AXA v ČR očekává milionové škody způsobené orkánem Sabine

  • Skupina AXA očekává v ČR stovky škod v řádech milionů korun
  • Mezi prvními nahlášenými převládají poškozené střechy, rozbitá okna, ale i zatopené sklepy
  • Většinu škod na vozidlech je možné zlikvidovat do 24 hodin pomocí online aplikace

Likvidátoři skupiny očekávají stovky škod v řádech miliónů korun, které klientům skupiny způsobil v posledních hodinách silný vítr. 

Mezi prvními nahlášenými škodami převládají nejen poškozené střechy, ale také rozbitá okna. Vzhledem k tomu, že bouře Sabine byla na řadě míst doprovázena vydatným deštěm, nejsou výjimkou ani zatopené sklepy. 

Samostatnou kapitolou pak budou škody na automobilech, které poškodily polámané stromy či větve. Většinu těchto škod na vozidlech (z havarijního pojištění či připojištění k povinnému ručení) bude možné zlikvidovat pomocí online aplikace během 24 hodin. 

S postupem poradí klientům operátoři AXA linky. Na internetových stránkách a sociálních sítích AXA jsou k dispozici informace, jak postupovat při hlášení škody.

Kalamitní škody bývají vždy hlášeny s několikadenním zpožděním, další upřesnění úhrnu škod lze očekávat ve středu 12. února. Do celkového součtu mohou ještě promluvit škody na rekreačních objektech. Řada z nich je totiž zazimována. Své může říci i další vývoj počasí, zejména déšť nebo očekáváné zesílení větru v následujících hodinách.

O SKUPINĚ AXA

Skupina AXA je světovým lídrem v oblasti pojištění a správy majetku. Více než 171 000 zaměstnanců pečuje o 105 milionů klientů v 63 zemích celého světa. V Mezinárodních standardech účetního výkaznictví (IFRS) byly výnosy skupiny za rok 2018 oceněny na částku 102,9 miliard EUR, podkladové výnosy na 6,2 miliard EUR. K 31. prosinci 2018 spravovala skupina AXA aktiva ve výši 1 424 miliardy EUR.
Akcie AXA jsou registrovány na hlavním trhu burzy Euronext Paris pod symbolem CS (ISN FR 0000120628 – Bloomberg: CS FP – Reuters: AXAF.PA). Ve formě ADS (American Depositary Share) jsou akcie AXA kótovány na platformě OTCQX pod symbolem AXAHY.
Skupina AXA je zahrnuta do nejvýznamnějších mezinárodních indexů SRI, jako jsou Dow Jones Sustainability Index (DJSI) a FTSE4GOOD. Je zakládajícím členem Finanční iniciativy OSN (UNEP FI), Principů udržitelného pojištění OSN (PSI) a signatářem Zásad odpovědných investic OSN.
Skupina AXA v České republice a na Slovensku poskytuje produkty a služby v oblasti životního a neživotního pojištění, důchodového zabezpečení a investičních podílových fondů. Má 1,5 milionů klientů, 523 zaměstnanců a spravuje aktiva ve výši 5,3 miliardy eur.
Tato tisková zpráva a informace byla zveřejněna společností AXA podle článku L. 451-1-2 francouzského Peněžního a finančního zákoníku a články 222-1 a násl. Obecná nařízení pro finančníky společnosti Autorité des marchés jsou k dispozici na internetových stránkách skupiny AXA (www.axa.com).

TATO TISKOVÁ ZPRÁVA JE K DISPOZICI I NA WEBOVÝCH STRÁNÁCH WWW.AXA.CZ