Bose uvádí na náš trh svůj první chytrý reproduktor v přenosném provedení s baterií

Bose představuje na našem trhu Portable Home Speaker – chytrý univerzální reproduktor pro domácnost i zábavu v přírodě či na cestách s 360° zvukem. Při vytváření komplexního bezdrátového ozvučení domácnosti a streamingu hudby pomocí populárních hudebních služeb lze snadno kombinovat s jakýmkoli chytrým hudebním systémem Bose Home Speaker, soundbarem Bose nové generace nebo jiným reproduktorem s podporou AirPlay 2. Kromě toho lze díky vestavěné baterii a odolnému provedení použít také jako přenosný Bluetooth reproduktor pro outdoorové využití. 

Praha, 18. listopadu 2019 – Společnost BaSys, výhradní distributor audio produktů Bose pro Českou republiku, představuje na našem trhu Portable Home Speaker, nový univerzální reproduktor Bose, který otevírá novou produktovou kategorii tohoto populárního výrobce. Jedná se totiž o vůbec první audiosystém Bose, jenž kombinuje funkce přenosného Bluetooth reproduktoru s výdrží až 12 hodin a chytrého domácího audiosystému pro streaming hudby pomocí populárních služeb, jako například Spotify či Deezer. Současně umožňuje bezdrátový rozvod hudby v celém domě v rámci dosahu Wi-Fi. Jeho 360° zvuk s masivním basovým základem tvořeným třemi pasivními membránami je díky použití speciální akustické čočky šířen stejně kvalitně do všech stran. Kromě uvedených vlastností osloví posluchače především kvalita a hlasitost reprodukce tohoto kompaktního přístroje. Nabíjení probíhá pomocí konektoru USB-C nebo lze využít samostatně prodávanou základnu, do níž lze Portable Home Speaker postavit.

Svým provedením odpovídá Portable Home Speaker univerzálnímu určení. Elegantní kovové pouzdro v černé nebo stříbrné barvě doplní vhodně jakýkoli moderní prostor. Vestavěné poutko a odolnost vůči stříkající vodě umožňuje zase snadné použití v režimu přenosného Bluetooth reproduktoru. Portable Home Speaker se zároveň stává dosud nejvýkonnějším přenosným reproduktorem Bose.

Chytrý rozvod hudby v domě pomocí vlastní aplikace i AirPlay 2

Nový Bose Portable Home Speaker je součástí rodiny chytrých reproduktorů Bose druhé generace, do níž patří aktuálně již další dva systémy Home Speaker a Soundbary 500 a 700. Všechny uvedené produkty lze velmi komfortně, ale přitom jednoduše kombinovat a vytvořit s jejich pomocí bezdrátový rozvod hudby v celém bytě či domě s možností využití streamingu. Pro tento účel podporují všechny uvedené systémy populární hudební služby, jako například Spotify, Deezer či internetová rádia Tune In, ke kterým jsou přímo připojeny pomocí vestavěné podpory a Wi-Fi rozhraní. Současně komunikují i mezi sebou a díky tomu umožňují vytvoření synchronizované hudební reprodukce ve všech místnostech, v nichž je instalován jeden z uvedených reproduktorů. Velkou výhodou při streamingu hudby z internetu je nezávislost na dosahu Bluetooth. Pomocí aplikace v telefonu určí uživatel pouze zdroj hudby a reproduktory komunikují následně s příslušnou službou napřímo přes domácí bezdrátovou síť. Kromě vlastního systému pro rozvod hudby podporují chytré reproduktory Bose také AirPlay 2 a dokáží komunikovat se všemi dalšími zařízeními využívajícími tento protokol.

V rámci ekosystému Bose řídí výběr a přehrávání hudby v celém prostoru mobilní aplikace Bose Music, kterou mohou mít nainstalovanou všichni členové domácnosti. Ta umožňuje volit skladby, alba, rádia nebo playlisty pro jednotlivé místnosti a snadno vytvářet jedním klikem skupiny reproduktorů, které budou přehrávat stejnou muziku. Další variantu nabízí vestavění digitální asistenti Google a Alexa, jejichž využití je však v Čechách a na Slovensku prozatím omezeno.

Kromě smartphonu s uvedenou aplikací lze základní funkce, jako úpravu hlasitosti, přesun mezi skladbami a připojování k dalším zařízením pomocí Bluetooth ovládat pomocí tlačítek umístěných na reproduktoru. 

Nový chytrý reproduktor Bose Portable Home Speaker je na našem trhu k dostání u autorizovaných prodejců Bose za cenu 9 590 Kč a samostatně dodávaná volitelná nabíjecí základna stojí 790 Kč.

O společnosti Bose:

Společnost Bose založil v roce 1964 profesor elektrotechniky na Massachusetts Institute of Technology, pan Amar G. Bose. Již první audiosystém Bose přinesl revoluční způsob řešení a revoluci v zážitku reprodukované hudby. Až do dnešní doby je společnost řízena jejími původními principy, kterými jsou investice do dlouhodobého výzkumu s cílem vývoje nových technologických řešení, které přinesou reálný přínos zákazníkům. Kromě audiotechniky vyvíjí a vyrábí Bose také zařízení pro několik dalších průmyslových odvětví. S produkty a patentovanými technologiemi Bose se setkáváme v domácnosti, autě, na cestách i na veřejných prostranstvích.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.