BDO oznamuje fúzi s Moore Stephens v České republice

Praha, 29. října 2019 – S účinností od 1. 1. 2020 spojí BDO a Moore Stephens v České republice své síly. Fúze je součástí vrcholící změny struktury sítě BDO zaměřené na zvýšení úrovně celkové nabídky služeb. Po sloučení budou firmy působit pod názvem BDO.

Petr Slavíček, řídící partner BDO v České republice, vysvětluje: „V minulosti fungovaly společnosti BDO jako nezávislé subjekty. Spojení s Moore Stephens je, mimo jiné, ideálním okamžikem ke sjednocení jednotlivých auditorských firem, které již dnes úzce spolupracují, a také k těsnějšímu připojení konzultační firmy BDO IT.“

Trond-Morten Lindberg, výkonný ředitel BDO pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA), dodává: „Spojením BDO s Moore Stephens a začleněním různých služeb do jedné společnosti usilujeme o to, abychom se stali silnou a stabilní firmou poskytující širokou škálu odborných znalostí. To významně změní způsob, jakým poskytujeme služby našim klientům, a pomůže jim přetvářet jejich podnikání v digitálním světě.“

Spojení sil

Sloučení společnosti Moore Stephens se stávajícími divizemi BDO Audit a BDO IT poskytne nově spojené firmě významné postavení na českém trhu. Nově vzniklá společnost se 450 odborníky a tržbami více než 500 milionů Kč si tímto krokem upevňuje pozici lídra v oblasti auditu a poradenství pro středně velké společnosti. 

Miroslav Jandečka, řídící partner Moore Stephens v České republice říká: „Na naší cestě jsme učinili významné rozhodnutí o naší budoucnosti. Rozhovory s našimi novými kolegy z BDO mne nadchly od samého začátku. Vize jedné velké, plně integrované firmy, která slouží jak místním, tak mezinárodním prosperujícím podnikům a která zároveň přiláká ty nejlepší profesionály na trhu, mi dodává inspiraci do nadcházejících let. Vytváříme velkou a ambiciózní lokální firmu podporovanou skutečně mezinárodní sítí. Firmu, která bude nabízet široké portfolio služeb na nejvyšší úrovni.”

Poznámka pro editory Poskytování služeb v rámci mezinárodní sítě nezávislých členských firem BDO („síť BDO“) je koordinováno Brussels Worldwide Services BVBA, společností s ručením omezeným zapsanou v Belgii.

Každá z BDO International Limited (řídící subjekt sítě BDO), Brussels Worldwide Services BVBA a jednotlivých členských firem jsou samostatnými právnickými osobami a nenesou žádnou odpovědnost za jiné takové právnické osoby a jejich činy nebo opomenutí. Nic v úpravách nebo pravidlech sítě BDO nepředstavuje nebo nenaznačuje vztah s agenturou nebo partnerství mezi společnostmi BDO International Limited, Brussels Worldwide Services BVBA a/nebo jednotlivými členskými firmami sítě BDO.
BDO je obchodní název pro síť BDO a pro každou z členských firem BDO.
Příjmy z poplatků členských firem v síti BDO, včetně členů jejich exkluzivních aliancí, činily v roce 2018 celkem 8,99 miliard USD. Tyto účetní, daňové a poradenské firmy poskytují odborné služby prostřednictvím 80 087 odborníků z 1591 kanceláří ve 162 zemích.
BDO v České republice

BDO se zaměřuje na poskytování služeb veřejným i soukromým organizacím a osobám, jež za nimi stojí, a nabízí širokou škálu auditorských, účetních, daňových a poradenských služeb. Na českém trhu BDO působí od roku 1991. Se svými více jak 200 zaměstnanci a dlouholetou praxí se řadí k předním společnostem s tímto zaměřením u nás. Jedinečnost BDO spočívá v kombinaci silného zázemí mezinárodní sítě a individuálního přístupu ke klientům z několika kanceláří napříč Českou republikou.
Moore Stephens v České republice

Moore Stephens je jednou z předních poradenských společností působících na českém trhu. Klientům pomáhá řešit finanční, účetní, daňové a právní otázky. S více než 250 zkušenými odborníky a kancelářemi v Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Domažlicích a Jindřichově Hradci, je klientům na blízku vždy, když je potřeba. Společnost, která je nezávislým členem mezinárodní poradenské sítě Moore Stephens, je v majoritním vlastnictví českých partnerů. Zaměřuje se na služby pro české dceřiné firmy zahraničních, převážně německých, podniků a také na české firmy.