Panasonic upevňuje svůj status předního výrobce odolných zařízení

Podle agentury VDC Research je podíl tržeb z prodeje za odolné notebooky a tablety Panasonic TOUGHBOOK vyšší než podíl čtyř nejbližších konkurentů dohromady.

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 10. prosince 2019 – Panasonic TOUGHBOOK upevnil svou pozici předního evropského výrobce robustních notebooků a tabletů. Na této pozici se umístil již 18. rok v řadě podle výzkumu odborné analytické firmy VDC Research. V roce 2018 byl podíl tržeb z prodeje za robustní notebook a tablet Panasonic TOUGHBOOK (48 %) vyšší než podíl čtyř jeho nejbližších konkurentů dohromady.

Nastavování nových standardů

Společnost Panasonic si jasně držela vedoucí pozici na evropském trhu odolných notebooků s 51% podílem tržeb a i nadále je inovátorem v daném sektoru – za zmínku například stojí nedávné uvedení jejího robustního notebooku TOUGHBOOK 55 na trh. Toto nejnovější zařízení nastavuje nový standard pro robustní výpočetní techniku. Vůbec poprvé si uživatelé mohou přizpůsobit své zařízení pro různé úkoly, i když jsou zrovna v terénu. Díky jednoduché výměně, zasunutím a zaklapnutím, mohou uživatelé přidávat nebo odebírat nové funkcionality, jako jsou například vylepšení grafiky, navýšení výkonu baterie a úložiště, přidání DVD nebo Blu-Ray jednotky a integrace čtečky otisků prstů, RFID nebo čtečky chytrých karet.

Inovace tabletů

Navzdory rostoucí konkurenci v tomto oboru si společnost Panasonic v Evropě udržela své značné vedení v podobě 41% podílu tržeb z prodeje– podíl je také vyšší než podíl tržeb z robustních počítačů jejích čtyř nejbližších konkurentů dohromady. Neustálé inovace přidáváním nových integrovaných funkcionalit, jako je termokamera uvedená na trh tento rok, poskytují terénním pracovníkům nové příležitosti využívat odolné tablety, plnit více úkolů a zlepšovat tak svou produktivitu v terénu.

Zvyšující se podpora systému Android

Společnost Panasonic pokračovala ve svém úspěšném tažení v oblasti prodeje odolných handheldových zařízení díky své stále rostoucí řadě zařízení se systémem Android a podpůrnému ekosystému. Posílila také svou podporu systému Android uvedením nové generace služby Panasonic COMPASS, špičkového nástroje na obsluhu procesů na odolných tabletech Panasonic TOUGHBOOK a mobilních zařízeních s operačním systémem Android. Mezi nejnovější přírůstky balíčku Complete Android Services and Security patří nový vlastní nástroj pro rychlou konfiguraci, možnost prémiového zabezpečení, stejně jako „OMNIA“ – nová mobilní firemní aplikační platforma Toughbook.

„Společnosti Panasonic se v Evropě v prodeji odolných počítačů dařilo, protože jsme naslouchali našim zákazníkům a úzce s nimi spolupracovali na inovacích tak, abychom uspokojili měnící se potřeby jejich terénních pracovníků,“ prohlásil Kevin Jones, generální ředitel společnosti Panasonic Mobile Solutions Business Division – Europe. „Výsledky této inovace jsou jasně viditelné – jde o zařízení, jako je nový TOUGHBOOK 55, který nastavuje nový standard robustní výpočetní techniky. Náš tablet v sobě ukrývá integrovanou termokameru a kameru 3D RealSense, které zákazníkům pomáhají nacházet nové způsoby, jak provádět diagnostiku v terénu rychleji a bezpečněji. Naše podpůrné služby COMPASS pak pomáhají našim zákazníkům se systémy Android efektivněji spravovat jejich handheldová zařízení a tablety.“

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.

 

  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení. 

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné. 
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global.