Aplikace od Adobe zrychlují díky GPU NVIDIA RTX

Adobe Dimension, Substance Alchemist a Premiere Pro zrychlují díky RTX funkcím. Vycházejí nové Studio ovladače a rodina RTX Studio se rozšiřuje o dva nové přírůstky.

David LaChapelle, M. Night Shyamalan nebo Dave Grohl. Světoznámí tvůrci a umělci se minulý týden sešli v Los Angeles a přednášeli na Adobe MAX o technologiích, které jim usnadňují práci.

Společnost NVIDIA v letošním roce podporuje kreativitu s technologií NVIDIA RTX. Více než 40 špičkových aplikací pro kreativce a designéry je akcelerováno pomocí procesorů pro NVIDIA RTX ray tracing a AI. Díky tomu je možné tvořit svobodně tak rychle, jak přicházejí nápady a sledovat, jak práce ihned ožívá.

Nyní se tato podpora dostává do třech aplikací od společnosti Adobe: Adobe DimensionSubstance Alchemist a Premiere Pro.

2D grafika získává třetí rozměr

3D design byl zatím doménou programátorů a designérů proškolených v používání nákladných a velmi komplexních nástrojů CAD a DCC. Na Adobe MAX byly bariéry znesnadňující využívání 3D nástrojů odstraněny díky novým aplikacím a možnostem, které nyní mohou být začleněny do portfolií digitálních umělců.

Adobe Dimension umožňuje desítkám milionů grafických designérů a ilustrátorů jednoduchý přechod do 3D tvorby s již dostupnými podklady, „point-and-click“ materiály a novým výkonným renderováním využívajícím ray tracing akcelerovaný pomocí NVIDIA RTX.

Adobe Dimension využívá dedikované ray tracingové procesory na GPU z řad RTX k dramatickému urychlení renderování 3D prostředí. Díky tomu je možné bez čekání zobrazit dynamické osvětlení, odrazy a měkké stíny.

„Za pomoci GPU NVIDIA RTX, které přinášejí dramatické zlepšení výkonu v aplikaci Adobe Dimension, transformujeme pracovní postupy designérů díky špičkovým vizuálům vytvořeným rychleji než kdykoli předtím,“ řekl Ross McKegney, technický ředitel pro 3D a AR ve společnosti Adobe. „Přidáváme také interaktivní ray tracing, který umožní umělcům vykreslit fantastické fotorealistické scény ve 3D a posouvají prostředí, jež vytvářejí, na další úroveň.“

Adobe také vydává Substance Alchemist, 3D nástroj, který umožňuje umělcům vytvářet profesionální fotorealistické textury. Z pořízené fotografie dokáže efektivně odstranit vliv osvětlení i stíny a díky tomu je výslednou texturu možné ve 3D prostředí znovu nasvítit.

Pro odstranění osvětlení využívá Substance Alchemist deep learning AI, které je akcelerováno pomocí GPU NVIDIA RTX. Vytváření materiálu, které umělcům dříve zabíralo hodiny pečlivého maskování a úprav, lze nyní s pomocí AI provést během několika sekund.

AI pomůže převést videa do optimálního formátu

Využití AI se dostává i do oblasti editace videa. Přináší jej nová AI funkce v Adobe Premiere akcelerovaná pomocí GPU. Nese název Auto Reframe, používá Adobe Sensei AI k identifikaci a následnému sledování nejdůležitějších prvků ve videu – ať už jde o snowboardisty nebo závodní auto – a inteligentně mění pozici výřezu videa pro různé poměry stran. S GPU NVIDIA RTX je nová funkce až o 400 % rychlejší než při využití samotného CPU.

Automatizace této konverze značně šetří čas. Na celém světě je více než 60 % veškerého video obsahu zhlédnuto na mobilních telefonech, tedy zařízeních obvykle používaných v režimu na výšku. Platformy sociálních sítí od Facebooku nebo Instagramu po Snapchat stále častěji u videí využívají odpovídající poměr stran s cílem zvýšit aktivitu uživatelů. Přesto je většina videí stále zachycena v tradičním režimu na šířku. S novým nástrojem Auto Reframe je možné snadno a rychle upravit tato videa pro použití na sociálních sítích.

 
Ještě rychlejší tvorba s novými ovladači NVIDIA Studio

U příležitosti Adobe MAX vydala společnost NVIDIA nové ovladače Studio. Přinesou nejlepší výkon a kompatibilitu s novinkami od Adobe. Ovladač poskytuje až 12% nárůst výkonu1 v nejlepších kreativních aplikacích, včetně Adobe Premiere Pro, Autodesk Arnold, Cinebench a REDCINE-X PRO.

Ovladač také přidává podporu OptiX 7 pro ray tracing akcelerovaný pomocí RTX v Blender Cycles 2.81 Alpha.

Extrémně výkonné novinky od BOXX poskytují profesionální výkon

Rodina produktů RTX Studio byla také rozšířena o dvě pracovní stanice – BOXX APEXX W4L a APEXX S3.

Obě novinky poskytují skvělý výkon, který zvládne i ty nejintenzivnější tvůrčí úkoly. W4L je konfigurovatelný až se čtyřmi GPU Quadro RTX 8000, které jsou osazeny 192 GB VRAM, 768 GB systémové paměti a procesory Intel Xeon W.

Notebooky a stolní počítače označné RTX Studio kombinují RTX GPU s NVIDIA Studio Stack obsahujícím specializovaná SDK a Studio ovladači. Vše dohromady tvoří výkonnou sadu hardwaru a softwaru, která pomůže dokončit projekty v rekordním čase.

Testování prováděné společností NVIDIA v říjnu 2019 na sestavě Windows 10 19H1, Intel Core i9-9900K, 32 GB DDR4 RAM a GeForce RTX 2060 SUPER s ovladači 431,86 a 441,12 Studio.