a s důvěrou v oblast informačních technologií.

 

Označeno tagem