Adventní Obchůdky s Albertem startují již na konci listopadu. Děti z dětských domovů vlastnoručně připravily vánoční dárky

Již osmým rokem ozdobí vánoční atmosféru v prodejnách Albert děti z dětských domovů a jejich Obchůdky. Děti připravovaly v posledních týdnech vánoční ozdoby a další vlastnoručně vyrobené dekorace, a díky projektu Nadačního fondu Albert si tak osvojí základy finanční gramotnosti a připravují se tak na vstup do dospělého života. Do letošního ročníku se zapojilo šest desítek dětských domovů a neziskových organizací z celé republiky. Zákazníci mohou zakoupit dětské výrobky a přispět na dobrou věc ve vybraných obchodech Albert po celém Česku až do 21. prosince.

Vánoční Obchůdky se postupně objeví v období od úterý 19. listopadu do soboty 21. prosince v desítkách vybraných prodejen Albert v Čechách i na Moravě. „Obchůdky pravidelně organizujeme již od roku 2012. Za tu dobu přinesly dětem téměř 2,5 milionu korun. Finanční výtěžek ale není to hlavní. Díky Obchůdkům získávají děti ze sociálně ohroženého prostředí praktické dovednosti z oblasti cenotvorby, prodeje, marketingu i komunikace, navíc se dostanou do prostředí, ve kterém se běžně nepohybují,“ říká Petra Režná z Nadačního fondu Albert. Zákazníci si mohou z Obchůdků odnést ručně vyrobené vánoční dekorace a další drobné dárky, kterými potěší nejen sebe a své blízké, ale i malé prodejce.

Nadační fond Albert rozdělil za deset let téměř 110 milionů korun

V letošním roce slaví Nadační fond Albert de set let. Za dobu trvání podpořil nebo proškolil desítky tisíc dětí a zorganizoval množství projektů, při kterých rozdělil téměř 110 milionů korun. „Speciálně se zaměřujeme na děti ze sociálně znevýhodněných skupin, které podporujeme prostřednictvím projektů jako jsou Obchůdky, Bertík pomáhá nebo Do Alberta na praxi. Cílem projektů je vzdělávání, integrace a rozvoj dětí, které neměly v životě až takové štěstí,“ komentuje činnost Nadačního fondu Albert Petra Režná.

Za deset let lidé z fondu odvedli spoustu práce. Spolupracují s více než 150 dětskými domovy a neziskovými organizacemi. „Pravidelně je společně se školami navštěvujeme. Budujeme s nimi osobnější vztahy, setkáváme se s odborníky na sociální oblast v krajích, ptáme se organizací, co by potřebovaly. Našim cílem je být jim co nejblíže a dělat poctivé a smysluplné projekty. Víme, že děti z domovů budou v budoucnu potřebovat hlavně vzdělání, proto se soustředíme na podporu volnočasových aktivit a vyššího odborného studia. Velká část pomoci je ale také zaměřena na přípravu do reálného života a samozřejmě prevenci,“ hodnotí Petra Režná.

Jeden příběh mluví za všechny

Jarek z dětského domova ve Vizovicích měl nelehké dětství. Únik z reality vždy nacházel v tanci, ve kterém ho podporoval i Nadační fond Albert. Dnes je díky své snaze a podpoře okolí úspěšným studentem HAMU, vystupoval v Českém centru v New Yorku či ve Slovenské televizi jako tanečník Heleny Vondráčkové.

Seznam všech obchodů Albert, ve kterých bude možné zakoupit výrobky dětí z dětských domovů, najdete spolu s termíny na stránkách Nadačního fondu Albert.

O Albertu a Nadačním fondu Albert

  • Obchody Albert působí na českém trhu více než 27 let. První obchod přivítal zákazníky 6. 6. 1991 v Jihlavě.
  • Síť prodejen Albert má více než 300 obchodů po celé České republice, hypermarkety a supermarkety Albert najdou zákazníci v každém kraji.
  • Albert patří mezi největší soukromé zaměstnavatele v Česku, o zákazníky se denně stará 17 000 zaměstnanců.
  • Nadační fond Albert založil řetězec Albert 1. září 2009 za účelem podpory zdravého životního stylu dětí i jejich rodičů a podpory vzdělávání, integrace a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněných skupin.
  • Zdravé stravování podporuje Nadační fond Albert prostřednictvím vzdělávacího programu Zdravá 5, který přibližuje dětem principy zdravé výživy a zdravého životního stylu. Sociálně znevýhodněné děti fond podporuje prostřednictvím hlasování zákazníků v rámci programu Bertík pomáhá a projekty Obchůdky s AlbertemDo Alberta na praxi.
  • Za dlouhodobou podporu dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí získal Albert v roce 2018 ocenění Bílá vrána.
  • Albert získal stříbrný certifikát v kategorii TOP Odpovědná velká firma roku 2017, ve stejném roce udělilo Fórum dárců Nadačnímu fondu Albert cenu za zaměstnaneckou sbírku a v roce 2016 byl fond zařazen mezi TOP 25 firemních fondů a nadací podle objemu rozdělených příspěvků.
  • Již od roku 2012 darují desítky hypermarketů Albert neprodané potraviny Federaci potravinových bank. Neprodané čerstvé potraviny, které nesplňují nároky na konzumaci, putují zase do zoologických zahrad a farem ke zkrmení. Ve vybraných obchodech se používá také speciální kompostér, který dokáže během 24 hodin přeměnit organický odpad na hnojivo.
  • Albert je tradičním partnerem Národní potravinové sbírky a v roce 2017 získal titul Obchodník s největším meziročním nárůstem objemu vybraných potravin.

.