Společnost LG oznamuje finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2019

Praha, 31. října 2019 – Společnost LG Electronics oznámila rekordní konsolidované tržby za třetí čtvrtletí ve výši 15,7 bilionu KRW (13,15 miliard USD) a provozní zisk 781,4 miliardy KRW (654,4 milionu USD) za období červenec až září. Tržby vzrostly o 1,8 procenta a provozní zisk byl ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vyšší o 4,4 procenta, a to především díky vysokému výkonu divize domácích spotřebičů, domácí zábavy a B2B řešení, zatímco ztráty za mobilní divizi se v tomto čtvrtletí snížily.

Společnost LG Home Appliance & Air Solution Company vykázala své dosud nejvyšší tržby za třetí čtvrtletí ve výši 5,33 bilionu KRW (4,46 miliard USD), což představuje nárůst o téměř 10 procent oproti stejnému období loňského roku díky silnému výkonu v Severní Americe, Evropě, Asii a na Blízkém východě. Provozní zisk ve výši 428,9 miliardy KRW (359,2 milionu USD) představoval 3,8% nárůst oproti třetímu čtvrtletí minulého roku díky kombinaci lepších prodejních čísel, pokračující tendenci snižování nákladů a nižších cen surovin.

Společnost LG Home Entertainment Company zaznamenala čtvrtletní příjmy ve výši 3,87 bilionu KRW (3,24 miliard USD), což představuje nárůst o 3,5 procenta od roku 2018, což odráží vysoké tržby v Latinské Americe a na Blízkém východě. Přestože provozní zisk ve výši 318 miliard KRW (266,3 milionu USD) se od loňského roku mírně snížil v důsledku intenzivní konkurence na trhu a slabšího směnného kurzu, silný prodej prémiových produktů, jako jsou OLED TV, vedl ke zdravé čtvrtletní provozní marži 

8,2 %.

Společnost LG Mobile Communications Company vykázala čtvrtletní tržby ve výši 1,52 bilionu KRW (1,27 miliardy USD) na náročném globálním trhu se smartphony. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se provozní ztráty významně snížily na 161,2 miliardy KRW (135 milionů USD) díky zefektivnění výroby a zlepšení nákladů.

Společnost LG Vehicle Component Solutions Company dosáhla čtvrtletních výnosů 1,34 bilionu KRW (1,12 miliard USD), což představuje nárůst o 14 procent oproti třetímu čtvrtletí minulého roku díky zvýšenému prodeji infotainment systémů. Vyšší náklady na nastavení hromadné výroby související s novými projekty přispěly ve třetím čtvrtletí roku 2019 k provozní ztrátě ve výši 60,1 miliardy KRW (50,3 milionu USD).

Společnost LG Business Solutions Company vykázala ve třetím čtvrtletí tržby ve výši 698,7 miliardy KRW (585,2 milionu USD), což je o 21,2 procenta více než ve stejném čtvrtletí loňského roku, a to díky silnějšímu prodeji informačních displejů a solárních modulů na klíčových trzích. Provozní zisk se meziročně zvýšil o 90 procent na 66,8 miliardy KRW (55,9 milionu USD) v důsledku vyšší produktivity a vyšších prodejů.

Směnné kurzy pro 3. čtvrtletí 2019

Výsledky neauditovaných čtvrtletních příjmů společnosti LG Electronics jsou založeny na IFRS (Mezinárodní standardy účetního výkaznictví) za období tří měsíců, které končí termínem 30. září 2019. Částky v korejských wonech (KRW) se převádějí na americké dolary (USD) průměrným kurzem tříměsíčního období odpovídajícího příslušnému čtvrtletí – 1 194 KRW za 1 USD.

# # 

O společnosti LG Electronics, Inc.

Společnost LG Electronics, Inc., je globálním inovátorem v oblasti technologií a výroby, který působí na 140 místech a zaměstnává více než 70 000 lidí po celém světě. S celosvětovým obratem ve výši 54,4 mld. USD za rok 2018 je LG světovým leaderem ve výrobě televizí, chladniček, klimatizací, praček a mobilních zařízení včetně prémiových produktů LG SIGNATURE a LG ThinQ s umělou inteligencí. LG tvoří 5 společností – Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Mobile Communications, Vehicle Component Solutions a Business Solutions. Nejnovější zprávy o LG najdete na www.LGnewsroom.com.