Y Soft představuje projekt be3D Academy – online knihovnu výukových lekcí 3D modelování pro učitele

Výukové lekce již prověřili učitelé v praxi. Žákům 3D modelování pomáhá k hlubšímu porozumění vyučovaných předmětů.

Brno (ČR), Dallas (USA) – 14. listopadu 2019 – Společnost Y Soft® Corporation představuje projekt be3D Academy™. Jedná se o online depozitář 3D modelů a lekcí navržených pro zjednodušení výuky ve školách pomocí využití 3D objektů. Projekt be3D Academy je nyní dostupný pedagogům jako další součást tiskového řešení YSoft be3D eDee, které bylo navrženo speciálně pro vzdělávací účely.

Přínosy 3D tisku ve vzdělávání jsou známé. Jde o nástroj, který do výuky aktivně zapojuje studenty a umožní jim porozumět i obtížným předmětům. Mnoho pedagogů ale nemá čas ani znalosti, jak výuku zahrnující 3D tisk vytvářet a plánovat.

I přes uvedené překážky ale využívání 3D tisku na školách stále roste. Podle naše průzkumu 77 % škol plánuje rozšiřovat použití 3D tisku. „Zajímalo nás využívání 3D tisku nejen na vysokých školách a univerzitách. Díky tomu, že jde o dovednosti v budoucnosti nezbytné, tato technologie pronikla i do základního a středního vzdělávání,“ vysvětluje analytik IDC Tim Geene.

Společnost Y Soft od prvního dne spolupracovala s pedagogy z celého světa, aby porozuměla metodám, jak začlenit 3D tisk do výuky ve třídách. Začala návrhem bezpečnostních prvků 3D tiskárny eDee a zajištěním bezpečnosti celého procesu od návrhu 3D modelu po vyzvednutí výtisku jeho autorem. Vše muselo být navrženo pro děti ve školním věku, aby zvládli obsluhu bez dohledu učitelů. Díky projektu be3D Academy nyní získávají učitelé online knihovnu jinými pedagogy prověřených projektů zaměřených na výuku technických, přírodovědných i uměleckých předmětů.

Každá lekce v be3D Academy nabízí komplexní řadu nástrojů, včetně zdrojových souborů jednotlivých 3D modelů, videí, prezentací a podkladů pro studenty. Učitelé také jednoduše poznají, pro který předmět z portfolia STEAM (Science – Věda, Technologie, Engineering – Strojírenství, Arts – Umění, Matematika) je daná lekce určena. Depozitář be3D Academy také zahrnuje video návody a databázi hotových 3D modelů, které lze rovnou vytisknout pomocí tiskárny YSoft be3D eDee.

Schváleno samotnými učiteli

„Naši žáci si 3D tisk vysloveně užívají. Míra jejich dovedností stále vzrůstá. Líbí se mi, že při vytváření online knihovny pro 3D tisk Y Soft dlouhodobě naslouchá naší zpětné vazbě,“ uvádí učitel matematiky a informatiky z Gymnázia Matyáše Lercha v Brně Robert Havlásek.

Projekt be3D Academy šetří můj čas, který mohu následně raději věnovat přímo studentům. Připravené 3D lekce mi pomáhají vysvětlit žákům složité předměty,“ dodává zástupce ředitele SPŠ Prosek Lukáš Procházka.

 „3D tisk je vhodný nástroj pro vysvětlení složité látky. Dotek a interakce s fyzickým předmětem, obzvlášť pokud si jej žáci sami vytiskli, přináší porozumění i zaujetí studentů. Pochopení technických, přírodovědných nebo uměleckých předmětů může být obtížné. Lekce v be3D Academy jsou naopak zábavné a zajímavé,“ komentuje ředitelka marketingu Y Softu Elke Heiss, podle které: „Lekce v be3D Academy sahají od budování hradů přes porozumění geometrickým tvarům až po vytvoření Da Vinciho mostu v podobě vědeckého projektu.“ 

Projekt be3D Academy je otevřen všem pedagogům, kteří mají zájem zapojit výhody 3D tisku do výuky. Lekce a poskytované 3D modely jsou navrženy a optimalizovány pro použití na tiskárnách YSoft be3D eDee s doporučenými náplněmi (filamenty). 

be3D Academy naleznete online na této adrese

Video tutorial můžete vidět zde.


YSoft be3D eDee

YSoft be3D eDee představuje 3D tiskové řešení navržené pro vzdělávání. Kombinuje bezpečnou, uzavřenou a jednoduchou pro použití 3D tiskárnu s programem pro správu 3D tisku, software pro 3D modelování, depozitář online výukových lekcí be3D Academy, filamenty (náplně pro 3D tisk) a příslušenství. Video shrnující 3D tiskové řešení YSoft be3D eDee můžete zhlédnout zde.


O Y Soft

Y Soft poskytuje chytrá podniková řešení pro moderní digitalizovaná pracoviště v oblastech enterprise firem, malých a středních podniků a vzdělávacím sektoru, díky nimž organizace fungují efektivněji. Naše platforma YSoft SafeQ pomáhá zákazníkům řídit, optimalizovat a zabezpečit tisk i digitalizaci dokumentů. V rámci řešení pro 3D tisk se soustředíme na segment vzdělávacích institucí, kde nabízíme unikátní propojení technologie 3D tisku s komplexním nástrojem pro řízení a účtování tisku. Díky našemu řešení mohou školy spolehlivě a efektivně zapojovat 3D tisk do svých výukových plánů. Y Soft vznikl v roce 2000. Společnost sídlí v Brně, celosvětovou sítí poboček pak pokrývá Severní a Latinskou Ameriku, Evropu, Blízký východ a Afriku a region Asie a Pacifiku včetně Austrálie. Více informací naleznete na www.ysoft.com.

 

##

Kontakty pro média:

Global: Czech Republic:
Steven Knuff Jiří Kocourek
Steven.Knuff@ysoft.com jiri@parco,cz
+1 512 810-3207 +420 775 630 414