Je to věda! Společnost NVIDIA vysvětluje, proč jsou vysoké hodnoty FPS důležité pro soutěžní hraní

Společnost NVIDIA dnes představila již druhou detailní studii o vlivu výkonnosti grafických karet na výsledky v esportu a kompetitivním hraní počítačových her nesoucí název „Proč jsou pro soutěžní hraní důležitá vysoká FPS?

V předchozí studii pojmenované „Plně odemkněte svůj potenciál – Jaké výhody poskytují vysoké počty snímků za sekundu v Battle Royale hrách“ vysvětloval produktový manager společnosti NVIDIA Gerardo Delgado, jak může rychlá GPU společně s G-SYNC monitorem disponujícím vysokou obnovovací frekvencí přispět k rychlejší reakční době a tedy i lepším výsledkům na virtuálních bojištích.

Při soutěžním hraní FortniteCS:GO nebo PUBG, hráči obvykle měří své schopnosti na základě jejich poměru zabití a vlastních úmrtí. Čím vyšší tento poměr je, tím častěji hráč vyhrává svá utkání.

Viceprezident technologického marketingu společnosti NVIDIA Tony Tamasi v novém článku a videu navazuje na výsledky první studie a podrobně je rozebírá. Zaměřuje se na korelaci mezi vysokými FPS a lepšími poměry zabití a úmrtí. Přichází také s detailním vysvětlením, proč počet snímků za sekundu vysoko nad 60 přináší jednoznačné výhody, mezi které patří:

  • Plynulejší animace. Díky nim je snazší sledovat cíle.
  • Redukce rušivých elementů jako trhání obrazu a ghosting.
  • Nižší latence systému umožňující dříve spatřit cíl.

Dosažením vysokých FPS díky GPU NVIDIA GeForce RTX a monitoru s vysokou obnovovací frekvenci sahající až k 240 Hz získají hráči v kompetitivních hrách jednoznačnou výhodu.

Doporučené odkazy:

“Proč jsou pro soutěžní hraní důležitá vysoká FPS?” na GeForce.com:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/what-is-fps-and-how-it-helps-you-win-games

Proč jsou pro soutěžní hraní důležitá vysoká FPS?“ na YouTube s českými titulky:

Zpomalené záběry CS:GO při vysokých FPS na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=uJxxCgKa0mU

“Plně odemkněte svůj potenciál – Jaké výhody poskytují vysoké počty snímků za sekundu v Battle Royale hrách” na GeForce.com:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-gives-you-the-edge-in-battle-royale/