Personální divizi Manuvie povede Ondřej Wysoglad

Praha 21. ledna 2020 – Největší poskytovatel personálního leasingu na českém a slovenském trhu, skupina Manuvia, přivítala ve svém vedení nového člena. Ondřej Wysoglad přechází ze společnosti Adecco a nyní bude z pozice Chief Executive Officer (CEO) řídit divizi zaměřenou zejména na agenturní zaměstnávaní a vyhledávaní kandidátů do trvalého pracovního poměru tzv. temporary a permanent placement.

Ondřej Wysoglad se v oblasti personalistiky pohybuje již od roku 2005. Téměř pět let byl výkonným ředitelem agentury Edymax, kterou následovala kariéra v mezinárodní společnosti Adecco. Tam začínal v roce 2011 na pozici Operations manager, a posledních pět let řídil Adecco v České a Slovenské republice jako generální ředitel.

Ceníme si Ondřejových zkušeností a věříme tomu, že nám pomůže posunout Manuvii mezi nejsilnější personální agentury ve střední Evropě,“ komentoval novou posilu Dušan Letošník, CEO skupiny Manuvia. 

Výzvy a strategie

V rámci skupiny Manuvia bude Ondřej Wysoglad zodpovědný za řízení divize zaměřené na temporary a permanent placement. „Manuvia má obrovskou příležitost stát se leadrem středoevropské personalistiky. Propojíme-li náš současný potenciál u stávajících klientů s rozvojem permanent placement, rozšířením kapacit realizační a staffingové divize spolu s novým obchodním oddělením, můžeme tohoto cíle společně dosáhnout,“ řekl nově jmenovaný CEO personální divize, Ondřej Wysoglad. 

Na trhu je stále silná poptávka po zaměstnancích, a tak je i prostředí personálních služeb vysoce konkurenční. „Bojujeme o každého zákazníka, proto musíme být jednička. Rozhodují detaily,“ vysvětlil Ondřej Wysoglad. Zaměří se proto na několik strategických cílů. Předně je podle něj důležité neustále vylepšovat zákaznickou zkušenost: „chceme být pro naše zákazníky partnerem, který jim vždy bude umět profesionálně poradit, nabídne komplexní služby i flexibilní řešení.“  V plánu je také rozšiřování náborové sítě a posílení personálních kapacit. Důležitou kapitolou pro Manuvii vždy byly inovace. Společnost nyní chystá několik technologických nástrojů, například mobilní aplikaci pro agenturní zaměstnance, ve které najdou digitální peněženku, elektronickou docházku nebo možnost požádat si o zálohu nebo půjčku. Další aplikace usnadní komunikaci s kandidáty nebo zákazníky, ke slovu by se měl dostat i chatbot. 

Osobní profil

Ondřej Wysoglad pochází z Ostravy, studia strávil na Panevropské vysoké škole v Bratislavě, na Fakultě Ekonomie a podnikání, a několik posledních let žije s rodinou v Praze. K jeho koníčkům patří četba, jízda na čtyřkolce, florbal a sbírání hub.

www.manuvia.com

O společnosti

Manuvia je mezinárodní skupina poskytující firmám flexibilní řešení v oblasti lidských zdrojů. Zaměřuje se na vyhledávání a výběr zaměstnanců především dělnických profesí – kvalifikovaných i nekvalifikovaných – a jejich dočasné přidělování zejména do firem v oblasti automobilového a elektrotechnického průmyslu, logistiky, potravinářství, maloobchodu a strojírenství. Poskytuje kompletní služby od náboru vhodných pracovníků, přes jejich školení, nastavení motivačního systému, dopravu a ubytování, až po zajištění personální a mzdové agendy včetně administrativních úkonů vůči státním orgánům. 

Je specialistou na zahraniční nábor a adaptaci zahraničních pracovníků ze Slovenska, Rumunska, Polska, Maďarska, Srbska a Ukrajiny. Opírá se přitom o rozsáhlou databázi vlastních kontaktů, call centra na Slovensku a v Čechách, pobočkovou síť v Čechách, na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, Srbsku a na Ukrajině, propracovaný výkonnostní on-line a off-line marketing, terénní nábor, e-mailing, SMS marketing a vlastní CRM.  Společnost s předpokládaným konsolidovaným ročním obratem 5,6 mld. Kč (za rok 2019) poskytuje služby několika stovkám klientů v České a Slovenské republice a zaměstnává více než 12 000 lidí. 

Manuvia Group tvoří divize zaměřená na dočasné i trvalé umístění pracovníků do firem a divize Outsourcing a speciální projekty.