Panasonic rozšiřuje řadu 4K profesionálních displejů

Panasonic představuje modely s vysokým jasem, ideální pro systémy digitálních zobrazovacích zařízení ve veřejně přístupných prostorách.

Wiesbaden, Německo. 17. února 2020 – ISE 2020: Společnost Panasonic byla první, kdo vybavil 4K LCD displeje slotem pro Intel® Smart Display Module (SDM). Nyní oznámila jejich posílení a rozšíření řady. Řady SQ1H a SQE1 rozšiřují nabídku prémiových 4K profesionálních displejů o modely s vyšším jasem novým provedením vhodným pro použití v systémech digitálních zobrazovacích zařízení ve veřejně přístupných prostorách a aplikace Smart Retail. Panasonic navíc představil novou řadu displejů CQE1 určených pro každodenní prezentace a bezproblémové sdílení vysoce kvalitního obsahu v zasedacích místnostech a učebnách.

SQ1H má vyšší jas a je chytřejší

Nově přidaná řada displejů SQ1H (s úhlopříčkou 86/75/65/55 palců) má zvýšený jas panelu, konkrétně 1 000 cd/m2 nebo 2 000 cd/m2 [1], aby umožnil jasné zobrazení obsahu i pro instalace do výloh obchodů, v prostředí, kde svítí slunce, jako jsou atria a vestibuly, nebo ve venkovních stáncích.

Pro další generaci aplikací Smart Retail a In-Store Digitisation displeje jako první disponují také nejnovějším slotem Intel® SDM. Slot SDM umožňuje při použití SDM počítače lepší zpracování obrazu přímo v displeji včetně snadné integrace. Například displej, který obsahuje kameru a na modulu SDM je na něm spuštěný software pro rozpoznávání tváře, by mohl rozpoznat osobu, která se na displej dívá, stanovit profil a identifikovat obecenstvo a přehrát kolemjdoucím přizpůsobenou reklamu nebo marketingové nabídky.

Tento nejnovější standard Intel® SDM se do tenkého designu displejů řady SQ1H snadno integruje, je kompatibilní s operačními systémy Windows, Linux a Android a zajišťuje připojení připravené i na budoucí požadavky, protože podporuje několik generací procesorů Intel®, větší schopnost využití šířky pásma i budoucí displeje s vyšším rozlišením.

4K obraz s bohatými barvami

Aby displeje pomohly upoutat pozornost kolemjdoucích, jsou vybaveny pestrou škálou barev kompatibilní s HDR. Tím umožňuje zobrazení detailních kontrastů. Podpora nového barevného prostoru podle standardu BT.2020 umožňuje přístup k širší paletě barev, takže displeje poskytují podmanivé zobrazení 4K obrazu s bohatými barvami.

Obrazy, zvuky a řídicí signály lze připojit a propojit s externími zařízeními pomocí jediného kabelu LAN a jsou kompatibilní s rozhraním „DIGITAL LINK“. Snižuje tak náklady na realizaci a snižuje provozní náklady funkce USB Media Player, která zobrazuje 4K obsah a umožňuje provozovat displej v systémech digitálních zobrazovacích zařízení ve veřejně přístupných prostorách ve vysoké kvalitě bez použití specializovaného přehrávače.

Řada SQE1 podporující Wi-Fi

Řada SQE1 aktualizuje současnou řadu SQ1 přidáním rozhraní Wi-Fi a uchovává si všechny kvalitní funkce očekávané od prémiové řady ideální pro systémy digitálních zobrazovacích zařízení ve veřejně přístupných prostorách. V nabídce je mnoho velikostí LCD panelu, od velkého modelu s úhlopříčkou 98 palců po model s úhlopříčkou 43 palce. Díky velmi odolnému designu jsou displeje vhodné pro vertikální instalaci a 24hodinový provoz ve veřejných prostorech, jako jsou vlaková nádraží, letiště a obchody.

Řada je také vybavena slotem Intel® SDM a mnoha porty (HDMI, DisplayPort [vstup/výstup], USB Type-C atd.), které jsou nutné pro profesionální zobrazení, a lze je snadno propojit s různými zařízeními pro přehrávání a rozšiřujícími deskami. Obsahuje také vestavěné reproduktory pro přehrávání obsahu se zvukem.

Řada CQE1 pro zasedací místnosti a vzdělávání

Řada CQE1 bere ohledy na uživatele v zasedacích místnostech nebo učebnách. Dodává se sedm modelů, od modelu s úhlopříčkou 98 palců po model s úhlopříčkou 43 palců s kvalitou obrazu 4K a zřetelně čitelným displejem, který uspokojí potřeby každého uživatele. Zaručená schopnost nepřetržitého provozu až 16 hodin denně dělá z těchto displejů spolehlivé pomocníky ideální pro každodenní fungování v zasedacích místnostech a školách. Splňuje požadavky norem VESA, takže zavěšení na strop nebo na zeď je jednoduché pomocí jednoduché standardizované konzoly.

Pokud je použit jako monitor pro zasedací místnost nebo displej do učebny, je výhodou mnoho portů pro snadné zapojení. Zařízení kompatibilní s HDMI CEC lze k displeji připojit kabelem HDMI. Všechny displeje této řady jsou také standardně vybaveny portem USB Type-C, takže lze snadno připojit mobilní zařízení, a jsou vybaveny vestavěnými reproduktory.

Fotografie nových displejů naleznete ZDE.

Displeje se objeví na trhu v průběhu roku 2020. Více informací můžete získat 11.–14. února při návštěvě stánku 1 – H20 na ISE2020 (hala 1, Amsterdam RAI) nebo se podívejte na https://business.panasonic.eu/ISE2020 nebo https://business.panasonic.co.uk/visual-system/.

[1] Displeje s úhlopříčkou 86/75 palců mají jas panelu 1 000 cd/m2 nebo více a displeje s úhlopříčkou 65/55 palců 2 000 cd/m2 nebo více.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení. 

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné. 
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global.