DMS eDoCat 2019R3 – nová uživatelská nástěnka i vyhledávání

Společnost Onlio uvedla novou verzi svého úspěšného systému pro centrální správu dokumentů DMS eDoCat. Mezi hlavní novinky třetí velké aktualizace pro rok 2019 patří zcela přepracované uživatelské rozhraní, vylepšené náhledy dokumentů, další optimalizace pokročilého vyhledávání a celkové zvýšení rychlosti. Verze 2019R3 přináší i větší možnosti uživatelského přizpůsobení systému.

Praha, 8. listopadu 2019 – Výkonný a robustní systém pro podporu centrální správy elektronických dokumentů s řízením jejich oběhu pomocí workflow eDoCat, který společnost Onlio postavila na platformě Alfresco, se po půlročním úsilí vývojového týmu dočkal třetí letošní aktualizace – 2019R3.

Nejviditelnější změnou je zcela přepracované vlastní uživatelé rozhraní, které doslova o několik řádů překonává předchozí rozhraní z verze 2019R1 založené na GUI platformy Alfresco. Zásadní součástí nového uživatelského rozhraní je přepracovaná nástěnka uživatele. Nejenže lze pracovní plochu sestavit z vlastních komponent, je také možné ji integrovat prakticky do libovolného firemního intranetu. Uživatelé tak mohou maximálně využít své dosavadní znalosti stávajícího systému. 

Verze 2019R3 mění  podobu okna s náhledem dokumentu, vlastnostmi, akcemi a dalšími funkcemi pro práci s dokumentem. Nyní obsahuje inovované rozhraní pro práci s náhledem dokumentu, ale také přehlednou strukturu logicky uspořádaných záložek se všemi nástroji. Užitečná je i možnost přímého tisku bez nutnost otevírání dokumentů v externím programu a snadné přidávání příloh, například dodatků smlouvy. 

Změny se v nejnovější verzi týkají také vyhledávání, nyní lze zadávat i velmi komplexní dotazy přes všechny typy dokumentů. Tyto dotazy si lze uložit pro jejich budoucí snadné použití, např. na nástěnce uživatele. Pomyslnou třešinkou na dortu je pak nový modul Model manažer pro vytváření vlastních dokumentových typů a další změny směrem k podpoře uživatelského přizpůsobení celého systému. 

eDoCat neustále rozvíjíme nejen s ohledem na naše vize, ale především s cílem naplnit skutečné a v průběhu času získané požadavky zákazníků. Díky tomuto přístupu přijímají uživatelé nové verze bez tradiční averze ke změnám,“ uvádí k nejnovější verzi eDoCat Pavel Nykl, obchodní ředitel společnosti Onlio. „Velmi dobře si také uvědomujeme, že spokojenost uživatelů je o pocitech. Jak z ergonomie ovládání, tak i z celkové svižnosti systému. Jsem proto velmi rád, že v nové verzi se nám podařilo vedle funkčních vylepšení dosáhnout i výrazného zvýšení výkonu – odezvy jsou nyní naprosto okamžité, a to je vedle kvality i široké škály funkcí další naše velká konkurenční výhoda.

O kvalitách DMS systému eDoCat vhodného zejména pro malé a středně velké podniky a pro úřady i státní správu svědčí také celá řada získaných ocenění. Mezi zákazníky využívající eDoCat patří například Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, Český hydrometeorologický ústav, Česká pojišťovna, Glanzstoff Bohemia, E-Consulting Czech, výrobce sanitární techniky Sanela, Alzheimer Centrum nebo Diakonie ČCE a řada dalších.

Podrobné informace o DMS systému eDoCat najdete na www.edocat.cz.

O společnosti Onlio, a.s.

Onlio je předním leaderem na trhu softwarových řešení typu DMS pod vlastní značkou eDoCat. Řešení eDoCat DMS získalo řadu ocenění a mnoho spokojených klientů, ať v provozu na serverech klienta, nebo jako cloudová služba. Společnost je též dlouhodobým hráčem na trhu komplexních dodávek vysoce profesionálních webových prezentací, sofistikovaných portálů a jejich integrací. Třetí oblastí našeho zájmu je Atlassian, kde jsme jediný platinový partner v České republice.  Atlassian vám pomůže s precizním řízením firmy a detailními informacemi pro vedení o stavu interních i externích úkolů. Je volbou helpdeskově orientovaných firem, přes projektové řízení nebo procesně orientovaných společností.

V neposlední řadě je společnost Onlio připravena vyhovět požadavkům klientů na integraci i stávajících řešení a v každodenním provozu je schopna poskytnout excelentní podporu a rozvoj softwaru. Více na www.onlio.com.