VMware oznamuje změny ve vedení společnosti

Jean-Pierre Brulard jmenován výkonným viceprezidentem pro globální prodej

Maurizio Carli nastoupí na pozici strategického poradce pro vstup na trh

PRAHA / PALO ALTO, Kalifornie, 4. prosince 2019 – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), přední inovátor v oblasti podnikového softwaru, oznámila jmenování Jean-Pierra Brularda do funkce výkonného viceprezidenta pro globální prodej s účinností od 1. února 2020. Ke stejnému datu Maurizio Carli, současný výkonný viceprezident pro globální prodej a služby, opustí provozní roli a bude formálně zastávat funkci strategického poradce pro vstup na trh. Podřízený bude Sanjayovi Poonenovi, provoznímu řediteli VMware odpovědnému za aktivity směrem k zákazníkům. 

Jean-Pierre Brulard bude jmenován výkonným viceprezidentem pro globální prodej na americkém kontinentu, v jihovýchodní Asii a Japonsku a v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky. Odpovědný bude také za předprodejní a poprodejní technickou podporu a za všechny globální obchodní kanály. Jean-Pierre Brulard dosud řídil aktivity společnosti VMware v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA). Byl odpovědný za strategické plánování, obchodní činnost a řízení klíčových funkcí včetně prodeje, obchodních kanálů a služeb.  Než se ujal této celoregionální role, řídil šest let úspěšně jižní část regionu EMEA. Má více než 35 let praxe ze svého působení v řadě významných technologických společností jako Business Objects, SAP, IBM, Sun Microsystems nebo Unisys. 

Luigi Freguia od 1. února 2020 povede terénní tým v regionu EMEA. Dosud řídil aktivity společnosti VMware v regionu centrální EMEA.  Do společnosti VMware nastoupil v roce 2014. Má přes 35 let zkušeností v oboru, kdy zastával různé pozice ve společnostech Oracle, Microsoft, HP a IBM.

Dále pokračuje tisková zpráva v angličtině:

“With the executive changes we are making today, we anticipate a smooth transition from Maurizio Carli to Jean-Pierre Brulard, who has been groomed through the years, and in whom we have tremendous confidence, as we help our customers with their digital transformations,” said Sanjay Poonen.

„Maurizio has had a significant impact on the company since the day he joined VMware 11 years ago,” added Poonen. „On behalf of VMware employees everywhere, I thank Maurizio for his many contributions in making VMware the great company it is today.  We wish him all the best, and we are delighted he will be serving as a strategic advisor moving forward.”

“I thank VMware for all of the opportunities it has afforded me,” commented Maurizio Carli, executive vice president, worldwide sales and services, VMware. “As I transition into the role of strategic advisor for a company I have been a part of for over 11 years, I see incredible opportunities that lie ahead for VMware and for our customers. Having worked with Jean-Pierre Brulard over my entire tenure at VMware, I have tremendous confidence in his ability to lead VMware’s global sales team.”

O společnosti VMware 

Software společnosti VMware je základem komplexní globální digitální infrastruktury. Její cloudová, síťová a bezpečnostní řešení a produkty pro digitální pracovní prostředí podporované širokým ekosystémem partnerů si volí zákazníci z celého světa jako základ svého dynamického a výkonného digitálního prostředí. Společnost VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím dlouhodobým cílem je přinášet přelomové inovace a pozitivně ovlivňovat svět. Další informace naleznete na stránkách https://www.vmware.com/company.html