Futuristické křeslo či nejmodernější virtuální realita. Návštěvníci MČR v počítačových a mobilních hrách si vyzkouší nové technologie

Svátek milovníků moderních technologií se blíží. Již tento pátek 8. listopadu začne Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách. V rámci těchto turnajů proběhne také výstava MČR Expo, kde 40 vystavovatelů nejenom z řad technologických firem představí nejnovější digitální hračky a vychytávky. Návštěvníci si tak budou moci vyzkoušet například poslední model virtuální reality KAT VR, speciální křeslo se zabudovaným počítačem Predator Thronos nebo hry, které ještě nebyly oficiálně vydány. Na místě také proběhne několik soutěží o hodnotné ceny, jako jsou tablet PC Microsoft Surface Go, PlayStation 4 či našlapané grafické karty NVIDIA. Turnaje i výstava budou probíhat celý víkend v prostorách pavilonu B Brněnského výstaviště v rámci festivalu Life!. Přímé přenosy mohou diváci sledovat na platformě HbbTV televize Prima.

Letošní ročník Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách nabídne bohatý program nejenom pro fanoušky titulů jako Fortnite, Counter-Strike či League of Legends, ale příjemné odpoledne budou moci strávit také rodiny s dětmi školního věku. Pro ně je kromě turnajů určena výstava MČR Expo. Zde si kromě herního křesla či nejmodernějších setů virtuální reality budou také moci porovnat své dovednosti s profesionálními hráči z týmů eSuba či Inside Games. Exkluzivně si bude možné zahrát hru Death Stranding, která patří mezi nejočekávanější tituly letošního roku. Nadšenci rychlých kol mohou usednout za volant díky speciálnímu představení hry Need for Speed:Heat. A pokud si návštěvník bude chtít chvíli oddychnout od hraní, bude mít možnost si například vytvořit speciální holicí strojek Gillete se svým jménem, a možná přijde i drak.

Cosplayeři i známé osobnosti

Do Brna se po roce také opět sjede mnoho cosplayerů, kteří svými propracovanými kostýmy věrně napodobují známé postavy z videoher. S nimi se návštěvníci mohou vyfotit a odnést si tak nevšední vzpomínku. V místě konání turnajů se fanoušci mohou také těšit na známé osobnosti z herního světa, jako jsou Pavel „Herdyn“ Mikeš či Josef „Artix“ Trojan. S některými z nich si lze také zahrát exhibiční zápas. Jedna z osobností českého esportu bude během mistrovství uvedena do Síně slávy, která se po slavnostním ceremoniálu rozšíří o dalšího člena.

„Naším cílem je nejenom pozvat nejlepší hráče videoher a jejich fanoušky, ale vytvořit příjemný den plný zábavy také pro fanoušky her a moderních technologií. Oslovit chceme i rodiče, kteří mohou touto cestou lépe poznat koníčky svých dětí a umožnit jim vyzkoušet si hry a zařízení, které jinde nenajdou. Proto propojujeme mistrovství i s dalším programem, díky kterému si mohou všichni užít celý víkend. Zároveň se budou moci v rámci vstupenky zúčastnit i festivalu Life!, takže se mohou bavit v prostorách celého výstaviště,“ říká Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone, která turnaje i program v pavilonu B orgranizuje.

Desítky her, stovky počítačů

Organizátoři i letos mají co nabídnout. Návštěvníci na 6000 m2 výstavní plochy mají možnost si prohlédnout, vyzkoušet či potkat:

  • 40 vystavovatelů představí své novinky a vytvoří unikátní stánky
  • přes 250 herních počítačů HAL3000
  • 5 moderních setů virtuální reality
  • 75 výkonných konzolí
  • více než 40 her, které bude možné si na místě vyzkoušet
  • 15 cosplayerů, kteří patří mezi nejlepší na české a slovenské scéně
  • 10 závodních simulátorů

Vstupenky

Vstupenky jsou stále k dostání na webové stránce https://www.mcrpc.cz/listky. Zájemci si mohou vybrat ze mnoha možností. Nejlevnější jednodenní vstupenky začínají na 180 korunách, třídenní lístek se prodává za 599 korun a pro náročnější fanoušky jsou v oběhu také varianty VIP a SUPER VIP.

Kde sledovat?

Pro zájemce, kteří se nebudou moct dostavit přímo na Brněnské výstaviště, bude připraveno několik možností, kde sledovat přímé přenosy z turnajů Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách. Živý přenos bude připraven na HbbTV a Twitch účtu televize Prima a agentura PLAYzone bude streamovat ze svého Twitch kanálu. Časy se mohou vzhledem k prodloužení zápasů měnit.

Datum Čas Stanice Typ
8. 11. 2019 9:00 – 23:00 HbbTV Prima COOL Přímý přenos obou typů her
8. 11. 2019  9:00 – 23:00 Twitch PLAYzone Přímý přenos PC her
8. 11. 2019 9:30 – 22:45 Twitch Prima COOL Přímý přenos mobilních her
9. 11. 2019 9:00 – 23:30  HbbTV Prima COOL Přímý přenos obou typů her
9. 11. 2019 10:00 – 23:30  Twitch PLAYzone Přímý přenos PC her
9. 11. 2019 9:00 – 19:15 Twitch Prima COOL Přímý přenos mobilních her
10. 11. 2019 9:00 – 18:30 HbbTV Prima COOL Přímý přenos obou typů her
10. 11. 2019 10:00 – 18:30  Twitch PLAYzone Přímý přenos PC her
10. 11. 2019 9:00 – 16:00 Twitch Prima COOL Přímý přenos mobilních her

Partneři turnaje Vodafone MČR v počítačových hrách

Turnaj podporuje celá řada významných partnerů, díky kterým se může akce uskutečnit. Strategickým partnerem se pro tento rok stal operátor Vodafone, generálními partnery pak výrobce počítačů HAL3000, sázková kancelář Fortuna, automobilka Hyundai, e-shop Alza.cz a energetické nápoje Semtex. Hlavními partnery soutěže jsou výrobce hardware AORUS, výrobci periferií E-BLUE a MARVO, výrobce disků WD_BLACK, výrobce monitorů AOC a výrobce notebooků Predator. 

Partneři turnaje Samsung MČR v mobilních hrách

Turnaj podporuje celá řada významných partnerů, díky kterým se může akce uskutečnit. Strategickým partnerem pro tento rok se stal největší světový výrobce mobilních telefonů Samsung. Generálním partnerem je prodejce elektroniky Datart a hlavním partnerem se stal výrobce síťových prvků TP-LINK.

O PLAYzone

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Vodafone Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

O Vodafone MČR v počítačových hrách a Samsung MČR v mobilních hrách

Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách a Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách jsou vrcholné akce profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011 společností PLAYzone, která se stala jeho novým pořadatelem. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách: https://www.mcrpc.cz/ a https://www.mcrmobil.cz/. 

O festivalu Life!

Festival sportu, tance a zábavy Life! patří mezi největší zábavné akce v ČR, v roce 2019 proběhne od 8. do 11. listopadu. Program festivalu je členěn do sekcí SPORT Life!, BIKE Life!, DANCE Life!, IN-JOY Life! a DATART Life!. Tradiční součástí je sobotní pokus o překonání tanečního rekordu, celkově je festival zaměřen na propagaci sportu, zdravého životního stylu a aktivní zábavy. Life! navštěvuje přes 50 tisíc návštěvníků.