LG je držitelem ocenění CES 2020 INNOVATION AWARDS

Technologie LG OLED TV si opět odnáší cenu za nejlepší inovaci

Praha, 11. listopadu 2019 – Sdružení Consumer Technology Association (CTA) ocenilo společnost LG Electronics (LG) za průlomové inovace v oblasti technologie a designu cenami CES® 2020 Innovation Awards za rok 2020, v čele s cenou za nejlepší inovaci pro technologii LG OLED TV. Jde o osmý rok za sebou, kdy LG televizory, domácí spotřebiče a vlajkové smartphony získaly všechna ocenění CES Innovation Awards. Tento program představuje oficiální vyznamenání pro nejinovativnější výrobky, představené na globální výstavě inovací.

CES Best of Innovation: Technologie LG OLED TV je opět oceněna cenou CES Best of Innovation Award v kategorii zobrazování videa, která se v posledních třech letech stala mimořádně významnou a získala si velkou pozornost. Společnost LG, nejprodávanější značka OLED TV na světě, vytvořila prémiovou kategorii OLED TV, která poskytuje dokonalou černou, neuvěřitelné barvy a bezkonkurenční možnosti vysoce dynamického rozsahu.

LG Home Entertainment: Za rok 2020 jsou mimořádně důležitá dvě ocenění za inovaci pro jeden z prvních televizorů NEXTGEN, který bude představen na CES 2020 – televizor LG OLED se standardem příští generace ATSC 3.0, vyvinutý společností LG. Více podrobností o oceněných produktech LG z řady domácí zábavy, včetně televizorů Ultra HD 8K a 4K, zvukových a počítačových produktů a dalších produktů, se dozvíte v průběhu lednového veletrhu CES 2020.

LG Home Appliances: Ocenění CES 2020 Innovation Awards získaly také domácí spotřebiče LG. Za pozornost stojí zejména chladnička LG InstaView ™ Door-in-Door® s prvkem Craft Ice ™, která znovu redefinuje pojem domácí zábava. Mezi další oceněné produkty LG patří už druhé vítězství pro systém péče o oděvy LG Styler s černým předním zrcadlem, zcela nový přenosný mini čistič vzduchu LG PuriCare ™ a inovace čištění prádla, které budou představené na výstavě CES.

LG Mobile Phones: Důležité ocenění CES Innovation Awards pro mobilní zařízení získává přelomový smartphone LG G8XThinQ Dual Screen, který je důkazem, že dva stejné OLED displeje fungují lépe než jeden. Ocenění si odnáší i smartphone LG V50ThinQ 5G, navržený pro připojení, streamování, prohlížení, přehrávání a sdílení obsahu bez omezení. Třetici oceněných uzavírá LG G8ThinQ se zdokonaleným minimalistickým designem, inovativním zvukovým zážitkem, novým hardwarem a softwarem fotoaparátu, bezdotykovým ovládáním a biometrickými bezpečnostními prvky.

Program CES Innovation Awards, který vyhlašuje a organizuje Asociace spotřebitelských technologií (CTA), je každoroční soutěž, vyzdvihující pokrok v oblasti designu a technologie ve 28 kategoriích produktů. Elitní skupina odborníků z oblasti průmyslu, včetně zástupců médií, designérů, inženýrů a dalších, zkoumá a hodnotí parametry založené na technických vlastnostech, estetice a designu, funkčnosti a využitelnosti pro spotřebitele.

Kompletní seznam ocenění CES 2020 Innovation Awards, udělených společnosti LG, bude vyhlášen na tiskové konferenci v průběhu veletrhu CES 2020, která se uskuteční 6. ledna 2020 v 8:00 PST v Las Vegas.

CES 2020, který každoročně organizuje CTA, je globální veletrh pro inovace, kde se setkávají lídři průmyslu a vycházející hvězdy technologického průmyslu. Koná se v termínu 7.-10. ledna v Las Vegas. Účastníci CES budou mít přístup k nejinovativnějším technologiím napříč různými segmenty, jako jsou 5G, umělá inteligence, rozšířená a virtuální realita, chytrá domácnost, chytrá města, vozidla, digitální zdraví a další.

# # 

O společnosti LG Electronics, Inc.

Společnost LG Electronics, Inc., je globálním inovátorem v oblasti technologií a výroby, který působí na 140 místech a zaměstnává více než 70 000 lidí po celém světě. S celosvětovým obratem ve výši 54,4 mld. USD za rok 2018 je LG světovým leaderem ve výrobě televizí, chladniček, klimatizací, praček a mobilních zařízení včetně prémiových produktů LG SIGNATURE a LG ThinQ s umělou inteligencí. LG tvoří 5 společností – Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Mobile Communications, Vehicle Component Solutions a Business Solutions. Nejnovější zprávy o LG najdete na www.LGnewsroom.com.