Devět let nepřetržitého růstu SUSE potvrzeno dalším úspěšným finančním rokem 2019

Společnost zaznamenala dvouciferný růst příjmů: 299 % nárůst příjmů z předplatného produktů pro oblast application delivery a 64 % v ziscích z prodeje řešení v cloudu. SUSE tak zúročilo svoji strategii „naslouchat zákazníkům a stavět jejich přání jako prioritu při plánování inovací“.

NORIMBERK, Německo –  26. listopadu 2019 – Devět let v řadě zaznamenává společnost SUSE růst příjmů a ne jinak tomu bylo i ve fiskálním roce 2019, který oficiálně skončil 31. října 2019. Na začátku tohoto roku se SUSE stala největší nezávislou Open Source společností na světě a zaznamenala rekordní meziroční nárůst výnosů z předplacených služeb pro oblast application delivery o 299 %. Vedle exponenciálního růstu ekosystému poskytovatelů cloudových služeb SUSE zvýšila tržby z cloudových řešení o 64 %, a to především díky „hyperškálovatelům“ v čele s Amazon Web Services, Google Cloud a Microsoft Azure.

Celý ekosystém SUSE pro poskytování cloudových služeb výrazně vzrostl. Obchody o objemu nad 1 milion USD celkově narostly o 13 %, což přispělo k dvojcifernému skoku v příjmech. Se zrychlením růstu také vzrostl počet zaměstnanců společnosti SUSE o 11 %.* Mezi nové zákazníky, které SUSE získala v tomto období, patří například TongTech, největší prodejce middlewaru v Číně, a společnost zaznamenala i expanzi u stávajících zákazníků, např. u Walgreens.

„Úspěch společnosti SUSE vychází z naší oddanosti zákazníkům, Open Source řešení a relevantní inovace v tržní nabídce a zákaznické poptávce,“ uvedla Melissa Di Donato, generální ředitelka společnosti SUSE. „Jako největší nezávislá Open Source společnost na světě jsme připraveni poskytnout nejlepší služby a řešení zákaznických potřeb, zrychlit svůj růst a reagovat na poptávku nejrychleji v historii. SUSE bude i nadále největší Open Source společností orientovanou na koncové zákazníky. Také společností, která komunikuje se svými zákazníky v době jejich vývoje a pomáhá jim dosahovat úspěchů. Toto odhodlání se projevuje v číslech z tohoto roku i z let předchozích, a ještě markantněji se zrcadlí v úspěších našich zákazníků a partnerů.”

Závazek SUSE vůči technologii a zákazníkům se odráží ve zvýšeném zaměření společnosti a investicích do strategických softwarových řešení, jež klientům umožňují vytvářet, zavádět a spravovat výpočetní úlohy kdekoli, na hardwaru zákazníka nebo hybridních a multi-cloudových řešeních. Díky SUSE aplikují digitální transformaci tak, aby efektivněji konkurovali na dnešních trzích. Kromě většího zaměření na trh dodávek aplikací si společnost SUSE udržuje a zvyšuje kvalitu, k níž se zavázala: dodávat nejlepší firemní linuxová řešení v oboru, a to společně s nejmodernějším softwarovým úložištěm s otevřeným zdrojovým kódem Ceph. SUSE se vždy soustředilo na poskytování inovativních technologií a služeb, které nejlépe slouží potřebám zákazníků a partnerů.

Společnost SUSE se nadále zaměří na růst a expanzi. Nadále je významně podporováno skupinou EQT, přední investiční společností, která spravuje kapitál v celkové výši více než 62 miliard EUR. Obchodní růst společnosti je a bude nadále poháněn organicky i prostřednictvím akvizic.

Johannes Reichel, partner z EQT, uvedl: „Posláním SUSE je zajistit lepší budoucnost a přinést měřitelnou hodnotu pro zákazníky, zaměstnance, partnery a komunity. Prezentovali jsme výsledky této naší mise v podobě navázání otevřených partnerství a přijali inovace, na nichž záleží. Díky tomu dosáhneme dynamiky růstu, která povede k tomu, že si trh „sedne na židli“ a bude pozorně sledovat, co všechno se to děje.“

* Neauditované výsledky

O společnosti SUSE

Společnost SUSE, průkopník v oblasti open source software, poskytuje spolehlivou, softwarově definovanou infrastrukturu a aplikace, které dávají každé firmě velkou flexibilitu a kontrolu nad vlastním IT. Více než 25 let vývoje špičkových technologií, nadstandardních služeb a spolupráce s kvalitními partnery vytváří certifikované a podporované produkty, které našim klientům umožňují zjednodušovat složité systémy, snižovat náklady a poskytovat klíčové služby pro chod firmy. Dlouhotrvající obchodní vztahy, které kolem sebe budujeme, přinášejí zajímavé inovace, které jsou základem úspěchu. Pro více informací navštivte stránky: www.suse.com.