TCL se stává Premium partnerem české fotbalové reprezentace

[PRAHA, sídlo FAČR – 13. 1. 2020] Společnost TCL, druhý největší výrobce televizorů na světě a jeden z předních světových výrobců spotřební elektroniky, dne 10. 1. 2020 oficiálně oznámila, že podepsala smlouvu s Fotbalovou asociací České republiky a stala se s účinností od 1. 1. 2020 Premium partnerem české fotbalové reprezentace.

Za účasti předsedy FAČR Martina Malíka, manažera české fotbalové reprezentace Libora Sionka, asistenta trenéra Jiřího Chytrého a Alexe Krále, bývalého hráče Slavie Praha, nyní hájícího barvy ruského Spartaku Moskva, byl dnes v sídle FAČR představen nový Premium partner, který bude součástí národního týmu minimálně další dva roky. Bude jím společnost TCL, která není sportovnímu světu neznámá. V minulosti podporovala prestižní fotbalový turnaj Copa Amerika 2019, a dokonce spolupracovala s brazilským fotbalovým týmem. Globálním ambasadorem značky byl také jeden z nejlepších fotbalistů planety, Brazilec Neymar. Do povědomí českých sportovních fanoušků se značka zapsala jako sponzor minulého mistrovství světa v basketbale, kde celý svět ohromily výkony české reprezentace.

Nový rok 2020 bude bezesporu patřit sportu a jednou z hlavních událostí je EURO 2020. Český fotbalový tým se na mistrovství kvalifikoval z druhého místa ve skupině a příjemně překvapil fanoušky i sponzory sebevědomým výkonem, zejména při vítězství 2:1 nad reprezentací favorizované Anglie.

„Osobně jsme navštívili domácí utkání s Anglií a byli jsme nadšení, v jaké euforii český tým hrál. Zaujali nás hráči jako Vaclík nebo Král a hned po zápase jsme oslovili fotbalovou asociaci s nabídkou stát se Premium partnerem národního týmu,“ říká Hyundong Kim, Head of Marketing TCL pro střední a východní Evropu.

Nadcházející EURO 2020 a skupina, ve které je i český tým, slibuje atraktivní fotbal plný napětí. Fanoušci fotbalu budou moci sledovat utkání na největších stadionech Evropy a samozřejmě i v pohodlí domova třeba na televizích TCL.

„Jsme moc rádi, že v portfoliu partnerů české reprezentace můžeme přivítat právě TCL. Těší mě, že s národním týmem chce spojit jméno tak velká společnost, která patří k předním světovým výrobcům elektroniky. Věřím, že půjde o úspěšné a oboustranně prospěšné spojení,“ doplňuje Martin Malík, předseda Fotbalové asociace ČR.

Pavel Horváth se vrací do reprezentace

Další novinkou, která na přítomné novináře čekala, byla plzeňská ikona a trenér B týmu Viktorky, Pavel Horváth. Ten byl představen jako lokální ambasador značky. „Pavel Horváth je velká osobnost, respektovaná fanoušky i odbornou veřejností. Těší nás, že se rozhodl spojit své jméno právě s námi,“ řekl Runzhe Xia, Sales Director pro střední a východní Evropu.

„Jsem rád, že i po konci aktivní kariéry jsem mohl zůstat u fotbalu, protože je to vlastně celý můj život a mám tak pořád možnost se živit tím, co mě baví. Tohle byla příležitost, jak se alespoň trochu stát opět součástí národního týmu, a proto chci poděkovat TCL, že mi tuto příležitost dali. Zároveň děkuji i Plzni, kde momentálně trénuji, že s tím neměla žádný problém,“ uvedl Horváth. Jak je jeho dobrým zvykem, neodpustil si ani drobné popíchnutí do řad realizačního týmu. „Pokud jsem se koukal správně do statistik, končil jsem v reprezentaci na 19 startech. Asi se budu muset s Jardou Šilhavým domluvit, ať to zaokrouhlíme,“ směje se Horváth…