I tradiční firmy investují do digitálního podnikání. Výrobce čajů Leros dal své značce nový impuls v online světě

Praha 11. listopadu – Tradiční výrobce léčivých čajů a výrobků z bylin Leros, který je na trhu od roku 1954, se rozhodl pro omlazení a zviditelnění svojí značky. Návrh nové online strategie a její realizaci si vzala na starost kreativní vývojářská agentura BlueGhost. V rámci redesignu digitálu Leros představil modernizovanou podobu webových stránek, včetně zcela nového e-shopu, blogu či online herbáře. BlueGhost na základě marketingové strategie Lerosu definoval a vytvořil originální obsahovou linku webu, kde vypráví příběh bylinek, s několika novinkami, jako je například historie jednotlivých bylinek v podobě interaktivního herbáře nebo příběhy konkrétních bylinkářů.

„Nová podoba webu je prvním z kroků směrem k redesignu celého produktového portfolia značky. Vyprávíme Příběh bylinek od semínka po produkt, stejně jako zprostředkováváme příběhy lidí, kteří o bylinky pečují, zpracovávají je, dohlížejí na kvalitu a vyvíjejí receptury na léčivé směsi. Struktura webu je velmi jednoduchá pro navigaci i orientaci a ve spojení s e-shopem by měla zákazníkům poskytnout kompletní informace, včetně zprostředkování nákupu s pohodlným doručením až domů,” říká Hana Nováková, marketingová ředitelka Lerosu.

„V online prezentaci Lerosu jsme chtěli zdůraznit to, čím se právě tento tradiční český výrobce čajů odlišuje od ostatních firem, a tím jsou samotní bylinkáři, s nimiž Leros spolupracuje. Jejich příběhy, zkušenosti a znalosti jsme zachytili a přenesli na web. Na doméně Leros.cz nenajdete jen e-shop, ale třeba také digitální „pohlednice” z Železných Hor, Bílých Karpat nebo Malé Fatry a z dalších míst, odkud pochází většina čajových přísad. Web Lerosu je reprezentativní mozaikou bylinek jako takových,” říká Lukáš Pilka, kreativní ředitel digitální agentury BlueGhost.

I v digitálním světě má příběh své místo

Příběh bylinek je téma, které celý web Lerosu sjednocuje. Ovšem i na dobrý příběh lze nahlížet z pohledu čísel. Tedy stanovit si správné cíle podle pěti kritérií – musí být konkrétní, měřitelné, adekvátní, dosažitelné, relevantní a v neposlední řadě i časově vymezené. Sílu brandu například odráží nejen návštěvnost webu, ale také počet dotazů ve vyhledávačích, zásah reklamy, nebo také počet přečtených článků na blogu. Silný příběh se samozřejmě může sám o sobě projevit v podobě stoupajících čísel, v opačném případě však může zase odradit. V obou případech jsou KPI (key performance indicators – klíčové ukazatele výkonnosti) skvělým pomocníkem, jak se jeho předávání daří.

Více o Lerosu

Leros je tradiční česká značka s pětašedesátiletou historií, která do domovů po celém Česku a Slovensku přináší společně s kvalitními čaji také uzdravení, klid a harmonii v režii sušených bylinek. Ve voňavých čajích se potkává generacemi prověřená moudrost a zkušenost lokálních sběračů, úcta k přírodě a důraz na tradiční a citlivé zpracování úrody tak, aby si uchovala své zázračné vlastnosti. Nechybí ani nezbytné certifikované postupy a receptury posvěcené odborníky i úřady. Z lékáren, drogerií a supermarketů po celé zemi si proto lidé mohou domů přinést to nejčistší z českých zahrádek, luk a lesů a navázat tak na příběh bylinek, jejichž blahodárné účinky znaly už generace před námi – a fascinují nás dodnes. www.leros.cz 

Více o BlueGhost

Tým Modrého ducha baví pomáhat s on-line prodejem zboží a služeb. Jeho řady tvoří 25 specialistů: Programátorů a designerů, ale také analytiků, marketérů, copywriterů a komunikačních mágů. Tito specialisté také nadále věnují podstatnou část svého času studiu, oborovým certifikacím a aktivnímu členství v profesních asociacích. U Modrého ducha se propojuje kreativita digitální agentury a schopnosti vývojářské firmy. Vše směřuje společnou cestou k navrhování a tvorbě webů, e-shopů, aplikací a celých on-line kampaní plnících předem vytyčené a měřitelné cíle.