Prozeta představila další vlastní IoT řešení na Cisco Live v Barceloně

S nástupem inovací a implementací pokročilých IoT technologií do všech oblastí našeho života nezůstává společnost Prozeta pozadu a zaměřuje se na produkci vlastních řešení v oblasti internetu věcí. Představuje taková řešení, jež mají využití v praxi a přinášejí velkou konkurenční výhodu pro jejich uživatele.

Prozeta, jakožto partner společnosti Cisco Systems a držitel certifikátu „IoT Authorization Partner“, se již potřetí zúčastnila veletrhu Cisco Live, který se konal v Barceloně od pondělí do čtvrtka 27. – 30. ledna 2020. Jedná se o významnou každoroční konferenci a výstavu partnerů a zákazníků společnosti Cisco, která udává směr v oblasti digitalizace a účastníkům zprostředkovává obchodní kontakty, inspiraci a vzdělávání v oblasti průmyslové digitalizace.

Prozeta v Barceloně představila své unikátní IoT řešení XensorHub pro oblast gastronomie, které pomocí „chytrých“ senzorů hlídá kvalitu točeného piva, kontroluje čistotu celého gastronomického zařízení, funkčnost, plánuje optimální dobu servisu a predikuje možné poruchy. Všechny tyto parametry pak přehledně zobrazuje v mobilní aplikaci, webovém rozhraní nebo kioskovém dashboardu. Návštěvníci expozice společnosti Prozeta tak nejen získali zajímavé informace, ale mohli i v klidu relaxovat u plzeňského piva.

Prozeta také premiérově představila své nejnovější IoT řešení s názvem ProModule. Jedná se o modulární IoT platformu určenou k univerzálnímu použití. K základní desce ProModule, která je sama o sobě osazena senzory environmentálních veličin (vlhkoměr, teploměr, intenzita osvětlení) doplněnými akcelerometrem a gyroskopem, lze připojit prakticky libovolné další externí senzory. Srdcem modulu je nízkopříkonový mikroprocesor s jádrem ARM, díky jehož výkonu je možné provádět edge-computing přímo na modulu, a tím šetřit nejen datový přenos, ale také výdrž napájecí baterie. Přestože se jedná o poměrně sofistikovaný systém, byl za účelem uživatelské přívětivosti vytvořen speciální skriptovací jazyk, kterým lze ProModule programovat vzdáleně pro danou aplikaci, aniž by to vyžadovalo hluboké znalosti o použité hardwarové platformě. ProModule je tak přímo určen i koncovým zákazníkům.

„Prozeta se díky svým inovativním řešením dokázala prosadit i na ploše 17 tisíc metrů čtverečních, mezi 130 vystavovateli a 18 tisíci návštěvníky. Naše expozice s unikátními IoT řešeními vzbuzovala zájem a přinesla několik nabídek k obchodní spolupráci,“ říká Michal Němec, Operations Director společnosti Prozeta.

Jako jeden z největších cloudových poskytovatelů v Čechách představila Prozeta také poslední verzi své softwarově definované storage BlackStor. 

O společnosti Prozeta

Prozeta je přední česká technologická společnost působící v regionech EMEA a CIS. Prozeta se již více než 25 let věnuje službám v oblastech telekomunikací, IoT, datových center a cloudu, které poskytuje i na zahraničních trzích. Prozeta je distributorem Arista Networks pro 29 v zemích střední a východní Evropy a Asie, partnerem Cisco Systems a Intel a držitelem certifikátu řízení kvality ISO 9001 a certifikátu ISO 27001 pro bezpečnost informací. Prozeta jako jedna z mála technologických firem kombinuje expertní znalosti v oblasti síťového hardware s budováním telekomunikační infrastruktury a provozem služeb.