První kompaktní síťový stolní skener společnosti Canon ve znamení maximální konektivity a variability

PRAHA, 1. listopadu 2019 – Dvě třetiny českých firem pravidelně skenují dokumenty v různých fázích svého pracovního procesu. Současně se snaží šetřit čas i pracovní síly, hledají proto kompaktní zařízení, které je schopné se jim přizpůsobit. Musí umět rychle naskenovat vše, od šedesátistránkového balíku různých dokumentů z podatelny až po plastové kartičky nebo dokonce pasy. Společnost Canon na tento vývoj reaguje svým síťovým stolním skenerem imageFORMULA DR-S150, který kombinuje vysoce kvalitní barevné skenování s možnostmi připojení prostřednictvím USB, přes rozhraní Ethernet či bezdrátově přes Wi-Fi bez nutnosti použít počítač.

Výhodou široké konektivity nového skeneru imageFORMULA DR-S150 je možnost umístit zařízení libovolně v kanceláři bez nutnosti řešit stávající infrastrukturu IT sítě. Kompaktní rozměry a připojení přes USB, prostřednictvím kabelu (Ethernet) nebo bezdrátově (Wi-Fi) zajistí spolehlivé a vysoce kvalitní skenování opravdu kdekoliv. Uživatel přitom nepřijde ani o pokročilé funkce, které dosud zvládala jen profesionální zařízení.  

SPOLEH A FLEXIBILITA 

Společnost Canon s novým modelem stolního skeneru imageFORMULA DR-S150 sází na opravdovou spolehlivost, která uspokojí i náročné zákazníky. Dává zapomenout na hory dokumentů čekajících na zpracování nebo práci brzdící chyby při skenování, a to díky osvědčenému systému podávání papíru. Jeho základem jsou odolné podávací a separační válečky schopné oskenovat najednou až šedesát listů, ale i plastové a embosované karty až do tloušťky 4 mm, nebo dokonce i cestovní pasy. 

O kvalitu vysokorychlostního zpracování obrazu se stará vestavěný procesor DR a aktivní režim pro nastavení prahových hodnot pomáhá zpracovat důležité informace a zajišťuje výjimečnou kvalitu pro správné vyčtení informací. Výsledkem je možnost plynulejší práce bez zbytečných zdržení, o čemž svědčí výkon až 90 naskenovaných obrazů za minutu. Nový model imageFORMULA DR-S150 díky zvolené spolehlivé skenovací technologii dává možnost uspokojit potřeby širšího spektra zákazníků – od finančních společností přes řadu malých a střední podniků v různých oborech až po malé či domácí kanceláře. 

SNADNÉ POUŽITÍ

Velký barevný dotykový LCD displej zajišťuje snadné ovládání, ať už zařízení využívají menší týmy, nebo je umístěn v domácí kanceláři. Skener DR-S150 podporuje PUSH skenování, tj. odesílání dokumentů přímo na specifické místo v síti, aniž by bylo třeba připojit zařízení k počítači. Díky samostatnému tlačítku pro skenování úloh může celý tým snadno využívat přednastavené pracovní procesy k tomu, aby dokumenty naskenoval a odesílal je rychle a přesně tam, kam potřebuje. To vše navíc s optimalizovanou kvalitou obrazu a připravené k okamžitému dalšímu zpracování. 

VÝKONNÉ ZPRACOVÁNÍ POMOCÍ SOFTWARU 

První stolní skener společnosti Canon nesoucí označení imageFORMULA DR-S150 také disponuje profesionálním softwarem CaptureOnTouch Pro, který nabízí inteligentní řešení pro skenování a ukládání obrázků a dokumentů. Díky podpoře OCR, rozpoznání čárových a 2D kódů pomůže firmám s efektivnějším zpracováním dokumentů od automatizovaného rozdělení dávek přes pojmenování dokumentů až po zjišťování metadat pro jejich snadné začlenění do workflow celé firmy. 

Tim Brosnihan, produktový manažer společnosti Canon pro Evropu, k tomu říká: „Ať už potřebujete zařízení pro malou kancelář, kde ho bude sdílet více pracovníků, zařízení pro jednotlivá oddělení nebo pro kanceláře svých poboček, aby zlepšila efektivitu pracovních procesů a zvýšila produktivitu, je nový model DR-S150 tím pravým řešením.

Na trhu roste poptávka po výkonných, spolehlivých, a přitom kompaktních skenerech, které nabízejí různé možnosti připojení a využití pro různé aplikace a prostředí. Proto nás těší, že Canon může představit stolní skener s širokými možnostmi konektivity prostřednictvím USB, kabelu nebo bezdrátového připojení. Zákazníkům tak nabízíme nový nástroj, který budou moci použít v každé situaci. Mohou skenovat do počítače, přímo do složky po síti, nebo dokonce do mobilních zařízení. Nové skenery imageFORMULA DR-S150 poskytují uživatelům spolehlivá a flexibilní řešení, která mohou využít ve službách pro své zákazníky.“ 

O společnosti Canon Europe

Canon Europe je zastoupení japonské společnosti Canon Inc., globálního poskytovatele technologií a služeb z oblasti zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává 18 tisíc lidí. Na celkových celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. 

Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Canon obohacuje životy běžných lidí i firem prostřednictvím inovací v mnoha segmentech – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. 

Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon minimalizovali množství produkovaného odpadu. 

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.