Investice do revitalizace areálu starých strojíren přesáhne miliardu. V parku Cheb South roste první budova. Využije ji Real Digital.

14. listopadu 2019, Cheb – Stavitel průmyslových zón Panattoni buduje první halu v areálu bývalých chebských strojíren. Investorem je skupina Accolade a celková investice do výstavby přesáhne miliardu korun. První projekt v novém Panattoni Parku Cheb South reprezentuje v rámci českého trhu největší nájemní transakci 2. čtvrtletí. Výstavba budovy o rozloze 27 000 m2 dospěla v těchto dnech do fáze dokončení hrubé stavby. Budovu si již nyní smluvně pronajal německý hráč na poli internetového nakupování, Real Digital.

Společnost Real Digital provozuje jeden z největších internetových obchodů v Německu. Firma má pobočky v Kolíně nad Rýnem, Düsseldorfu, Darmstadtu a Mönchengladbachu. Nové distribuční centrum v Panattoni Parku Cheb South bude mít instalováno 600 metrů dopravníkového pásu či třípatrovou skladovací věž tzv. pick-tower, což je patrový regálový systém, který se využívá právě ve velkých distribučních centrech.

„Real Digital si vybral Cheb mimo jiné z toho důvodu, že tu díky revitalizaci brownfieldu nedochází k zabírání orné půdy či plochy ve volné krajině. Společnost má udržitelný rozvoj ve své DNA stejně jako my. Neméně důležitá však byla strategická poloha blízko německých hranic a připravenost území s garantovaným časováním. Projekt je skutečně vyladěný do detailu, ostatně o jeho podobě jsme s Real Digital vyjednávali rok a půl,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„V Chebu investujeme už více než pět let a musím říci, že se město a i celý Karlovarský kraj neskutečně posunuly a odráží se to i v zájmu investorů. Vždyť Chebsko je dnes jednou z nejatraktivnějších, ne-li vůbec nejatraktivnější lokalitou pro rozvoj moderního průmyslu ve střední Evropě. Speciálně u tohoto projektu je pak nejdůležitějším faktorem navázání na tradici a přeměna prostoru na nový, moderní, se silným geniem loci, které má jen málo průmyslových areálů v České republice,“ okomentoval Milan Kratina, CEO Accolade.

„Společnost Real Digital je další klíčový nájemce, kterého CBRE do Chebu přivádí. Potvrzuje se, že se jedná o jednu z nejatraktivnějších lokalit v blízkosti německé hranice. Navíc se jedná o projekt, který kombinuje veškeré výhody brownfield developmentu. Dojde zde k odstranění staré ekologické zátěže, nový objekt splňuje přísné nároky certifikace BREEAM a to vše při nulovém záboru zemědělské půdy,“ doplňuje Marek Bíza, Project Management & Technical Advisory společnosti CBRE.

„První průmyslová zóna, kterou před čtyřmi lety v Chebu vybudovala Panattoni ve spolupráci s Accolade, k nám přivedla několik významných investorů a vytvořila přes tisíc nových pracovních míst. Jsem rád, že v rámci Karlovarského kraje nabízí právě Cheb nejlepší lokality pro rozvoj moderního průmyslu a logistiky,“ řekl starosta Chebu Antonín Jalovec.

O Panattoni:

Panattoni Development Company je jednou z největších světových developerských společností v soukromých rukách a má v Severní Americe a Evropě 28 poboček. Od zahájení činnosti ve střední Evropě v roce 2005 společnost dokončila dohromady přes 7,5 milionu m2 moderních průmyslových prostor v Polsku, České republice, Německu a Velké Británii. Nabízí průmyslové, skladové i kancelářské plochy. Specializuje se na stavby na klíč (BTS build-to-suit), které přesně odpovídají požadavkům jednotlivých klientů. Panattoni obhájila již potřetí za sebou pozici lídra evropského industriálního trhu. Mezi klíčové klienty patří společnosti jako Amazon, Arvato Services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros a Tesco. Kromě České republiky má Panattoni kanceláře také v Polsku, Velké Británii, Lucembursku, Německu a také na Slovensku. Více na www.panattonieurope.com.

O Accolade:

Skupina Accolade se zaměřuje na přípravu nájemních prostor pro lehký průmysl, logistiku a ecommerci. V České republice, v Polsku a v Německu dosud uskutečnila 25 velkých průmyslových projektů. V roce 2019 vstoupila skupina investicí u košického letiště také na Slovensko. Zázemí v budovách připravených skupinou Accolade si pronajímají společnosti jako KION, špičková strojírenská společnost vyrábějící v Ostrově u Stříbra skladovou techniku, GE Aviation, která v Praze Letňanech vyvíjí a vyrábí letecké motory, Tchibo, jež z Chebu z budovy vlastněné Accolade zajišťuje logistiku pro svůj e-shop, nebo například Raben, který má v Hořovicích sklad potravinářských výrobků, cukrovinek, alkoholu a krmení pro domácí mazlíčky. V Polsku je mezi klienty Accolade například společnost Eurocash, což je jedna z největších polských společností v oblasti rychloobrátkového zboží, která je také významným akcionářem Stock Plzeň, dále společnost Pierce, která je největším švédským prodejcem motocyklových dílů, vybavení a oblečení, Svendsen Sport, významný dodavatel rybářského vybavení původem z Dánska, nebo přední polský prodejce pneumatik a ráfků Oponeo či logistické společnosti DB Schenker, Rohlig-Suus a řada dalších. Klienti skupiny celkem po celém světě zaměstnávají na milion lidí. Skupina Accolade nedávno představila plán na vybudování polygonu pro vývoj a testování samořiditelných vozidel na západě Čech u Stříbra; Accolade také vlastní provozovatele brněnského letiště Tuřany. Skupina Accolade je hlavním partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Více na www.accolade.eu