Vyjádření Boltu k dnešnímu projednání novely o silničním zákoně v Poslanecké sněmovně

nes byla ve třetím čtení v Poslanecké sněmovně projednána novela zákona o silniční dopravě, která tak nyní zamíří k dalšímu schvalovacímu procesu do Senátu. Novelu zákona ve znění, ve kterém byla schválena, vnímáme jako kompromisní řešení, které bere v potaz zájmy a stanoviska klasických taxislužeb, moderních aplikací i zástupců státu.

2019-10-30 20_28_09-Bolt _ Fast and Affordable Rides

Poslanci dnes odhlasovali svůj nesouhlas s pravomocí obcí stanovit zkoušku pro řidiče taxislužby. Zkoušky byly již dříve odstraněny z legislativy na Slovensku nebo v Polsku. Odmítnutí zkoušek na úrovni obcí vítáme. Je to zbytečná bariéra vstupu na trh, která v konečném důsledku vede pouze k nižší kvalitě služby pro cestujícího. V době aplikací a vzájemného hodnocení cestujících a řidičů se jedná o přežitek.

Rádi bychom v novele viděli ještě více změn, ale současně si uvědomujeme potřebu dosáhnout shody mezi všemi aktéry, kteří do tohoto procesu promlouvají. Bolt si velmi váží práce, která byla odvedena Ministerstvem dopravy a všemi zainteresovanými poslanci. Díky jejich snaze a úsilí se Česká republika svou legislativou opět o kousek posunula do 21. století a udržuje krok s dalšími evropskými státy, které již novou legislativu v oblasti taxislužby přijaly.

Označeno tagem