ABB Formule E zahajuje 6. sezónu

ABB představí budoucnost e-mobility a chytrých měst 

V říjnu proběhlo ve španělské Valencii testování moderních elektrických závodních vozů, jež předcházelo oficiálnímu zahájení 6. sezóny ABB FIA Formule E. Společnost ABB je již třetím rokem titulárním partnerem této soutěže, v jejímž rámci představí na celém světě své inovativní výrobky a služby, které připravují cestu pro e-mobilitu a chytrá města.

ABB utváří budoucnost e-mobility a chytrých měst

V letošní sezóně proběhne celkem 14 závodů. Začíná se závody v týdenních rozestupech (tzv. back-to-back závody) 22.-23. listopadu v Saudské Arábii, poslední závod sezóny je naplánován na červenec 2020 v Londýně. Seznam míst konání v letošním roce rozšířila další dvě hlavní města, indonéská Jakarta a jihokorejský Soul, k dvacítce závodních týmů z loňského roku se letos přidají dva výrobci ikonických vozů, společnosti Porsche a Mercedes.

ABB hraje ústřední roli v celém hodnotovém řetězci e-mobility, počínaje širokým sortimentem robotů na montážních linkách a konče distribucí energie z obnovitelných zdrojů. ABB se rovněž angažuje v oblasti bateriových úložných systémů za podpory digitálních systémů pro hospodaření s energií. Jako vedoucí společnost na trhu rychlonabíjecích stanic je ABB rovněž hnací silou v oblasti e-mobility.

ABB dodává vysoce výkonné rychlonabíjecí stanice, schopné dobít vůz na dojezd 100 km za pouhé 4 minuty, řadě partnerů, jako je např. Electrify America, IONITY, Fastned a další.  Již dnes ABB rovněž dodává široké spektrum řešení, umožňujících energeticky efektivní řízení budov, jako jsou úložiště energie, řešení pro distribuci a řízení nebo výrobky z řady free@home. ABB v současné době nabízí 5 mil komponentů pro chytré domovy, jako jsou ovládací panely, sensory nebo software. Jejich instalace můžete nalézt ve více než 40 zemích světa.

ABB technologie free@home 

Pro segment dopravy ABB nabízí řešení, jako jsou nabíjecí stanice pro osobní i nákladní vozy a autobusy, elektrifikační řešení pro lodě, železnice, tramvaje a lanovky i řešení pro distribuci energie. S 11 000 rychlonabíjecími DC stanicemi ABB dodanými do 76 zemí na světě je ABB technologickým lídrem v této oblasti.

V oblasti nabíjení ABB zůstává i v letošním roce oficiálním partnerem série Jaguar I-PACE eTROPHY, podpůrných závodů ABB Formule E. Nabíjecí stanice ABB Terra 53 DC zajišťují nabíjení závodních vozů I-PACE SUV v průběhu celého závodního víkendu.

Zajímají-li vás novinky a fotografie z testování ve Valencii, sledujte @abbgroupnews na Twitteru; ABB na platformě LinkedIn; ‘abbgroup’ na Instagramu nebo se podívejte na naši FB stránku.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je technologický lídr a průkopník s rozsáhlou nabídkou výrobků, služeb a řešení pro digitální průmysl. V návaznosti na více než 130letou tradici inovací dnes společnost ABB stojí v čele digitalizace průmyslu, podporována čtyřmi obchodními jednotkami s vedoucím postavením na trhu a výraznou orientací na zákazníka (Elektrotechnika, Průmyslová automatizace, Pohony, Robotika a Automatizace) a společnou digitální platformou ABB Ability™. Stávající obchodní jednotka Energetika se v roce 2020 spojí se společností Hitachi. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 147 000 zaměstnanců. www.abb.com.