Zyxel představuje službu AiShield pro ochranu domácích a malých podnikových sítí

Nová licencovaná služba AiShield s intuitivní aplikací je určena pro produkty Multy X a Multy Plus a slouží k ochraně sítí a připojených zařízení.

Praha, 6. listopadu 2019 — Společnost Zyxel dnes na trh uvedla výkonnou službu AiShield, která je určena pro zařízení Multy X a Multy Plus a slouží k ochraně domácích, kancelářských a malých podnikových sítí před kybernetickými útoky.

Kybernetické hrozby, jako např. ransomware a malware, se dnes šíří jako lavina a cílí na každého z nás. K závažnosti situace přispívá také rozmach chytrých produktů vyžadujících nepřetržité připojení k internetu, a proto se domácnosti i organizace musí mít neustále na pozoru. 

K ochraně před všemi síťovými hrozbami včetně virů, malwaru, ransomwaru a phishingových útoků služba AiShield využívá cloudovou bezpečnostní databázi společnosti Zyxel, která těží ze síly umělé inteligence. AiShield spolehlivě chrání připojená zařízení, a to dokonce chytré televize, systémy hlasového ovládání a další technologie internetu věcí, což uživatelům dává jistotu, že každý bod jejich domácí nebo podnikové sítě si dokáže s virtuálními hrozbami poradit. 

Cloudová inteligence zastaví známé i neznámé hrozby

Služba AiShield od společnosti Zyxel sítě a zařízení před hrozbami hlídá pomocí vícevrstvé ochrany: antivirem, blokováním phishingových útoků, botnetů, malwaru a ransomwaru, zabezpečením IoT pro chytrá zařízení a ochranou pro bezpečné surfování po internetu. Díky nepřetržitému přístupu k rozsáhlé a automaticky zdokonalované cloudové bezpečnostní databázi společnosti Zyxel jsou virtuální obranné mechanismy služby AiShield vždy aktuální.

Jednoduché a praktické nástroje pro správu sítí

Součástí služby AiShield je mobilní aplikace, která slouží jako řídicí centrum a plánovací nástroj a umožňuje jednoduchou kontrolu a správu celé sítě a připojených zařízení. Prostřednictvím aplikace AiShield mohou uživatelé řídit přístup k síti, omezit u jednotlivých uživatelských profilů surfování po internetu nebo přístup k aplikacím a monitorovat hrozby a upozornění za období až posledních 30 dnů. Jednoduchým klepnutím po displeji uživatel k podrobné analýze generuje přehlednou grafickou zprávu shrnující údaje o síťovém zabezpečení.

„Dostáváme se do situace, kdy už lidé neví, jestli je používání internetu vlastně bezpečné,“ dodává Martin Bratičák, Regional Director CEE ve společnosti Zyxel. „Vzhledem k rozmachu inteligentních zařízení stoupla pravděpodobnost ztráty dat, krádeže identity nebo ještě závažnějších forem kybernetické kriminality z nízké na vysokou. Proto přicházíme s řešením AiShield, se kterým uživatelé mohou snadno získat zpět kontrolu nad svými sítěmi, zařízeními a domácnostmi.“

AiShield na trhu představuje nejkomplexnější a z hlediska nákladů nejefektivnější službu pro zabezpečení sítí a v současnosti je k dispozici pro mesh WiFi systémy Zyxel Multy Plus a Multy X. Předplatné služby AiShield lze aktivovat nebo obnovit přímo v mobilní aplikaci AiShield (určené pro zařízení Android/iOS). Na rok zdarma je služba AiShield pro ochranu domácích a malých podnikových sítí poskytována ke každému zakoupenému mesh WiFi systému Multy Plus. Všichni noví uživatelé systému Multy X mají možnost si službu bezplatně vyzkoušet po dobu 30 dnů.

Bližší informace o službě AiShield najdete na stránkách: https://www.zyxel.com/solutions/Multy-Series-Solution-20190711-826379.shtml#AiShield

O společnosti Zyxel 

Společnost Zyxel připojuje svět k internetu již 30 let, vždy s důrazem na inovace, zákazníka a kvalitu služeb. Díky schopnosti adaptovat a inovovat síťové technologie patříme mezi leadery v oblasti konektivity pro telekomunikační společnosti, poskytovatele služeb, organizace i domácí uživatele.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

působnost ve 150 zemích celého světa,

1 500 oddaných zaměstnanců,

700 000 organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti, čímž pomáháme využívat potenciál a uspokojovat potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

Zyxel, Your Networking Ally.