Samsung přivádí na svět technologii 5G – v roce 2019 se prodalo přes 6,7 milionů modelů Galaxy 5G

Zákazníci s nadšením očekávají nové mobilní zážitky a Samsung rozšiřuje 5G portfolio, aby se technologie příští generace dostala v roce 2020 do rukou více lidem

SOUL, Korea 3. ledna 2020 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. dodala v roce 2019 zákazníkům po celém světě přes 6,7 milionu chytrých telefonů Galaxy 5G, takže si uživatelé mohli vychutnat rychlost a výkon přístrojů příští generace v praxi. V září 2019 se Samsung podílel na celosvětovém trhu s 5G telefony hodnotou 53,9 % a nabízel zákazníkům pět modelů Galaxy 5G – Galaxy S10 5G, Note10 5G, Note10+ 5G a nedávno představené typy Galaxy A90 5G a Galaxy Fold 5G. 

„Uživatelé už se nemůžou 5G dočkat a my jsme rádi, že jim můžeme nabídnout rozmanité portfolio přístrojů, s nimiž si novou technologii vychutnají v její nejlepší podobě,“ prohlásil TM Roh, prezident a ředitel výzkumu a vývoje v divizi pro IT a mobilní komunikace společnosti Samsung Electronics. „Pro Samsung bude rok 2020 rokem Galaxy 5G. Dělá nám radost, že můžeme nabídnout technologii 5G v přístrojích různých kategorií, a poskytnout tak zákazníkům skutečně netušené mobilní zážitky.“ 

V prvním čtvrtletí 2020 se v Koreji začne prodávat model Galaxy Tab S6 5G, první tablet s 5G na světě, a nabídne nové vysokorychlostní připojení v kombinaci s výkonem a osvědčenými parametry řady Galaxy Tab. Galaxy Tab S6 5G se špičkovým displejem, multimediálními schopnostmi a nově i 5G umožní kvalitní videokonference, streaming filmů i živý přenos obrazu, případně online hraní s přáteli bez jakéhokoli omezení. 

„Chytré telefony s 5G se v roce 2019 podílely na globálním prodeji pouhým 1 procentem. Ovšem rok 2020 pro ně bude průlomový – prodej 5G smartphonů by měl růst o 1687 % na 18 % celkového prodeje,“ tvrdí Neil Shah, viceprezident pro výzkum společnosti Counterpoint Research, a pokračuje: „Samsung byl v roce 2019 jedním z hlavních hráčů na trhu 5G – výrazně urychloval jeho vývoj tím, že vytvářel komplexní řešení od tvorby obecných standardů přes výrobu polovodičů a mobilních zařízení až po budování síťové infrastruktury. S nástupem 5G je na obzoru řada skvělých příležitostí k růstu, a Samsung má tak pro nadcházející dekádu skvělou pozici, v níž může zhodnotit další investice a těžit ze svého vedoucího postavení.“ 

Téměř celou uplynulou dekádu Samsung vnášel 5G z laboratoří do skutečného světa, na vývoji nové technologie úzce spolupracoval s operátory, regulačními institucemi a vládními úřady. Jako jeden z hlavních aktérů oborových sdružení 3GPP či O-RAN Alliance je Samsung známý otevřeným, kooperativním přístupem k budování sítí, což zrychluje cestu 5G technologie k zákazníkům i firmám. Během uplynulého roku společnost představila rozsáhlé 5G portfolio a dosáhla několika milníků – mimo jiné poskytla síťové vybavení pro první komerční 5G službu na světě v Koreji a ve spolupráci s globálními operátory se podílela na rozšiřování 5G sítí a konkrétních řešení. 

V následujícím roce bude Samsung nadále v čele vývoje 5G inovací a představí řadu novinek, která ještě vylepší rychlost, výkon i bezpečnost přístrojů třídy Galaxy 5G. Díky těmto vylepšením se v roce 2020 dostane ještě větší množství uživatelů k novým mobilním zážitkům – užijí si například nové způsoby sledování filmů, televizních pořadů a sportovních přenosů, naplno si vychutnají online hry i komunikaci s rodinou a přáteli. 

Infografika je ke stažení ZDE.

Další informace o přístrojích Samsung Galaxy 5G najdete na adresách news.samsung.com/galaxy, www.samsungmobilepress.com nebo www.samsung.com/galaxy.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.