NETGEAR představil nového technického ředitele pro software

Praha, 28. ledna 2020 – Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila svého nového technického ředitele pro oblast softwaru. Stal se jím Dr. Martin Westhead, který na obdobných pozicích působí již přes 20 let.

Dr. Westhead bude zodpovědný především za další vývoj aplikací a služeb společnosti NETGEAR. Jeho úkolem bude vytvořit komplexní technologický plán, který zajistí současný i budoucí růst společnosti. Zároveň bude navazovat partnerství s univerzitami a technologickými opinion leadery za účelem objevování a vytváření způsobů, jak překonat hranice současných běžných spotřebitelských kategorií Hardware – Software – Služby.

Společnost NETGEAR jako průkopník síťové technologie desítky let neúnavně pracovala na tom, aby lidem poskytla vysoce kvalitní produkty potřebné pro online připojení a spolupráci. Nyní se naše pozornost zaměřila také na zvyšování přidané hodnoty jednotlivých služeb, které s těmito produkty souvisí,“ uvedl Patrick Lo, předseda představenstva a generální ředitel společnosti NETGEAR. „Naši rozsáhlou nabídku síťových řešení proto hodláme dále doplňovat o zajímavé a kvalitní produktové aplikace a služby. Dr. Westhead bude díky svým bohatým zkušenostem pro tyto aktivity velmi cenným zdrojem.

Dr. Westhead vedl v posledních dvaceti letech softwarová oddělení v řadě společností působících v oblasti spotřebitelských sítí. Poslední z těchto společností byla firma Groupon, která operuje se 45 miliony aktivních uživatelů a jejíž mobilní aplikace si dlouhodobě drží hodnocení pěti hvězdiček. Dr. Westhead současně přednáší i na Stanfordské univerzitě.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další

informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.