ABSL a Colliers International Czech Republic strategickými partnery

PRAHA, 30. ledna 2020 – Novým strategickým partnerem asociace ABSL se stala společnost Colliers International Czech Republic, přední globální společnost nabízející poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí a investičního managementu. Cílem partnerství je další rozvoj sektoru podnikových služeb v České republice a podpora všech členů ABSL stejně jako nově vznikajících center na českém trhu. Společnost Colliers bude v tomto duchu poskytovat poradenství v oblasti analýzy kancelářského trhu, vyhledávání kancelářských prostor a návrhu inspirativního pracovního prostředí.

Obor podnikových služeb v České republice ročně vzroste o více než 10 000 pracovních míst. Vzhledem ke globálnímu dosahu lákají centra podnikových služeb do mnoha českých a moravských měst kvalifikované zaměstnance z celého světa. Atraktivní pracovní prostředí se tak vedle zajímavé náplně práce pro ně stává velmi důležitým nástrojem v boji o talenty. 

„Colliers je jedním ze zakládajících členů naší asociace. Máme radost, že se nyní naše spolupráce ještě prohloubí, a to na základě strategického partnerství v oblasti realit v roce 2020,“ říká Jonathan Appleton, ředitel ABSL, a dodává: „Budoucí úspěch našeho sektoru je úzce spjat s inovacemi ve všech oblastech, včetně kancelářského designu. Tým Colliers může našim členům nabídnout rozsáhlé lokální i zahraniční zkušenosti a podpořit je při vytváření strategií, které souvisí s lokalitou sídla i samotným kancelářským prostředím.“

Pracovní prostředí patří k prioritním tématům firem napříč obory. Trh práce zůstává nadále velmi napjatý, a je proto nutné, aby firmy dokázaly zůstat konkurenceschopnými a udržet si kvalitní pracovníky. Z detailních průzkumů zaměstnaneckých preferencí v otázkách pracovního prostředí vyplývá, že lidé ocení moderní, flexibilní a inspirativní pracovní prostředí. Aktivity společnosti Colliers pokrývají nejen velká města, jako je Praha, Brno či Ostrava, ale i celou řadu dalších regionů, kde se etabluje stále více center podnikových služeb. Právě tento regionální dosah zaručí podporu všem členům ABSL. 

„Jsme nadšení, že se Colliers a ABSL dohodly na strategickém partnerství s cílem podpořit společnosti z oboru podnikových služeb v oblasti komerčních nemovitostí a těšíme se na naši spolupráci,“ říká Tewfik Sabongui, ředitel společnosti Colliers International Czech Republic. „Věřím, že toto partnerství bude v roce 2020 oboustranně prospěšné a přinese mnoho nových nápadů, postřehů a hodnotných informací z naší expertízy a průzkumu trhu, které členům ABSL představí stávající i budoucí trendy v oblasti komerčních nemovitostí a designu samotných pracovišť, a podpoří tak jejich růst.“

-Konec-

O skupině Colliers International

Colliers International Group Inc. (NASDAQ: CIGI; TSX: CIG) je přední globální společnost nabízející poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí a investičního managementu. Působí
v 68 zemích světa a zaměstnává více než 14 000 odborníků. Colliers je nejrychleji rostoucí veřejně 

 

obchodovaná globální společnost zabývající se realitními službami a investičním managementem, přičemž její korporátní tržby v roce 2018 činily 2,8 mld. dolarů (3,3 mld. dolarů, včetně přidružených společností). Za vedení Colliers odpovídá více než 20 let tým zkušených expertů, který stakeholderům společnosti prokazatelně zajišťuje přes 40 % ročních výnosů. Prostřednictvím své platformy služeb pro management investic spravuje aktiva světově nejuznávanějších institucionálních realitních investorů v hodnotě více než 26 mld. dolarů.

 

Aktuality ze světa Colliers International najdete na webové adrese Colliers.com i našem Twitteru (@Colliers EMEA) nebo LinkedIn. Novinky pro Českou republiku najdete na našich českých stránkách Colliers.cz.

 

O ABSL

 

ABSL (Association of Business Service Leaders in the Czech Republic) je organizace sdružující společnosti působící v segmentu sdílených podnikových služeb, který představuje silný zdroj zaměstnanosti v České republice. ABSL vznikla v roce 2013 s cílem podporovat společnosti z oblasti podnikových služeb, sdílet best practises a pomáhat s rozvojem aktivit svých členů i jiných subjektů působících v tomto segmentu. Zároveň ABSL poskytuje podporu zahraničním investorům, kteří chtějí v ČR zřídit svá centra podnikových služeb. V současnosti v ČR působí více než 300 center zaměstnávajících 112 000 lidí. Více informací naleznete na www.absl.cz.

 

Bližší informace poskytnou:

 

Tewfik Sabongui, Managing Partner

Colliers International Czech Republic

Tel. +420 777 150 669

E-mail: tewfik.sabongui@colliers.com

 

Katarína Karmažinová, Public Relations Manager

Colliers International Czech Republic

Tel.: +420 730 156 873

Tel.: +44 7598880967
E-mail: katarina.karmazinova@colliers.com