Průzkum společnosti Panasonic ukazuje, že selhání handheldových zařízení frustrují personál a snižují tržby

Handheldová zařízení s čtečkami čárových kódů selhávají v průměru 1,5krát ročně a jejich oprava či výměna trvá 3 dny.

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA. 16. ledna 2020 – Selhání handheldových mobilních zařízení frustrují řidiče doručovacích společností, zaměstnance skladů, maloobchodníky i záchranáře v celé Evropě. V průměru handheldová mobilní zařízení s čtečkami čárových kódů selhávají více než 1,5krát ročně a jejich oprava nebo výměna trvá 3 dny nebo déle, což mimo jiné vede i ke snižování tržeb. K těmto zjištěním dospěl nejnovější výzkum, který vypracovala společnost Opinion Matters pro Panasonic TOUGHBOOK. 

V průměru je více než 70 % pracovníků přesvědčeno, že jejich handheldové zařízení je náchylnější k selhání než ostatní technická zařízení, která používají. V dnešním rychlém světě podnikání je ale jasné, že uživatelé handheldových zařízení s nimi nemohou zacházet opatrně. Pracovníci také uvedli, že k poškození zařízení dochází různými způsoby, od pádů či polití, přes zanechání na mraze až po přejetí vozidlem.

Příčina problému:

Pád zařízení 45 %

Zanechání na horkém místě 29 %

Prostě to přestalo fungovat 27 %

Pád do vody 24 %

Přejetí vozidlem 22 %

Rozlití tekutiny na zařízení 20 %

Zanechání na studeném místě 11 %

Mezi nejčastější důsledky těchto nehod patří problémy s baterií, tlačítky, dotykovou obrazovkou či čtečkou čárových kódů.

Nejčastější příčiny selhání:

Potíže s baterií 38 %

Potíže s dotykovou obrazovkou 35 %

Zařízení přestalo řádně pracovat 31 %

Rozbitý displej 24 %

Tlačítka přestala fungovat 22 %

Selhání čtečky čárových kódů 22 %

I když zařízení pracovníkům fungují správně, uvedli, že je leckdy frustrují. Nejvíce frustrující aspekty handheldových zařízení jsou:

Pomalé nebo nepřesné čtení kódů 22 %

Absence možnosti používat v rukavicích 16 %

Váha 15 %

Malá výdrž baterie 15 %

Špatný design 10 %

Hlavní vylepšení designu, která by na svých handheldových zařízeních chtěli pracovníci vidět:

Povrch odolávající poškrábání 32 %

Pásek k uchycení na ruku nebo přes rameno 27 %

Povrch odrážející teplo 24 %

Snazší čištění 23 %

Baterie umožňující výměnu za provozu 22 %

Lépe čitelný displej 22 %

Pracovníci také zmínili, že v případě splnění těchto přání by se výrazným způsobem zvýšila jejich produktivita. Společnosti odhadují, že by po implementaci těchto přání byly v průměru o 41 % produktivnější.

Jan Kaempfer, generální manažer marketingu Mobile Solutions Business Division pro Evropu, řekl: „Není pochyb o tom, že pracovníci v terénu bývají frustrováni při práci se svými současnými handheldovými mobilními počítačovými zařízeními. Kromě demotivace pracovních sil přináší tyto problémy i obrovské náklady a mají velký dopad na zákaznický servis.“

„Tato handheldová zařízení pro skenování čárových kódů se používají v sektorech, kde se počítá s každou sekundou. Tlak na pracovníky je proto vysoký. Pracovní prostředí bývá často obtížné a vystavené povětrnostním vlivům, což má vliv na počet nehod se zařízením a také počet závad. Proto je více než kdy jindy důležité, aby nákupčí techniky chápali, jaké faktory hrají roli při konstrukci zařízení. Mezi ty nejdůležitější patří ergonomický design, zvýšená odolnost a technologické aspekty jako například baterie vyměnitelné za chodu a obrazovky čitelné i během dne.“

Kompletní kopii shrnutí výzkumu o problémech s handheldovými přístroji naleznete zde.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)
PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global