IdeaSense otevřela Idea Delivery Lab, spolupracuje s investory a korporacemi na akceleraci startupů

Inovační společnost IdeaSense rozšířila své portfolio služeb o nový koncept inkubátoru startupů, který vznikl ve spolupráci se společností Workspace Management. Pro investory, firemní klienty a jejich inovační týmy poskytuje zázemí plně servisovaného prostoru pro inovační projekty a akceleraci startupů se špičkovým know-how v oblasti inovací. Momentálně je Idea Delivery Lab Arbes domovem 8 startupů, mezi nimi jsou například nedávno spuštěná realitní služba CinCink nebo inovační centrum skupiny Wienerberger.

Idea Delivery Lab_3.jpg

Idea Delivery Lab (IDL) je kombinací nadstandardně vybaveného pracovního prostoru s podporou zkušených inovačních designérů, kteří podporují investory i startupové týmy v rychlé implementaci nových produktů i celých firem na trh. Idea Delivery Lab byl vyvinut s partnerskou firmou Workspace Management Ltd., která se zaměřuje na návrh, tvorbu a provoz chytrých pracovních prostor pro korporátní týmy a startupy.

IdeaSense zajišťuje, aby startupy měly dobře promyšlené produkty i služby a zároveň stály na profitabilním business modelu. Pomáhá sestavit funkční týmy, mentoruje manažery startupů při růstu firmy a poskytuje služby od vývoje IT řešení po design či marketing. Investorům přitom poskytuje jistotu, že jsou jejich peníze smysluplně využity a zajišťují efektivní vývoj inovací – od samotného nápadu, přes uvedení minimálního funkčního produktu (MVP) na trh až po konečnou implementaci. V IDL se inovační týmy naučí efektivně inovovat a mohou tyto dovednosti přenést do mateřské firmy, učí se na vlastních zkušenostech z náročného procesu vývoje a implementace inovací.

V prostorách Idea Delivery Lab nyní sídlí například výše zmíněné inovační centrum společnosti Wienerberger, které se zaměřuje na digitalizaci výroby stavebních materiálů a služeb spojených s výstavbou. Společně s týmem IdeaSense společnost připravila koncept stavby domů pomocí robotů, který je již v pilotním provozu. Inovační laboratoř Komerční banky zase ve spolupráci s IdeaSense spustila realitní portál Cincink, launch proběhl na začátku října.

Od dobrého nápadu k fungující inovaci je náročná cesta. Spolupracujeme s investory na aktivování potenciálu obsaženého jak v nápadu, tak v týmu startupu. Těžíme ze zkušeností v oblasti inovací v různorodých oborech i stavění vlastních firem,“ říká Kateřina Čiháková Ailová, spoluzakladatelka IdeaSense.

Idea Delivery Lab je rozdělen do několika zón, aby plně pokryl veškeré potřeby jednotlivců i inovačních týmu. Jednotlivé zóny jsou koncipovány tak, aby podporovaly dílčí fáze inovačního procesu a propojovaly komunitu expertů v různých oborech. Součástí Idea Delivery Labu jsou atypicky navržené týmové kanceláře, profesionálně vybavená laboratoř pro uživatelské testování či focus zóny pro soustředěnou práci s možností videokonferencí či menších schůzek. Odhlučněné telefonní místnosti poskytují dostatečné soukromí pro individuální práci, stejně tak jako relax zóna s kavárnou.

“Podařilo se nám společně vytvořit funkční koncept pracovního prostoru pro korporátní inovační týmy a startupy. Promyšlené vícezónové uspořádání je podstatné, ale skutečně unikátní vlastností celého konceptu je integrované portfolio profesionálních služeb, podporující celý inovační cyklus,” říká Ladislav Karkoška z Workspace Management.

Prostor o rozloze 350m2 byl sestaven tak, aby zvyšoval kreativitu a pomáhal udržovat pracovní tempo. V celém prostoru byly využity pouze přírodní materiály a součástí týmových kanceláří jsou integrované živé stromy, které prostoru dodávají příjemnou atmosféru. 

Autory i provozovateli celého konceptu Idea Delivery Lab jsou společnosti IdeaSense a Workspace Management. Interiér navrhl architekt Luka Križek a jeho IO Studio, známé řadou ocenění za design a architekturu, včetně prestižní ceny Red Dot.

O IdeaSense

Společnost IdeaSense vznikla v roce 2012 a platí za leadera na trhu s inovacemi. Firmám z České republiky i zahraničí dodává inovace produktů, služeb a business modelů prostřednictvím Inovačních farem®. Inovační proces vychází z přístupu Human-centered design, který zajišťuje vývoj inovací přesně cílený na příležitosti na trhu (tzv. Jobs-To-Be-Done) a zároveň na dlouhodobou výnosnost inovací. IdeaSense klientům nabízí mimo jiné také zázemí v kulturní antropologii a behaviorální psychologii, které zajišťují výzkum trhu na vysoké úrovni. V inovačním procesu spolupracuje s členy IdeaSense Advisory Boardu – špičkovými odborníky a osobnostmi, kteří jsou přítomni v každém realizovaném projektu.

Kromě vývoje inovačních řešení společnost pomáhá firmám aktivovat vlastní inovační potenciál skrze školení a nastavení interních inovačních ekosystémů. Poskytuje nástroje pro crowd innovation, tj. zapojení zaměstnanců a zákazníků do inovačního procesu. IdeaSense jako jediná v České republice využívá nejefektivnějších způsobů testování tržního potenciálu inovací prostřednictvím prediktivních trhů. Poskytuje kompletní servis v oblasti vývoje inovací, včetně dohledu nad realizací či implementaci inovací skrze dceřiné startupy.

Více informací na: www.ideasense.cz.